سرویس: اقتصادی کد خبر: 95706 ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

دو میلیارد تومان اعتبار به صندوق پژوهش فناوری خراسان جنوبی تزریق شد

سیاری از تزریق دو میلیارد تومان اعتبار به صندوق پژوهش فناوری استان خراسان جنوبی که بعد از ظهر امروز افتتاح شد خبر داد.

دو میلیارد تومان اعتبار به صندوق پژوهش فناوری خراسان جنوبی تزریق شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بعد از ظهر امروز در نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید، اظهار کرد: در حوزه زیرساخت در خصوص مواردی که برای شهرهای بیرجند، طبس و فردوس طی جلسات امروز به تفاهم رسیدم آماده همکاری هستیم.

وی افزود: برای راه اندازی ساختمانهای شرکت های دانش بنیان ما را درگیر فنداسیون و میلگرد نکنید و هرچه سریعتر برای به اتمام رسیدن تلاش کنید ما همکاری می‌کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مورد مشکلات شرکتهای دانش بنیان از جمله بیمه و مالیات، بیان کرد: مالیات و بیمه قانون خود را دارد و نباید از شرکتهای دانش بنیان اخذ شود.

ستاری عنوان کرد:شرکت‌های دانش بنیان باید برای مالیات و بیمه ارزیاب مخصوص به خود را داشته باشند و ارزیاب بداند هر شرکتی چه فعالیتی دارد.

وی در مورد خدمت سربازی، اظهار کرد: سالانه دو هزار سرباز در شرکتهای‌های دانش بنیان جذب میشود و این اقدام یکی از تدابیر بی سابقه در تاریخ کشور بود که توسط مقام معظم رهبری اندیشیده شد که فرد در شرکت دانش بنیان خصوصی خدمت سربازی را بگذراند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مورد صندوق مالی شرکت‌های دانش بنیان و پرداخت وام به متقاضیان، گفت: صندوق مالی هر استان باید به قدری قوی باشد که پاسخگوی نیاز داخل استان باشد و متقاضی منتظر کمک از طرف صندوق مشهد و تهران نماند.

ستاری بیان کرد: صندوق پژوهش فناوری استان باید بحث خط اعتباری را پیگیری و توسعه دهد و تمام کارها به صورت بومی انجام شود.

وی با بیان این‌که در بحث هزینه ها مشکلی نداریم، افزود: منابع معاونت برای وام دادن نیست بلکه برای گرفتن خط اعتباری شرکت‌ها است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از تزریق دو میلیارد تومان اعتبار به صندوق پژوهش فناوری استان که بعد از ظهر امروز افتتاح شد خبر داد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب