سرویس: اقتصادی کد خبر: 95640 ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

یادداشت/

مجلس یازدهم و ضرورت برجسته سازی عدالت

اگر تاثیرگزاری مجلس در امور مختلف، مثبت و در راستای حرکت انقلاب اسلامی به سمت تمدن سازی نوین باشد عدالت در جامعه حکم فرما خواهد شد و آنگاه رضایت مردم نیز بالا خواهد رفت.

مجلس یازدهم و ضرورت برجسته سازی عدالت

به گزارش خاورستان، احسان مداح فعال رسانه ای در یادداشتی نوشت: مجلس یازدهم از 7 خرداد 99 فعالیت خود را آغاز کرد. مجلسی که به فرموده معمار کبیر انقلاب در راس امور است. این جمله امام راحل از همه جهات جامع و کامل است. فرهنگ، اقتصاد، سیاست، اجتماع و همه بخش های کشور از تصمیمات مجلس تاثیر می پذیرند.

بدون شک اگر این تاثیرگزاری مثبت و در راستای حرکت انقلاب اسلامی به سمت تمدن سازی نوین باشد عدالت در جامعه حکم فرما خواهد شد و آنگاه رضایت مردم نیز بالا خواهد رفت.

اشراف به ظرفیت ها و درک درست مشکلات کشور، اولویت بندی برنامه های پیشرفت، پرهیز از حاشیه ها و تمرکز به حل مشکلات مردم، نظارت مستمر و قوی بدون ملاحظات سیاسی و حزبی، دوری از بازی های سیاسی، اصلاح قوانین دست و پاگیر و حذف قوانین مزاحم و بروز کردن برخی قوانین، پرهیز از مصوبات شتاب زده، بهره گیری از نظرات کارشناسی و در یک کلام قانون گذاری هوشمندانه، مدبرانه و حکیمانه بی شک سبب تقویت امید در مردم و اجرای دقیق عدالت خواهد شد.

آغاز بکار مجلس جدید در سال جهش تولید و تاکید چند ساله رهبر فرزانه انقلاب بر موضوعات اقتصادی در نامگذاری سال ها تا حدودی اولویت اصلی را مشخص کرده و پیام واضحی دارد که رونق تولید و اقتصاد مقاومتی از مولفه های اصلی آن است.

پرونده های فساد اقتصادی که ناشی از برخی رانت ها و ویژه خواری ها که بخشی با دخالت و همکاری نمایندگان مجلس طی این سال ها شکل گرفته لکه ننگی است که نمایندگان مجلس یازدهم باید با سلامت نفس خود این پدیده شوم را از کشور محو کنند. بنابراین شاخص دیگر سنجش عدالت همین دوری از تبعیض ها و ویژه خواری هاست که باید دید تا چه اندازه در چله دوم انقلاب می توانیم از آن فاصله بگیریم.

مجلس یازدهم باید عدالت را برجسته کند نه در شعار. مردم نیز باید این فریضه بزرگ را از وکلای خود مطالبه کنند و هر جا سستی دیدند تذکر دهند.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب