سرویس: اجتماعی کد خبر: 95724 ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴

مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی:

اربابان رجوع، سفیران الهی هستند

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی گفت: اربابان رجوع بعنوان سفیران الهی هستند و باید محترم شمرده شوند و باید پاسخگو بود، اگر به ارباب رجوع به عنوان سفیر الهی نگاه کردیم، آن موقع خواهد بود که ارباب و نوکر و خادم به درستی معنا پیدا خواهد کرد.

اربابان رجوع، سفیران الهی هستند

به گزارش خاورستان، مراسم معارفه دادستان زیرکوه با حضور رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی و ریاست حفاظت و اطلاعات دادگستری استان در محل فرمانداری شهرستان زیرکوه برگزار شد.

در این جلسه که توأم با جلسه شورای اداری زیرکوه برگزار شد امام جمعه، فرماندار و تعدادی از مسئولین ادارات و نهادها حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی در این جلسه گفت: پر خطر ترین وظیفه در نظام مقدس جمهوری اسلامی اجرای عدالت است که به عهده قضات است، این وظیفه ای بسیار سنگین است که خداوند ابتدا به پیامبرانش داد، و هم اکنون این مسئولیت پرخطر، بر عهده قضات است.

وی افزود: در نظام اسلامی جایگاه مسئولین جز جایگاه نوکری و خدمتگزاری، چیز دیگری نیست، هر گاه در این جایگاه قرار گرفتیم ، آن موقع خواهد بود که خواهیم توانست وظیفه خودمان را  بخوبی انجام دهیم  و خواهیم توانست مشکلات مردم را حل کنیم و رضایت  خداوند متعال نیز در همین است.

عالیترین مقام قضائی خراسان جنوبی گفت: ما به عنوان خدمتگزاران جمهوری اسلامی در هر منطقه ای که باشیم مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده ما است و آن هم پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران میباشد، این یک فرصت است که خداوند به ما ارزانی داشته و این  فرصتها بسیار کوتاه است و خوشا به سعادت کسانی که فرصتها را غنیمت بشمارند و به موقع و درست از آن استفاده کنند.        

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی افزود : اربابان رجوع بعنوان سفیران الهی هستند و باید محترم شمرده شوند و باید پاسخگو بود، اگر به ارباب رجوع به عنوان سفیر الهی نگاه کردیم، آن موقع خواهد بود که ارباب و نوکر و خادم به درستی معنا پیدا خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی افزود: ما باید مسئولیت خودمان را، در مدتی که عهده دار آن هستیم به این منوال بگذرانیم، در هرکجای نظام باشیم فرقی نمی کند در مرکز کشور، شهرستان، روستا، محله و ...باید به بهترین وجه خادم مردم باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی ابراز کرد: پشتیبانی مردم اگر در نظام نباشد، اگر حمایت مردمی پشت سر مسئولین نظام نباشد نه آن نظام نظام اسلامی است و نه مسئولین، مسئول وظیفه شناس و عادلی خواهند بود.

رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی ادامه داد : پشتیبانی و حمایت مردمی است که نظام را سرپا نگهداشته، همه دستگاه ها باید خادم مردم باشند، دستگاه قضایی هم نه تنها از این موضوع مستثنی نیست، بلکه بیشتر نیازمند حمایت و پشتیبانی مردم می باشد تا بتواند از تنگناهای فراروی خودش عبور کند. احقاق حقوق مردم، احقاق حقوق عامه که هم اکنون بیشتر ازپیش در دستور کار قضایی کشور است باید محقق شود.

در این مراسم با حکم ریاست قوه قضائیه، جناب آقای سید هادی حسینی بعنوان دادستان عمومی و انقلاب زیرکوه منصوب و از زحمات آقای احسان خسروی تقدیر و تشکر شد.

انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب