سرویس: اخبار استان کد خبر: 95654 ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

ساختمان اداری و تجاری هلال با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی با کمبود اعتبار مواجه است/ بیماری پوستی کودکان درمیان ریشه‌کن شد

شهریاری گفت: ساختمان اداری و تجاری هلال با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث بوده که با کمبود اعتبار مواجه شده است.

ساختمان اداری و تجاری هلال با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی با کمبود اعتبار مواجه است/ بیماری پوستی کودکان درمیان ریشه‌کن شد

به گزارش خبرنگار خاورستان،محمد رحیم شهریاری امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به شرایط جغرافیایی خراسان جنوبی بیان کرد: علی رغم محدودیت ها و محرومیت ها، شعبه های هلال احمر در تمام شهرستان های استان احداث شده است.  

شهریاری با اشاره به وجود دو گسل فعال در خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی جزو چهارمین استان حادثه خیز کشور بوده به گونه ای که به طور متوسط هر ۱۲ سال شاهد زلزله بالای هفت ریشتر هستیم.  

وی با اشاره به عملکرد خراسان جنوبی طی دو سال گذشته بیان کرد: در حال حاضر هزار و ۴۰۰ امدادگر آموزش دیده با جمعیت هلال احمر همکاری می کنند و آماده خدمت رسانی به حوادث احتمالی هستند.

وجود ۲۳ پایگاه ثابت جاده ای در خراسان جنوبی

وی با بیان اینکه ۲۳ پایگاه ثابت جاده ای و یک پایگاه تیم واکنش سریع در استان وجود دارد، گفت: به دلیل گستردگی جاده‌ها، سالانه حوادث و مشکلات زیادی در مسیر جاده ها رخ می دهد که باید حاکمیت چاره ای اساسی بیاندیشد.

مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از کمبود خودروی نجات در پایگاه های استان خبر داد و افزود: فراهم کردن امداد هوایی از جمله موفقیت هایی بوده که با اعتباری بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال در استان مستقر شده اشت.

شهریاری با بیان اینکه سوله امدادی در ۱۱ شهرستان استان احداث شده است، افزود: در راستای تامین آمبولانس و خودروی نجات تلاش های زیادی انجام شده اما همچنان با کمبود مواجه هستیم.

وی از فعالیت ۱۴۲ خودرو امداد و نجات در استان خبر داد و افزود: این خودرو ها در شهرستان هایی که دارای حوادث بیشتری هستند، مستقر شده اند.

شهریاری از امداد رسانی به ۷۱ هزار نفر در سه هزار حادثه طی دو سال گذشته خبر داد و افزود: این اقدامات در قالب چهار هزار و ۶۵۷ تیم عملیاتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته ۴۷۷ عملیات رهاسازی توسط نیروهای امدادی انجام‌شده است، افزود: همچنین در این مدت شش هزار و ۷۰۰ حادثه دیده از سیلاب نجات یافته اند.  

۴۳ هزار نفر  با امداد هوایی از مرگ حتمی نجات یافته اند

شهریاری با بیان اینکه انجام ۲۲ سورتی پرواز برای امدادرسانی به شش مورد حادثه از دیگر اقدامات دو ساله بوده است، گفت:  ۴۳ هزار نفر  با امداد هوایی از مرگ حتمی نجات یافته اند.  

وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در دو سال گذشته بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۲۶ هزار نفر عضو فعال جوان با جمعیت هلال احمر همکاری داشته که ۱۷ هزار نفر عضو سامانه شده اند.  

شهریاری از همکاری هشت هزار عضو داوطلب با جمعیت هلال احمر خبر داد و افزود: این افراد خدمات زیادی در قالب کاروان های سلامت به مناطق محروم داشته اند.  

مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت:۶۳ کاروان سلامت به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام شدند و کار ویزیت و درمان ۱۱ هزار و ۸۷۵ بیمار را انجام دادند. همچنین با حضور پزشکان متخصص پوست هلال احمر در استان، بیماری پوستی منطقه درمیان به طور کامل ریشه کن شده است.

وی بیان کرد: توزیع ۱۰ هزار بسته غذایی بین محرومان، اجرای طرح های حمایتی، جمع آوری ۱۷ میلیارد ریال کمک های مردمی برای مناطق سیل زده، بهره مندی پنج هزار نفر از ایستگاه های سلامت هلال احمر و جمع آوری کمک های مردمی برای بیماران صعب العلاج از دیگر اقدامات دو سال گذشته است.  

شهریاری با اشاره به فعالیت داروخانه هلال احمر در استان بیان کرد: در دو سال گذشته  ۹۵ هزار نفر برای دریافت داروهای خاص و کمیاب به این داروخانه ها مراجعه داشته اند.  

۲۱ پروژه طی دو سال گذشته ایجاد و  تکمیل شده است

مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۱ پروژه با ۱۸ هزار متر طی دو سال گذشته ایجاد و  تکمیل شده است، گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان آغاز شده که بخشی تکمیل شده و برخی در حال انجام است.

شهریاری با بیان اینکه ساختمان مرکز اداری با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در حال انجام است، گفت: همچنین ساختمان اداری و تجاری هلال با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث بوده که با کمبود اعتبار مواجه شده است.  

وی اخذ مجوز احداث پنج پایگاه جاده ای، ارائه خدمات گفتار درمانی، تک برگ‌کردن تمام اسناد، غربال گری سلامت ۲۷۴ هزار نفر در مبادی ورودی استان، توزیع دو هزار و ۶۰۰ بسته معیشتی بین خانواده های زیان دیده از کرونا و ضد عفونی اماکن عمومی را از دیگر اقدامات دو سال گذشته است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب