سرویس: اجتماعی کد خبر: 95624 ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷

طی دو ماهه نخست سال جاری؛

امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۲۵۲ حادثه/ حوادث ۳۳ درصد کاهش داشت

رضایی از امداد رسانی نیروهای هلال احمر به ۲۵۲ مورد حادثه در خراسان جنوبی در دوماهه نخست سال جاری خبر داد.

امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۲۵۲ حادثه/ حوادث ۳۳ درصد کاهش داشت

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا رضایی سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به حوادث دو ماه گذشته بیان کرد: طی این مدت نیروهای هلال احمر به  ۲۵۲ مورد حادثه، امدادرسانی کرده اند.

وی افزود: ۳۹ درصد خدمات امدادی در حوادث جاده ای، ۲۰ درصد در حوادث شهری، پنج درصد در حوادث کوهستان، ۳۱ درصد در حوادث سیل و آبگرفتگی و پنج درصد خدمات در دیگر حوزه های امدادی ارائه شده است.

رضایی با بیان اینکه در ماموریت های سال جاری به هزار و ۶۵۶ حادثه دیده امدادرسانی شده است، افزود: مجموع حوادث رخ داده نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد و مجموع حادثه دیدگان نیز ۶۲ درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: ۱۹ درصد از حادثه دیدگان در حوادث جاده ای، ۷۴ درصد در حوادث سیل و آبگرفتگی، پنج درصد در حوادث شهری و دو درصد در دیگر حوزه ها خدمات گرفته اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه ۸۵۹ نیروی هلال احمر در قالب ۳۵۳ تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته اند، افزود: 328 خودروی امدادی هم در این حوادث به کارگیری شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۱۴۳ نفر توسط پایگاه های هلال احمر اسکان داده شده اند، گفت: همچنین ۳۱ مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است.

وی با اشاره به وضعیت راه های مواصلاتی استان بیان کرد: از رانندگان خواستاریم ضمن رعایت کامل نکات راهنمایی و رانندگی، در مسیرها با سرعت مطمئنه حرکت کرده و مراقبت لازم را داشته باشند.

رضایی با بیان اینکه نیروهای امدادی همواره برای خدمت به شهروندان و رسیدگی به حوادث احتمالی آماده هستند، اظهار کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه ای ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۱۲ تماس گرفته یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب