سرویس: اخبار استان کد خبر: 95428 ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

بازگشایی مدارس خراسان جنوبی از 27 اردیبهشت/ حضور دانش آموزان در مدرسه اختیاری است

واقعی گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله بیماری کرونا تمام مدارس ابتدایی و متوسطه به غیر از مدارس استثنایی، مراکز پیش دبستانی و خوابگاه‌ها از شنبه 27 اردیبهشت ماه به مدت یک ماه بازگشایی خواهد شد.

بازگشایی مدارس خراسان جنوبی از 27 اردیبهشت/ حضور دانش آموزان در مدرسه اختیاری است

محمدعلی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله بیماری کرونا تمام مدارس ابتدایی و متوسطه به غیر از مدارس استثنایی، مراکز پیش دبستانی و خوابگاه‌ها از شنبه 27 اردیبهشت ماه به مدت یک ماه بازگشایی خواهد شد.

وی افزود: طبق دستور العمل حضور دانش‌آموزان در مدارس اختیاری و بیشتر با رویکرد مدارسی است که دانش‌آموزارن به شبکه اینترنت و فضای مجازی دسترسی ندارند. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان این‌که حضور مدیران، معلمان، دبیران و تمام عوامل اجرایی مدرسه در آموزشگاه الزامی است، اظهار کرد: برای دانش‌آموزانی که به اینترنت دسترسی ندارند وتعداد دانش آموزان کلاس زیاد است برنامه‌ریزی می‌شود به تناوب در کلاس درس حضور داشته باشند که تجمع در کلاس درس صورت نگیرد.

واقعی عنوان کرد: پیش‌بینی ما این است که تمام دانش آموزان در مدارس حضور پیدا نکنند چراکه درصد زیادی به اینترنت و فضای مجازی دسترسی دارند و پیگیر دروس و تکالیف هستند.

وی اظهار کرد: احتمالا بیشتر شاهد حضوردانش آموزانی که در روستاها ساکن هستند و تعداد آنها کم است در مدارس باشیم چراکه دانش آموزانی که در شهر هستند به فضای مجازی و اینترنت دسترسی دارند. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت:خوابگاه دانش آموزان در مدارس شبانه روزی تعطیل است اما دانش آموزانی که خوابگاهی نیستند و قصد رفت و آمد دارند می‌توانند مانند سایر دانش آموزان مدارس عادی از آموزش در مدرسه بهره مند شده و به مدرسه بروند.

واقعی با بیان این‌که حدود 80 درصد دروس تدریس شده، افزود: برای دانش آموزان پایه دوازدهم 20 نمره سوالات بر مبنای 80 درصد دروس تدریس شده خواهد بود و 4 نمره اختیاری نیز در نظر گرفته شده است که دانش‌آموزان برای پاسخ دادن به این 4 نمره مُخیّر هستند که به 80 درصدی که تدریس شده پاسخ دهند یا 20 درصدی که باقی مانده و خودشان مطالعه کردند.

وی اظهار کرد: احتمال می‌رود اواسط شهریور ماه یا دوهفته ابتدای مهر سال جاری به صورت فشرده 20 درصد دروسی که باقی مانده مرور شود و بعد از آن دانش‌آموزان وارد سال تحصیلی جدید شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی عنوان کرد: به خانواده‌های دانش آموزان اعلام شده است که حضور دانش آموز در مدرسه منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله گذاری‌اجتماعی است.

واقعی ادامه داد: تمامی مدارس با استفاده از همه ظرفیت‌های شهرستانی و منطقه‌ای باید حداکثر تا روز پنجشنبه 25 اردیبهشت ماه به طور کامل ضدعفونی و گندزدایی شود و مواد ضدعفونی کننده نیز برای استفاده در مدرسه فراهم باشد.

وی با تاکید بر این‌که زنگ تفریح، زنگ ورزش و بوفه در مدارس نباید وجود داشته باشد، تصریح کرد: از حضور دانش آموزانی که مشکوک به بیماری باشند در مدارس جلوگیری خواهد شد و خانواده‌ها نیز باید توجه داشته باشند که فرزندان بیمار را به مدرسه نفرستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اظهار کرد: فعالیت مدارس از 27 اردیبهشت به مدت چهار هفته خواهد بود و تاکنون تصمیم واحدی برای برگزاری امتحانات اتخاذ نشده است.

واقعی گفت:طی مدت فعالیت آزمایشی 4 هفته‌ای مدارس بررسی و ارزیابی شرایط موجود جهت برگزاری امتحانات به صورت حضوری یا غیر حضوری نیز صورت خواهد گرفت.

وی افزود: با توجه به این‌که امتحانات دوره ابتدایی توصیفی است مشکلی وجود ندارد. برای دوره اول و دوم اگر به این جمع بندی برسند که می‌توانند امتحانات را حضوری برگزار کنند حضوری خواهد بود و گرنه اگر برگزاری امتحان از طریق فضای مجازی برای دانش آموزان فراهم باشد به صورت غیر حضوری در فضای مجازی برگزار خواهد شد و برای دانش‌آموزانی که به فضای مجازی دسترسی ندارند و امکان مراجعه حضوری در مدرسه نباشد، نمره دادن بر اساس نمرات نوبت اول و بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموز توسط معلم صورت خواهد گرفت و این تصمیم نیز برعهده شورای آموزشی مدرسه است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: شورای مدرسه در اولین هفته بازگشایی مدارس باید بلافاصله تشکیل و تصمیمات لازم را در خصوص آموزش دانش آموزان اتخاذ کند.

واقعی با اشاره به این‌که برنامه آموزشی دانش‌آموزان مطابق برنامه هفتگی درسی خواهد بود، افزود: از تجمع خانواده‌ها در جلوی مدرسه جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب