سرویس: اجتماعی کد خبر: 95587 ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳

نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی مطرح کردند؛

طبس می تواند عسلویه دوم کشور باشد/ الگوی قلعه گنج کرمان در نهبندان اجرا شود

امیرحسنخانی با بیان این که معادن زغال سن طبس ارزشمند است گفت: اگر کک تبدیل به پی وی سی شود یقینا طبس عسلویه دوم کشور خواهد شد.

طبس می تواند عسلویه دوم کشور باشد/ الگوی قلعه گنج کرمان در نهبندان اجرا شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز در اولین شورای اداری استان خراسان جنوبی در سال 1399 گفت: شهرستان فردوس دارای یک بخش است که درخواست داریم دو بخش دیگر را پیگیری کنید تا ایجاد شود.

وی افزود: در خصوص آبخیزداری و قنوات پیگیری های خوبی شده اما علی رغم این که این موضوع پیگیری نمایندگان استان خراسان جنوبی بود، در سال 1397 اعتبار خوبی به استان ندادند که لازم است پیگیری شود.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: استان به کارگاه عمرانی تبدیل شده است.

امیرحسنخانی تصریح کرد: آیا می دانید قیمت زمین در فردوس و بشرویه چقدر است؟ قیمت زمین از قیمت ساخت بالاتر شده است. خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است. مردم برای زمین 250 میلیون تومان پول بدهند؟ این قابل قبول نیست.

وی با بیان این که موضوع زمین را حل کنید افزود: مشکلی که در سات واحدهای مسکونی کمیته امداد داشتیم، زمین بود.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که معادن زغال سن طبس ارزشمند است تصریح کرد: اگر کک تبدیل به پی وی سی شود یقینا طبس عسلویه دوم کشور خواهد شد.

نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: من عشایر بودم و به منطقه می رفتم اما عمق محرومیت را بعد از نمایندگی مجلس در بازدیدها احساس کردم و بابت وضعیت نوار مرزی تأسف می خوردم.

وی افزود: در این دولت ابتدا موضوع برجام پیش آمد اما بعد از مدتی تحریم ها برگشت و رشد اقتصادی که به هشت درصد رسیده بود، منفی شد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: آثار اقدامات صورت گرفته در زمینه های بهداشت، راه و مسکن به روستاها رسیده است.

افضلی افزود: سی تی اسکن نهبندان تحویل داده شد و آموزشکده سلامت تصویب شده است.

وی اظهار کرد: اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی را به استان آوردیم.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: گازرسانی به شهرستان نهبندان انجام نشده بود که امروز شهر نهبندان و 40 درصد روستاهای شهرستان از نعمت گاز برخوردارند.

افضلی افزود: انتظار داریم نهبندان شبیه قلعه گنج کرمان شود و تحول ایجاد کند. 

وی اظهار کرد: ایجاد دو منطقه ویژه اقتصادی در نهبندان و سربیشه به مجمع رفت و برای یک منطقه آزاد تجاری نیز نامه نگاری کردیم.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب