سرویس: اخبار استان کد خبر: 95647 ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

در نشست صمیمی با دبیران کانون‌های جوانان هلال احمر خراسان جنوبی مطرح شد

مشکلات داوطلبان جوان هلال احمر بررسی می‌شود/دیدگاه مدیران نسبت به استان‌های کم برخوردار اما مستعد متفاوت باشد

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با بیان اینکه باید در راستای پویایی استعداد جوانان تلاش کنیم، اظهار کرد: قرار است با معاونین سازمان، به استان های مختلف کشور سفر کنیم و به بررسی استعداد و مشکلات جوانان بپردازیم.

مشکلات داوطلبان جوان هلال احمر بررسی می‌شود/دیدگاه مدیران نسبت به استان‌های کم برخوردار اما مستعد متفاوت باشد

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد گل افشان رئیس سازمان جوانان هلال احمر صبح امروز در نشست صمیمی با دبیران کانون‌های جوانان استان از اختصاص سه دستگاه مینی‌بوس به هلال احمر استان خراسان جنوبی خبر داد و اظهار کرد: خراسان‌جنوبی استانی برخوردار از فرهنگی والا بوده که همواره باید مورد توجه باشد.  

وی افزود: حضود خودجوش مردم در صحنه‌های مختلف نشان از روحیه انسان دوستی و عطوفت مردم داشته که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.  

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با بیان این‌که باید در راستای پویایی استعداد جوانان تلاش کنیم، بیان کرد: قرار است با معاونین سازمان، به استان‌های مختلف کشور سفر کنیم و به بررسی استعداد و مشکلات جوانان بپردازیم.  

گل افشان عنوان کرد: از کانون‌های جوان در دستگاه‌های مختلف خواستاریم در راستای ایجاد برنامه پنج ساله سازمان، اقدامات پیشنهادی شان را مطرح کنند.  

وی با بیان این‌که در حال حاضر بازنگری مجموعه جوانان استان‌ها در دستور کار قرار دارد، گفت: اگر جوانانی قوی داشته باشیم، داوطلبان و نیروهای امدادی خوب و مقتدری خواهیم داشت.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر خواستار توجه ویژه به آموزش حوزه جوانان شد و اظهار کرد: در راستای استفاده بهینه از کارت هویتی جوانان هم اقداماتی در دستور کار قرار دارد.  

گل افشان با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن بیان کرد: بسیاری از افراد در جنگ کنونی دشمن مشکلات زیادی را متحمل می‌شوند که باید مورد حمایت قرار گیرند.  

وی با اشاره به روحیه نوع دوستی و بشر دوستی داوطلبان هلال احمر بیان کرد: نیروهای جوان امدادی این سازمان داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی با سازمان همکاری می‌کنند.

دیدگاه مدیران سازمان نسبت به استان های کم برخوردار و مستعد متفاوت باشد

محمدرضا رضایی سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز در این نشست،گفت: باید جوانان را به نحوی آموزش داده و  توانمند کنیم که با کمترین امکانات بیشترین امدادرسانی‌ها را داشته باشند.  

وی افزود: خراسان‌جنوبی دارای جوانان و مردمانی سخت کوش بوده که با کمترین ادعا، بیشترین تلاش‌ها را برای رفع مشکلات استان دارند.  

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به تلاش بی شائبه مرزنشینان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: امنیت کنونی استان و کشور را مدیون فداکاری این قشر غیور و وطن دوست هستیم.

رضایی با اشاره به‌ مرز مشترک خراسان‌جنوبی با افغانستان اظهار کرد: فرهنگ و تمدن غنی مردم و تلاش نیروهای نظامی باعث شده که خراسان‌جنوبی یکی از امن‌ترین مناطق در کشور باشد.  

وی بیان کرد: با توجه به محرومیت‌ها و شرایط خاص در استان، می‌طلبد دیدگاه مدیران کشوری به خراسان‌جنوبی نسبت به دیگر استان‌ها متفاوت باشد.  

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: پدر پنج علم دنیا در این استان رشد کرده‌اند و نسبت به جمعیت، بالاترین درصد دانشجو در کشور را دارا هستیم.

رضایی با بیان این‌که هلال احمر نهاد غیر دولتی و خدمت رسان به جامعه بوده که متکی به جوانان است، عنوان کرد: اگر جوانان و اعضای داوطلب از جمعیت گرفته شود، فعالیت مثمر ثمری نخواهیم داشت.

وی حضور در عرصه‌های اجتماعی، تربیت جوانان و افزایش سرعت و دقت در امدادرسانی ها را از جمله اهداف بکارگیری جوانان در جمعیت عنوان کرد و افزود: جمعیت هلال احمر جوانان را برای پذیرفتن مسئولیت‌های مختلف در ارکان نظام آماده می‌کند.

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: جوانان هلال احمر همواره در تمام صحنه‌ها و حوادث حضور دارند بنابراین می‌طلبد امتیازاتی برای این قشر دیده شود.

رضایی افزود: باید جوانان را به نحوی آموزش و توانمند کنیم که با کمترین امکانات بیشترین امدادرسانی‌ها را داشته باشیم.  

وی خواستار پذیرفتن طرح‌های بومی و ابتکاری جوانان خراسان جنوبی از سوی سازمان شد و اظهار کرد: همچنین خواستاریم دیدگاه مدیران سازمان نسبت به استان های کم برخوردار و مستعد متفاوت باشد.

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: خواستاریم توزیع امکانات بر اساس قابلیت‌ها، توانمندها و محرومیت‌های هر استان قرار گیرد.

توجه به جوانان راهگشای موفقیت است

محمدرحیم شهریاری خزانه دار کل جمعیت هلال احمر نیز در این نشست خواستار حفظ جمعیت جوان در هلال احمر شد و گفت: راه پیشرفت و رسیدن به وضیعت مطلوب را باید در قشر جوان بررسی کرد.  

وی افزود: خراسان‌جنوبی دارای جوانانی فعال و پرکار بوده اما باید مطالبه‌گری خود را افزایش دهند.  

خزانه‌دار کل جمعیت هلال احمر بیان کرد: نباید حضور نیروهای داوطلب هالال احمر در صحنه‌های مختلف کمرنگ باشد و پرورش امدادگرانی مطلوب و توانمند نیازمند توجه به قشر جوان است.

شهریاری خواستار حفظ جمعیت جوان در هلال احمر شد و گفت: راه پیشرفت و رسیدن به موفقیت را باید در قشر جوان بررسی کرد.  

خزانه دار کل جمعیت هلال احمر با اشاره به شرایط جاده های خراسان بیان کرد: کویری بودن استان و طولانی بودن جاده ها، سالانه حوادث زیادی را در مسیر محورها منجر می‌شود.

وی با بیان این‌که شرایط پیش روی جاده‌های استان نیازمند تربیت داوطلبانی بوده که در کمترین زمان بیشترین امدادرسانی ها را داشته باشند، گفت: خوشبختانه داوطلبان هلال احمر تاکنون در رسیدگی به حوادث به خوبی ایفای نقش کرده‌اند.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب