سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 95700 ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲

معاون فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی

جشنواره من افتخار می‌کنم در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

رحیم آبادی گفت: جشنواره ثبت خاطرات پیشکسوتان جهاد و مقاومت توسط فرزندان و نوادگان پیشکسوتان با عنوان من افتخار می‌کنم برگزار می‌شود.

جشنواره من افتخار می‌کنم در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مهدی رحیم آبادی معاون فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، از برگزاری جشنواره ثبت خاطرات پیشکسوتان جهاد و مقاومت توسط فرزندان و نوادگان پیشکسوتان با عنوان من افتخار میکنم خبر داد.

وی با بیان این‌که این جشنواره کشوری است و در خراسان جنوبی نیز برگزار می‌شود، افزود: مهلت ارسال آثار تا پایان تیرماه اعلام شده است.

معاون فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشرارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی بیان کرد: شرکت کنندگان در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به صورت فایل پی دی اف به آدرس های اعلام شده در فضای مجازی ارسال کنند.

رحیم آبادی در مورد هدف از برگزاری جشنواره، عنوان کرد: ثبت خاطرات پیشکسوتان دوران دفاع مقدس موضوع بسیار با ارزشی است و با توجه به اینکه برخی از یادگاران دوران دفاع مقدس سنی از آنها گذشته و پیشکسوت هستند قبل از اینکه این بزرگواران را از دست بدهیم از طرف حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برنامه ریزی شد که خاطرات این بزگواران توسط فرزندان و نوادگان ضبط شود.

وی اظهار کرد: علاوه بر شرکت در جشنواره آثار ارسال شده به عنوان سند افتخاری برای آیندگان ثبت و ضبط خواهد شد که برای استفاده در چاپ کتاب، برنامه‌های هنری، نمایشنامه‌های خیابانی، صحنه‌ای و سایر برنامه‌های فرهنگی هنری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

معاون فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشرارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی عنوان کرد: اطلاع رسانی کامل در مورد این جشنواره از طریق فضای مجازی و حقیقی بین جامعه هدف انجام شده است.

رحیم آبادی همچنین از برگزاری فرخوان ارسال مقاله به صورت استانی به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس خبر داد و گفت: در سال جاری هر هفته با توجه به مناسبت هایی که دارد به صورت ویژه نامگذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر نامگذاری هفته برنامه ریزی شده برای هر مناسبت برنامه‌ای پیش‌بینی و برگزار شود.

معاون فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با اشاره به مناسبت‌های هفته جاری، گفت: از 10 تا 16 خرداد ماه با عنوان نقش ولایت و رهبری در دفاع مقدس نامگذاری شده و این نامگذاری توجه به اینکه پایان 14 خرداد سالروز رحلت امام خمینی (ره) و انتصاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر است.

رحیم آبادی بیان کرد: از 3 تا 17 خرداد ماه فرخوان مقاله‌ای در سه بخش ویژه دانش آموزان، دانشجویان و طلاب و گروه‌های مختلف برای ارسال مقاله اطلاع رسانی شده است.

وی خاطرنشان کرد: علاقه مندان به شرکت در جشنواره من افتخار می‌کنم می‌توانند آثار خود را به آدرس های اعلام شده در فضای مجازی به نشانی های زیر ارسال کنند.

تلگرام https://t.me/mostanad_defa_birjand

روبیکا https://rubika.ir/defa_News

ایتا https://eitaa.com/news_defa

سروش sapp.ir/birjanddefa

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب