سرویس: اخبار استان کد خبر: 95670 ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

مسکوت ماندن ۷ مجتمع آبرسانی سربیشه به دلیل عدم تخصیص اعتبار/ محدودیت برداشت آب از دشت درح برطرف شود

نخعی گفت: ۷ مجتمع آبرسانی در سربیشه آغاز شده اما به دلیل عدم اعتبار مسکوت مانده و کند پیش میرود لذا درخواست تخصیص اعتبار برای پیشرفت این تعداد پروژه را دارم.

مسکوت ماندن ۷ مجتمع آبرسانی سربیشه به دلیل عدم تخصیص اعتبار/ محدودیت برداشت آب از دشت درح برطرف شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مراسم افتتاح سد سیاهو سربیشه، اظهار کرد: مقام معظم رهبری روز آغاز بکار مجلس یازدهم فرموند در کشور در بحث عدالت محوری و عدالت گستری نمره قابل قبولی نگرفتیم.

وی افزود: خراسان جنوبی و منطقه نهبندان و سربیشه از جاهایی است که میانگین نمره عدالت در کشور را پایین آورده است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پروژه هایی که امروز افتتاح و کلنگ زنی شد گام بزرگی برای عدالت گستری در استان است.

نخعی گفت: ۷۰ روستای شهرستان سربیشه با تانکر ابرسانی سیار می‌شود.

وی با بیان اینکه در بسیاری از روستاها مجتمع های آبرسانی تکمیل نشده و مردم از نعمت آبرسانی پایدار محروم هستند، تصریح کرد: در شان جمهوری اسلامی نیست که ناموس مردم برای پیدا کردن آب دبه به دست بگیرد و به دنبال آب باشد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رسانه ای شدن مشکل آب روستای غیزانیه در خوزستان، گفت: مردم اگر منطقه ما اعتراض نمیکنند دلیل بر نبود مشکلات نیست بلکه به دلیل نجیب بودن مردم است. اما میطلبد که به این مناطق بیشتر توجه شود.

نخعی عنوان کرد: ۷ مجتمع آبرسانی در سربیشه آغاز شده اما به دلیل عدم اعتبار مسکوت مانده و کند پیش میرود لذا درخواست تخصیص اعتبار برای پیشرفت این تعداد پروژه را دارم.

وی به مشکل فاضلاب شهر سربیشه اشاره کرد و گفت: برای فاضلاب سربیشه لوله گذاری شبکه شده اما به دلیل عدم داشتن تصفیه خانه پروژه نیمه کار مانده که درخولست می‌شود در این خصوص تسریع شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شهر نهبندان که شهر معدنی استان است با کمبود جدی آب مواجه هستیم.

نخعی افزود: موضوع تامین آب برای صنایع معدنی موضوع بسیار مهمی است که میتوان از پساب فاضلاب برای صنایع معدنی استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: مردم در روستای گردشگری چنشت و لانو با مشکل دفع فاضلاب مواجه اند که نیاز به توجه دارد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه با اشاره به طرح انتقال آب از دریای عمان برای خراسان‌جنوبی خواستار تسریع این امر شد.

نخعی تاکید کرد: باید منبع آب پایداری برای ماندگاری مردم در منطقه و استان تامین شود.

وی با بیان این‌که از چاه‌های آب دشت درح، محدودیت برداشت داریم، بیان کرد: چند صد کیلومتر آن طرف تر دشت درح کشور افغانستان است و بدون ضابطه قانونی در حال برداشت آب هستند اما این مسئله برای مردم منطقه درح محدودیت دارد که تقاضا دارم این مسئله مورد توجه قرار گرفته و برطرف شود.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب