سرویس: سوژه های مردمی کد خبر: 95452 ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴

پیگیری سوژه مردمی؛

گلایه اهالی روستاهای زول و حاجی آباد از پایین بودن سرعت اینترنت تلفن همراه/ بهی: تامین اینترنت پرسرعت در دستور کار است

اهالی روستاهایی زول قاین و حاجی آباد بیرجند در خراسان‌جنوبی از پایین بودن سرعت اینترنت و آنتن‌دهی نامناسب تلفن همراه در این روستاها گلایه‌مند بوده و خواستار رفع مشکل شدند.

گلایه اهالی روستاهای زول و حاجی آباد از پایین بودن سرعت اینترنت تلفن همراه/ بهی: تامین اینترنت پرسرعت در دستور کار است

به گزارش خبرنگار خاورستان، در ادامه پیگیری مشکل آنتن‌دهی و پایین بودن سرعت اینترنت تلفن همراه در روستاهای خراسان‌جنوبی این بار مشکل پایین بودن سرعت اینترنت تلفن همراه در روستای زول شهرستان قاین و حاجی آباد بیرجند را مورد بررسی و پیگیری قرار دادیم.

یکی از اهالی روستای زول در تماس با پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، از پایین بودن سرعت اینترنت تلفن همراه در این روستا گلایه کرد و گفت: در حال حاضر نیاز به اینترنت تلفن همراه برای دانش‌آموزان بیش از همیشه احساس می‌شود و با توجه به برگزاری کلاس‌های آنلاین و انجام تکالیف از طریق شبکه‌های پیام‌رسان لازم است بحث آنتن دهی اینترنت تلفن همراه در روستای زول بیشتر مورد توجه باشد.

وی به استفاده درصد قابل توجهی از اهالی این روستا از اینترنت برای انجام کارها اشاره کرد و افزود: با توجه به راحتی و در دسترس بودن تلفن همراه اغلب مردم ترجیح می‌دهند از اینترنت تلفن همراه استفاده کنند و لازم است مسئولان در خصوص رفع مشکل و افزایش سرعت اینترنت در این روستا اقدام کنند.

همچنین تعدادی از اهالی روستای حاجی آباد بیرجند نیز از ضعیف بودن اینترنت تلفن همراه در برخی از نقاط این روستا گلایه داشته و خواستار رفع مشکل شدند.

یکی از اهالی روستای حاجی آباد نیز به استفاده دانش آموزان از شبکه شاد اشاره کرد و افزود: با توجه به پیگیری دروس دانش آموزان از طریق این شبکه و انجام تکالیف و ارسال برای معلمان از طریق فضای مجازی لازم است موضوع افزایش سرعت اینترنت در این روستا مورد توجه باشد.

وی اظهار کرد: سرعت اینترنت در روستای حاجی آباد در نقاط مختلف متفاوت است و در برخی از نقاط روستا دسترسی بسیار ضعیف و سخت است.

تامین اینترنت پرسرعت برای روستای زول در دستور کار است

مصطفی بهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص مشکل آنتن دهی اینترنت تلفن همراه در روستای زول شهرستان قاین، اظهار کرد: با حضورکارشناسان این اداره کل وضعیت ارتباطی روستای زول مورد پایش قرار گرفت.

وی افزود: پیگیری لازم جهت تامین اینترنت پرسرعت برای روستای زول در دستور کار است.

تعهد آنتن‌دهی همراه برای پوشش در فضای باز است/ برای درون خانه‌ها تعهدی نداریم

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی در خصوص روستای حاجی آباد بیرجند، بیان کرد: طبق بررسی‌های به وجود آمده در روستای حاجی آباد در حال حاضر در این روستا پوشش تلفن همراه مناسب و مردم از اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند.

بهی عنوان کرد: تعهد آنتن دهی همراه برای پوشش در فضای باز است و احتمال دارد داخل خانه‌ها پوشش تلفن همراه مناسب نباشد.

وی با بیان این‌که اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات تعهدی برای پوشش تلفن همراه درون خانه‌ها ندارد، خاطرنشان کرد: درشهر نیز وضعیت به همین نحو است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر پوشش تلفن همراه در فضای باز مناسب بوده و مشکلی ندارد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب