سرویس: اجتماعی کد خبر: 95664 ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰

رئیس کانون موسسات داوری خراسان جنوبی خبرداد

برگزاری اولین دوره تصدی منصب داوری حقوقی توسط کانون موسسات داوری در خراسان‌جنوبی

رفیعی گفت:اولین دوره تصدی منصب داوری(قضاوت خصوصی) در استان توسط کانون موسسات داوری خراسان جنوبی برگزار شد.

برگزاری اولین دوره تصدی منصب داوری حقوقی توسط کانون موسسات داوری در خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام محمدرضا رفیعی رئیس کانون موسسات داوری خراسان جنوبی در مورد  نحوه برگزاری این دوره در استان گفت : اولین دوره جذب تصدی منصب داوری یا قضاوت خصوصی صبح روز جمعه  نهم خرداد ماه توسط کانون داوری استان برگزار گردید.

وی اظهار داشت: در این دوره که با حضور تعدادی از حقوقدانان مجربِ متقاضیِ منصبِ  داوری سازمانی برگزار شد، هیئت ممتحنی متشکل از شش تن که از باسابقه ترین قضات، وکلاء و اعضای هیئت علمی بودند، به سنجش و مصاحبه علمی از متقاضیان پرداخته شد.

حجت الاسلام رفیعی با تاکید بر اینکه نتایج این دوره، پس ازاخذ استعلامات و تشکیل جلسه هيئت مدیره کانون و سیر تشریفات اداری اعلام خواهد شد بیان کرد: به این ترتیب در آینده نزدیک شاهد شروع کار رسمی داوری سازمانی  در استان خواهیم بود.

رئیس کانون موسسات داوری استان در ادامه خاطر نشان کرد: این سازو کاری که تعیین گردیده برای انتخاب حقوقدانان مجرب،از آن جهت مصوب شد تا افراد واجد شرایط بتوانند به عنوان سرداور؛ ساز و کار داوری رو آغاز نمایند.

وی افزود:  در حال حاضر هم با توجه به اینکه که کانون تازه شکل گرفته و تاکنون داوری رسمی تحت نظر اسکادا (اتحادیه سراسری کانونهای داوری ایران )وجود نداشته‌،این ساز و کار در دستور کار قرار گرفت که در نهایت تعداد محدودی از خبره ترین افرادِ مذکور که در دفترچه ثبت نام شرایط را اعلام شده است ،پذیرش شوند و پروانه داوری برایشان صادر شود تا پذیرفته شدگان درآزمونهای بعد بتوانند در محضر این افراد با تجربه دوره  داوریاری یا همان  کارآموزی خود را سپری کنند.

حجت الاسلام رفیعی با اشاره به اینکه تعداد محدود به این معنا که به حقِ فارغ التحصیلان و افراد کم سابقه هیچ خدشه ای وارد نشود و فارغ التحصیلان هم بتوانند بدون دغدغه و با انگیزه به این عرصه ورود پیدا کنند؛ گفت: تلاش می شود که با رویکرد های قوه قضائیه و اهداف مدنظر اسکادا به خصوص اینکه در هيئت مدیره کانون استان، به طور جدی موضوع اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان و جوانان مستعد فارغ التحصیل رشته حقوق  سر لوحه کار قرار گرفته؛ داوری هم بتواند تا چند وقت دیگر به عنوان یکی از فرصتهای شغلی دارای درآمد و حائز جایگاه اجتماعی و رشته حقوق درکنار قضاوت‌، وکالت، سردفتری و دیگر شغل ها راه خودش را پیدا کند و در این آشفتگیِ بازار کار ،انگیزه ای مضاعف را برای متقاضیان ایجاد کند.

وی اظهار کرد: همچنین طبق تصمیمات هیئت مدیره، به زودی و در اولین فرصت  بعد از کرونا آزمون گسترده وفراگیری برای تمامی دانش آموختگان حقوق برگزار خواهد شد که حتما اطلاع رسانی خواهد گردید.

انتهای پیام/143

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب