سرویس: اخبار استان کد خبر: 95739 ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی خراسان‌ جنوبی مطرح کرد

نیاز ۳۲ میلیارد تومانی خراسان جنوبی برای مقابله با ملخ صحرایی/ وجود ۵۰ هزار هکتار عرصه آلوده به ملخ صحرایی در استان

یوسفی گفت: اعتبار مورد نیاز جهت پایش و تجهیز ناوگان مقابله با ملخ صحرایی ۳۲ میلیارد تومان برآورد شده و این نیاز به سازمان حفظ نباتات کشور منتقل و درخواست امکانات و تجهیزات لازم شده است.

نیاز ۳۲ میلیارد تومانی خراسان جنوبی برای مقابله با ملخ صحرایی/ وجود ۵۰ هزار هکتار عرصه آلوده به ملخ صحرایی در استان

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی یوسفی مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی خراسان‌‌جنوبی صبح امروز در نشست خبری که به صورت زنده از طریق اینستاگرام برگزار شد، اظهار کرد: امسال نخستین ریزش ملخ صحرایی مهاجر را در شهرستان نهبندان شاهد بودیم.

وی افزود: در حال حاضر چهار شهرستان زیرکوه، نهبندان، درمیان و سربیشه درگیر ملخ‌های صحرایی هستند.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی خراسان‌ جنوبی بیان کرد: ۱۷ هزار و ۲۸۳ هکتار از اراضی شهرستان نهبندان مورد هجوم ملخ های صحرایی قرار گرفته است.

یوسفی عنوان کرد: در شهرستان سربیشه یک هزار و ۸۷۰ هکتار، زیرکوه یک هزار و ۱۱۰ هکتار و درمیان ۲۷۰ هکتار به آفت ملخ صحرایی آلوده شده است.

وی اظهار کرد: عرصه‌های آلوده به ملخ صحرایی در خراسان جنوبی به ۵۰ هزار هکتار رسیده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌ جنوبی گفت: تاکنون سطح مبارزه با آفت ملخ صحرایی در ۲۰ هکتار از عرصه‌های طبیعی و کشاورزی استان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال هجوم ملخ‌ها نسبت به سال گذشته چند برابر افزایش پیدا کرده است.

یوسفی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود ۲۵ هزار هکتار مبارزه با این آفت در استان انجام شود‌.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی خراسان‌ جنوبی گفت: شبکه‌های مراقبت و گروه‌های دیده بانی در مناطق مختلف استان مشغول پایش و رصد شرایط از نظر وجود ملخ‌های صحرایی هستند.

وی افزود: تاکنون ۲۵۰ هزار هکتار از مراتع خراسان جنوبی برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی پایش شده است.

یوسفی عنوان کرد: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با هجوم ملخ صحرایی از سوی سازمان مدیریت بحران کشور تصویب شده که این اعتبار با توجه به سطح آلوده هر استان توزیع خواهد شد.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی خراسان‌ جنوبی گفت: با توجه به پیگیری های انجام شده اعتبار خوبی برای خراسان جنوبی در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر در سال آینده شاهد ریزش ملخ صحرایی در خراسان جنوبی نباشیم، استان تا سه سال دیگر درگیر مبارزه با همین ملخ های موجود خواهد بود.

یوسفی عنوان کرد: اعتبار مورد نیاز جهت پایش و تجهیز ناوگان مقابله با ملخ صحرایی ۳۲ میلیارد تومان برآورد شده و این نیاز به سازمان حفظ نباتات کشور منتقل و درخواست امکانات و تجهیزات لازم شده است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب