سرویس: سیاسی کد خبر: 95615 ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶

یادداشت/

سخنی کوتاه با نمایندگان مجلس یازدهم

این روزها استان نیازمند همت جهادی است و وحدت بیشتر مسئولان را می طلبد، استان از شعار و وعده و سیاسی بازی خسته شده است.

سخنی کوتاه با نمایندگان مجلس یازدهم

به گزارش خاورستان، مهدی کاظمی فرد فعال رسانه ای در یادداشتی نوشت: دوره دهم مجلس شورای اسلامی در حالی به پایان رسید که  فراز و نشیب زیادی را تجربه کرد و از همان ابتدا حواشی جناحی و حزبی دو طیف کشور بر فعالیت‌های این مجلس سایه افکند و گاها موجب نارضایتی‌هایی بسیاری شد و به عنوان مجلس وکیل الدوله از آن نام برده می شود. 

در این سیاهه نمی خواهم به عملکرد مجلس دهم بپردازم بلکه سخنی کوتاه با نمایندگان مجلس یازدهم دارم چون عقیده دارم گذشته ها گذشته اما باید فقط از آن تجربه گرفت. 

می خواهم سخنم را از باب یادآوری از محرومیت و کم برخورداری و شعار های تکراری در استان شروع کنم، 

سخنم را از اوج محرومیت و کاستی ها و از زبان مردم خاوران آغاز می‌کنم. از جایی که محرومیت آن بیداد می‌کند و هر روز بر خلاف آمارها و شعارها بر تعداد نیازمندان افزوده می‌شود. از شهری که  نانوایی هایش از نان قرضی سخن می گویند و مردمش از درد بی پولی با درد جسمی کنار می آیند.

از خطه ای سخن به زبان می آورم که هر روز شاهد سیاه پوش شدن عده ای از خانواده ها بخاطر از دست دادن عزیزان خود در جاده ها هستند. 

از سرزمینی که با وجود همه‌ی استعدادهای طبیعی و خدادادی، بهشت معادن، داشتن محصولات  راهبردی کشاورزی و با دارا بودن معبرهای مرزی  بر قله ی محرومیت و کم برخورداری، چون نگینی درخشان، لای مرافعه سیاست کاران و سیاست بازان و شوآف سیاسی رنگ باخته است و چشم های مردمش مدت هاست در انتظار نمایندگانی است تا به دور از روال مرسوم، سیاسی و سیاست بازی بیشترین نگاهشان را متوجه مردم کنند.

از شهر و استانی سخن می‌گویم که خودتان بیشتر از من و امثال من با ظرفیت ها، پتانسیل و کمبود های آن آشنا هستید اما ظرفیت نیروی انسانی بی نظیر و جوانش آماده‌ی یک انقلاب در عرصه‌ی کشاورزی، دامداری، صنعت و گردشگری است.

جوانانی که جز مهاجرت چاره ای ندارند و نان را باید کیلومترها دورتر از زادگاهشان به زادگاهشان برسانند و در یزد، مشهد و تهران برای کار و معیشت زندگی بار سفر ببندند.

از دیاری که به دلیل نبود زیر ساخت برای سرمایه گذاری و وجود قوانین دست و پا گیر، سرمایه داران و سرمایه گذاران از آن فراری اند. آنان که دستشان به دهانشان می‌رسد، (چه هم استانی چه غیر هم استانی) در استان دیگری سرمایه گذاری می‌کنند، آورده اشان را می‌برند جایی که برایشان بیاورد نه اینجا، چرا که بر باد رفته می پندارند.

شاید دلایل آن را خوب می دانید اما از خودتان بپرسید برای خود علل را یاد آوری کردید با نخبگان و صاحب نظران حوزه های مختلف مشورت و نظر گرفته اید؟! آب و هوای اینجا خوش نیست کویر است، یا حال عده ای برای جلب و جذب سرمایه و سرمایه دار و سرمایه‌گذار خوش نیست و نمی خواهند برای جذب سرمایه گذار تلاش کنند؟

برادرانه از شما می‌خواهیم به داد مردم مظلوم و زجر کشیده استان خراسان جنوبی برسید و برای مردم وقت  بگذارید و نگوید حوزه انتخابیه من یا حوزه انتخابیه شما! وقتتان وقت مردم است، وقتی است برای مردم فکر می کنید و می خواهید که رضای مردم و رضای حق را به همراه داشته باشد.

قبل از ورود به مجلس، پیشینه، رفتار و اعمال پیشینیان را بررسی کنید و آنچه را که به صلاح است انجام دهید، از تجربیات موفق استفاده کنید، حزب و جناحی فکر نکنید. 

نگذارید تجربه های تلخی باشید که میل به تکرار آنها نباشد و خدای ناکرده بعدأ حسرت این روزها را بخورید که می‌توانستید کاری را انجام ندادید یا کم کاری کرده اید و خود را مدیون مردم بدانید. 

این روزها خراسان جنوبی نگین شرق ایران به انرژی تازه نیاز دارد، به خون تازه! خون خشکیده در رگ هایش را به جریان بیندازید که فقر همین حوالی خیمه دائمی زده است.

این روزها استان نیازمند همت جهادی است و وحدت بیشتر مسئولان را می طلبد، استان از شعار و وعده و سیاسی بازی خسته شده است بیاید از عملکرد مجلس دهم درس بگیرید و فکر کنید روز پایانی مجلس یازدهم است و می خواهید به خودتان نمره بدهید. 

اینک چهار نماینده انقلابی، جوان و اصولگرا از خراسان جنوبی به کرسی سبز تکیه می زنند و مردم امید دارند در چهارچوب وظایف قانونی نماینده برای پیشرفت و توسعه ایران اسلامی و خراسان جنوبی از هیچ تلاشی فرو گذاری نکنند. 

آقایان خسروی، اسحاقی، نصیرایی و نخعی آرزوی مردم موفقیت و سربلندی شما عزیزان است. شما بزرگواران نیز صدای محرومیت و مظلومیت استان از تریبون مجلس باشید.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب