سرویس: اجتماعی کد خبر: 95705 ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان جنوبی خبر داد

آماده باش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان جنوبی برای مقابله با حریق

رمضانی گفت: مناطق بحرانی عرصه های منابع طبیعی خراسان جنوبی شناسایی و یگان حفاظت مابع طبیعی برای مقابله با حریق احتمالی آمادگی دارد.

آماده باش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان جنوبی برای مقابله با حریق

به گزارش خاورستان، سرهنگ محمد هادی رمضانی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: با نزدیک شدن به فصل گرما گیاهان علفی و پوشش گیاهی خشک شده و گرمای زیاد هوا نیز شرایط را برای ایجاد حریق مهیا کرده که در صورت کوچکترین بی احتیاطی می تواند منشاء خسارات جبران ناپذیری به عرصه های منابع طبیعی شود.

وی افزود: باید تمام دستگاه های اجرایی، دهیاران، شوراهای اسلامی و همچنین مردم و جوامع محلی دست در دست هم داده و برای پیشگیری از بحران حریق در عرصه های جنگلی و مرتعی همت کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان جنوبی  ادامه داد: انتظار داریم دهیاران در بحث حفاظت از منابع طبیعی به عنوان سفیران منابع طبیعی عمل کنند.

وی با توجه به برخی عوامل آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی  ادامه داد: از دهیاران درخواست داریم که مواردی که برای پیشگیری و مبارزه با حریق لازم هست را به بهره برداران و اهالی محترم روستاها یاداوری و آموزش دهند.

فرمانده ی یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان جنوبی با بیان این  مطلب از آمادگی کامل نیروهای این یگان برای مقابله با احتمال وقوع حریق در عرصه های منابع طبیعی استان خبر داد.

 رمضانی افزود: سال گذشته نیز اقدامات زیادی برای آمادگی همکاران برای مقابله با حریق از جمله کارگاه های آموزشی،مانور اطفای حریق ،تهیه ی سه دستگاه اطفای حریق و . . . ،تهیه ی وسایل اطفای حریق و لباس های ویژه انجام شده است.

وی با اشاره به وقوع سه مورد حریق در سال گذشته گفت:سال گذشته همکاران ما یک مورد حرق در شهرستان درمیان ،و دو مورد در قاینات که در مجموع یک و نیم هکتار از عرصه های استان را درگیر کرده بود را اطفا کردند، که نسبت به مساحت استان می توان گفت رقم کمی بوده که نشان از افزایش آگاهی مردم نسبت به حفاظت از منابع طبیعی است، البته در خراسان جنوبی بحث های فرهنگی باعث شده بروز خطر آتش سوزی درصد بسیار کمی داشته باشد.

وی وجود یک پایگاه حفاظتی اطفای حریق منابع طبیعی را از نیازمندی های اداره کل منابع طبیعی برشمرد که تامین این نیاز باید از طریق سازمان جنگل ها و منابع طبیعی کشور انجام شود که تاکنون به جز استان های شمالی و برخی استان ها مانند البرز و زاگرس در بسیاری از استان ها پایگاه اطفای حریق ایجاد نشده است.

 رمضانی با اشاره به آمادگی تمامی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی برای مقابله با حریق احتمالی خاطرنشان کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی با شماره تماس ۱۵۰۴ به صورت شبانه روزی و رایگان آماده دریافت اخبار و گزارش‌های مردمی در خصوص آتش سوزی در جنگلها و مراتع است.

انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب