سرویس: اجتماعی کد خبر: 95673 ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰

معاون سابق فرهنگی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی مطرح کرد

لزوم ترویج فرهنگ کار جهادی بین مسئولان/ فرهنگ ایرانی و اسلامی در خانواده‌ها تقویت شود

فرخنده با اشاره به این‌که تلاش برای تحقق حیات طیبه اسلامی باید مورد توجه باشد، ادامه داد: مردم باید در سطح ادارات خدمت بی منت و صادقانه را مشاهده کنند و این موضوع در صورتی محقق می شود که فرهنگ کار جهادی و مردمی بودن مسئولان بیش از گذشته ترویج یابد.

لزوم ترویج فرهنگ کار جهادی بین مسئولان/ فرهنگ ایرانی و اسلامی در خانواده‌ها تقویت شود

به گزارش خبرنگار خاورستان،  علی فرخنده معاون سابق فرهنگی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه معاون فرهنگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: در حوزه فعالیت‌های معاونت فرهنگی و هنری به مدت سه سال اقدامات مختلفی انجام شده است.

وی با بیان این‌که طی سه سال گذشته به بحث شبکه سازی فرهنگی رده‌ها و ایجاد شبکه‌های روشنگری در سطح استان توجه شده است، افزود: با همکاری و تعاملی که نهادهای فرهنگی و هنری در سطح استان داشتند، توانستیم در این راستا اقدامات خوبی را انجام دهیم.

معاون سابق فرهنگی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی تصریح کرد: در راستای شبکه سازی فرهنگی در استان همایشی در سال 96 تحت عنوان "محله پاک" در حوزه آسیب های اجتماعی در سطح خراسان جنوبی با حضور نهادها و ادارات ذی‌ربط برگزار شد و رده‌های فعال و برتر مورد تشویق قرار گرفتند.

وی افزود: همچنین در این راستا همایش‌های "چهل سالگی انقلاب اسلامی" با حضور سردار نقدی و "تبیین گام دوم انقلاب" برگزار شد.

فرخنده با بیان این‌که در زمینه کار هنری و فرهنگی به تقویت و گسترش گروه‌های فرهنگی و ارزشی پرداخته شد، ادامه داد: به مدت 2 سال متوالی در میلاد خضرت رضا (ع)، دهه کرامت و عید سعید غدیر کاروان شادی شکوه ایستادگی در سطح استان راه اندازی و مدل سالم جشن‌های اسلامی پیاده شد.  

معاون سابق فرهنگی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی با اشاره به این‌که دو جشنواره استانی سرود در 2 سال متوالی برگزار شد، افزود: اکنون به برکت خون شهدا و کنگره دو هزار شهید استان، شاهد یک شور و شوق وصف ناشندنی بین نوجوانان و جوانان در زمینه سرود هستیم و نیمه شعبان امسال نیز به خاطر شیوع ویروس کرونا کاروان های شادی به مناطق آپارتمان نشین اعزام شدند.  

فرخنده اظهار کرد: طی 2 سال متوالی بازسازی عملیات‌های دفاع مقدس را در دستور کار قرار دادیم و عملیات‌های مرصاد و والفجر 3 بازسازی و مورد استقبال مردم قرار گرفتند.

وی افزود: در حوزه تولیدات رسانه‌ای، گرافیکی، نمایشگاهی و آگاهی بخشی مردم برای حضور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح فعالیت های بسیاری انجام شد و اکنون ثمرات آن را شاهد هستیم.  

فرخنده با اشاره به این‌که در تابستان سه سال متوالی دوره‌های آموزشی تخصصی رده‌ها در حوزه فرهنگی و هنری به صورت 48 ساعته برگزار شده است، بیان کرد: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای تولید ملی و حمایت از اقتصاد داخلی با همکاری قرارگاه ولی‌عصر (ع) در سال 97 برای اولین بار در هفته دفاع مقدس در کلیه شهرستان‌های استان اقدام به راه اندازی نمایشگاه عرضه لوازم التحریر و محصولات فرهنگی ایرانی و اسلامی کردیم که بازتاب خوبی در سطح استان داشت.

معاون سابق فرهنگی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی با تاکید بر این‌که امروز مسئله تقویت فرهنگ ایرانی و اسلامی بسیار اهمیت دارد، گفت: برای بهبود وضعیت موجود جامعه پیشنهاد می کنم که به نهاد خانواده بیش از گذشته توجه کنیم چرا که ارزش های اسلامی در صورتی حفظ می شوند که به  مقام زن در خانواده توجه بسیاری شود.

وی با بیان اینکه توجه به مدارس دخترانه برای داشتن مادران آینده یکی از نکات مهم برای آینده انقلاب است که باید مدنظر قرار دهیم، افزود: در دامن مادران آینده باید شهید حججی‌ها تربیت شوند.

معاون سابق فرهنگی سپاه انصارالرضا (علیه السلام) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تلاش برای تحقق حیات طیبه اسلامی باید مورد توجه باشد، ادامه داد: مردم باید در سطح ادارات خدمت بی منت و صادقانه را مشاهده کنند و این موضوع در صورتی محقق می شود که فرهنگ کار جهادی و مردمی بودن مسئولان بیش از گذشته ترویج یابد.  

فرخنده بر هوشیاری جامعه در مقابل انحرافات فرهنگی تاکید کرد و گفت: در این راستا باید تریبون‌های نماز جمعه به تقویت کردن روحیه مطالبه گری مردم در عرصه مطالبات به حق فرهنگی بپردازند و مطالبات جدی تری در زمینه امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم.

وی بر الزام ادارات به داشتن پیوست فرهنگی تاکید کرد و افزود: به موضوع احیای مساجد به عنوان سنگرهای دفاع از دین و انقلاب باید بیش از گذشته توجه کنیم چراکه 75 درصد از مساجد خراسان جنوبی فاقد روحانی هستند و اگر امام یک مسجد حضور نداشته باشد زمینه آسیب مردم آن محله در عرصه‌های فرهنگی و دینی فراهم می شود

معاون سابق فرهنگی سپاه انصارالرضا (علیه السلام) خراسان جنوبی بر ایجاد بسترهای سرگرمی، مفید و جذاب اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری ایجاد شده تا نیروهای خلاق بتوانند فعالیت کنند.

فرخنده با بیان این‌که متاسفانه برخی از مراکز گردشگری استان سبب ایجاد مشکلات و چالش های مذهبی شده‌اند، گفت: امیدواریم دستگاه های مربوطه در این زمینه ورود جدی داشته باشند.

وی افزود: بند دره بیرجند با همت مسئولان به یک قطب گردشگری تبدیل می‌شود که برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی پیشنهاد می‌شود یک شهید گمنام در این منطقه دفن شود تا شاهد حضور نیروهای ارزشی در این منطقه باشیم.

انتهای پیام/ 132

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب