سرویس: اخبار استان کد خبر: 95631 ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی:

10 خودروی سواری احتکار شده در بیرجند کشف شد

شجاع از کشف 10 خودروی سواری احتکار شده ایرانی و خارجی به ارزش 23 میلیارد و 350 میلیون ریال در شهرستان بیرجند خبر داد.

10 خودروی سواری احتکار شده در بیرجند کشف شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی از کشف 10 خودروی سواری احتکار شده ایرانی و خارجی به ارزش 23 میلیارد و 350 میلیون ریال در شهرستان بیرجند خبر داد.  

وی افزود: با توجه به آشفتگی‌های اخير بازار خودرو و نوسان قيمت‌ها و اين‌که افراد سودجو و فرصت‌طلب به اميد دستيابی به سود‌های کلان حاصل از اين نوع معاملات اقدام به نگهداری خودرو‌های صفر کیلومتر و فاقد پلاک در پارکینگ‌های عمومی و انبارها و عدم عرضه آن‌ها در بازار می‌کنند؛ موضوع به‌صورت ویژه توسط پلیس آگاهی استان پیگیری شد.

فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان‌جنوبی بیان کرد: مأموران پلیس آگاهی استان با دریافت اطلاعاتی مبنی بر احتکار خودرو در 2 باب منزل مسکونی در شهرستان بیرجند موضوع را بررسی و محل احتکار خودروها را شناسایی کردند که با هماهنگی مقام قضائی 2 منزل مسکونی بازرسی و 6 سواری پژو، یک سواری کیاسراتو، یک سواری هایما، یک سواری ساندرو و یک پراید کشف شد.

شجاع افزود: با توجه به کارشناسی‌های صورت گرفته و شرايط اعلامی در خصوص نحوه نگهداری خودرو از سوی وزارت صمت و التهابات موجود در بازار که موضوع از مصاديق جرم احتکار بوده و نظر به اهميت موضوع و تأکید سازمان حمايت از مصرف‌کنندگان و توليد‌کنندگان مبنی بر ممنوع بودن نگهداری اين خودروها در محل‌های ذکرشده مراتب صورت‌جلسه و خودروها به پارکینگ منتقل شد.

وی بابیان این‌که کارشناسان ارزش خودروهای کشف‌شده را بیش از 23 میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در این رابطه 2 متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شدند.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب