سرویس: سیاسی کد خبر: 95734 ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷

یاداشت وارده/

اندر احوالات خوسف

برخی موارد اساسا در خوسف موضوعیت ندارد علاوه بر این هیچ گزارش مستندی دال بر موفقیت فرماندار خوسف در این موارد نداشتیم.

اندر احوالات خوسف

به گزارش خاورستان، یادداشت زیر توسط عبدالله ابراهیمی به پایگاه خبری تحلیلی خاورستان ارسال شده است.

قصه از این قرار است که در نشست معاونین هماهنگی امور اقتصادی استانداری های کشور تصمیم می‌گیرند که هر استان فرماندار موفق خود را در راستای اجرای تکالیف هفتگانه اعلامی، به وزارت کشور معرفی نمایند.

در استان ما نام فرماندار پرحاشیه خوسف که اتفاقا تیم وی مهارتی در ایجاد جو رسانه ای دارند مطرح می‌شود.

روزنامه پرتیراژ استان و برخی مجیزگوها به جای آن که به وظایف هفت‌گانه بپردازند و این که مشیرالحق عابدی بر چه اساسی شفیعی را در آن هفت تکلیف موفق ارزیابی کرده است شروع کردند به تقدیر با عناوین عجیب و غیرواقعی مثل نفر اول ارزیابی ملی!!!

خلاصه آن وظایف هفتگانه این است  « 1_جلوگیری ازکاهش ظرفیت تولید واشتغال واحدهای تولیدی هر شهرستان ٢_ارتقاء ظرفیت واحدهای تولیدی که با ظرفیت کمتر فعالیت دارند ٣_ احیاء مجدد واحدهای تولیدی تعطیل شده ۴_فعال نمودن واحدهای تولیدی تملک شده توسط بانکها ۵_برطرف نمودن مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار و بُحرانی و  برگشت آن ها به شرایط عادی ۶_تکمیل طرح های سرمایه گذاری با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد ٧_شناسایی طرح های عمرانی قابل واگذاری به بخش خصوصی»

برخی موارد فوق اساسا در خوسف موضوعیت ندارد علاوه بر این هیچ گزارش مستندی دال بر موفقیت فرماندار خوسف در این موارد نداشتیم.

جذب سرمایه گذار چینی کارخانه چدن که فعلا تعطیل است در دوران فرماندار قبلی بوده است. سرمایه گذار آفریقای جنوبی در  نیروگاه برق خورشیدی سرمایه گذاری کرده این نیروگاه‌ها تقریبا در همه شهرستان‌ها راه اندازی شده است. اما در خوسف سرمایه گذار خارجی آمده و تنها در حد چندنفر نگهبان اشتغال زایی شده است.

در بحث گردشگری کارهای زیربنایی و پخته انجام نشد. برای ابن حسام کاری انجام نگرفت، آسفالت جاده مزار سیدسلیمان علی تکمیل نشد، پروژه اتصال ابن حسام به مزار نصرآباد رها شد، سرمایه گذار آبگرم لوت را آنقدر اذیت کردند که سرمایه اش را رها کند، جاده خوسف به نایبند از اولویت افتاد. از گردشگری سهم خوسف گواب بود که به علت بارندگی‌های این دو سال قابل قایق سواری شد و قایق هایی که شهردار اسبق خوسف تهیه کرده بود توسط شهردار فعلی بازسازی و تعمیر و اضافه شد. عجیب این است که هجوم مردم برای قایق سواری در گواب به حساب کمپ عشایری که غیر قانونی ساخته شده بود نوشته می‌شد و صدا و سیما هم متاسفانه مثل روابط عمومی فرمانداری عمل می‌کرد.

آمارهای عجیب دوران فرمانداری شفیعی گاهی خنده دار می‌شود. اینکه در خوسف 24هکتار از اراضی زیر کشت گل نرگس قرار دارد. در توجیه این آمارها می‌گویند اگر در حاشیه یک مزرعه یک هکتاری هم نرگس کاشته شود همه مرزعه را نرگسی به حساب میاوریم يا اینکه در خوسف 14هزار نفر شتر وجود دارد يا اینکه آمار گردشگر خوسف در نوروز 98 به اندازه پاسارگاد بوده است.

روزی مراسم بزرگترین مرکز توانبخشی شرق کشور را کلنگ زنی می‌کنند بعد فراموش میشود. روزی صحبت از بزرگترین کشتارگاه استان است ولی کار گره خورده است. حال مشیرالحق عابدی چرا چنین انتخابی کرده است؟ به احتمال قریب به یقین یک بازی سیاسی است. استانداری تکلیف فرمانداری که جلو اجرای حکم دادگاه را می‌گرفت آنهم به بهانه اینکه شورش و نا امنی می‌شود را روشن کند. دستور لایروبی قناتها که از اقدامات خوب استانداری بود با اقدامات غیر قانونی فرماندار خوسف که در مناطقی تا چهارمتر به سمت عمق رفتند لوث شد و اختلافاتی در بین مردم ایجاد کرد.

فرمانداری که اصلا بین مردم نیست ساکن بیرجند است و تیم رسانه ای و تبلیغاتی اش هم در بیرجند هستند آنچنان تبلیغات می‌کنند که گویی مردمی تر از اینها کسی نیست. از موفقیت های فرماندار خوسف این بود که وی رئیس هیئت ورزش‌های بومی محلی استان بود و مسئول روابط عمومی اش مسئول ورزش‌های بومی محلی شهرستان، بیش از هر شهرستانی در روستاها بازی های بومی محلی برگزار کردند و کسی نظارت نکرد که بودجه از کجاست و استان که فقط خوسف نیست.

رئیس و اکثر اعضای شورای اسلامی شهرستان خوسف زودتر و بیشتر از همه مردم در موضوعات مختلف به تعریف و تمجید از فرماندار میپردازند. تعریف ریاست و مردمی بودن در خوسف عوض شده است.

در پایان انتخاب فرماندار خوسف به عنوان موفق‌ترین فرماندار استان در وظایف هفتگانه را به استاندار محترم، معاونین ایشان مخصوصا آقای عابدی و همه فرمانداران استان تبریک عرض میکنیم.

خاورستان مطالب یادداشت بالا را تأیید و رد نمی کند.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب