سرویس: اخبار استان کد خبر: 95697 ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲

امروز؛

ستاری به منظور بازدید و افتتاح مراکز نوآوری خراسان‌جنوبی وارد استان شد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به منظور بازدید از طرح‌های دانش بنیان و افتتاح صندوق پژوهش و فناوری وارد خراسان‌جنوبی شد.

ستاری به منظور بازدید و افتتاح مراکز نوآوری خراسان‌جنوبی وارد استان شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به منظور بازدید از طرح‌های دانش بنیان و افتتاح صندوق پژوهش و فناوری وارد خراسان‌جنوبی شد.

بازدید از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری، نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان و محصولات آنان و وضعیت پیشرفت فاز دوم و سوم مرکز نوآوری و شتاب‌دهی دانشگاه بیرجند از جمله برنامه‌های دکتر ستاری در این سفراست.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در مراسم افتتاح صندوق پژوهش و فناوری خراسان جنوبی،  مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی بیرجند و همچنین ساختمان جدید مرکز رشد فردوس و طبس از طریق ویدئو کنفرانس نیز حضور خواهد داشت.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و استاندار خراسان جنوبی از مرکز نوآوری دانشگاه  بیرجند بازدید کردند. هدف، بازدید کلی از شرایط موجود، وضعیت فعالیتی واحدهای فناور حاضر و حمایت از آنها صورت گرفت.

وی همچنین از مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و واحدهای فعال در آن بازدید کرد هدف بازدید کلی از این واحد بررسی شرایط موجود، وضعیت فعالیتی واحدهای فناور حاضر و حمایت از آنها بود.

مرکز رشد دانشگاه آزاد بیرجند با هدف کمک به اقتصاد استان در زمینی به  مساحت 500 مترمربع در سال 97 راه‌اندازی شده و در حال حاضر 8 واحد فناور فعال در این مرکز مستقر می‌باشند. بارور سازی ابرها، زیست فناور، نانو افزودنی‌های بتن، بیومکانیک، محصولات استراتژیک  و... از زمینه های فعالیتی واحدهای حاضر در این مرکز است.

ستاری از مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و شرکت های دانش بنیان این دانشگاه نیز بازدید کرد و در جریان روند فعالیت شرکت های دانش بنیان حاضر در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت.  

مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سال ۹۲ راه اندازی شد و در حال حاضر ۴ شرکت دانش بنیان فعال در زمینه های تهیه کیت های تشخیصی، تعیین جنسیت جنین، قرص زعفران و آنتی آلرژی و آنتی اکسیدان در این مرکز مستقر است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب