سرویس: حوادث کد خبر: 95221 ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۷

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی خبر داد

افزایش 7 درصدی حوادث جاده‌ای در خراسان‌جنوبی

شهریاری گفت:هلال احمر در سال گذشته به ۹۸۰ مورد حادثه جاده‌ای در خراسان‌جنوبی امداد رسانی داشته که نسبت به مدت مشابه هفت درصد رشد را نشان می‌دهد.

افزایش 7 درصدی حوادث جاده‌ای در خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز ایمنی حمل و نقل، اظهارکرد: هلال احمر در سال  گذشته به ۹۸۰ مورد حادثه جاده‌ای در خراسان‌جنوبی امداد رسانی داشته که نسبت به مدت مشابه هفت درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: از مجموع حوادث سال گذشته دلیل ۶۱ درصد واژگونی، ۲۶ درصد تصادف رخ به رخ، 8 درصد انحراف و برخورد با مانع، 4 درصد نقص فنی خودرو و یک درصد حریق اعلام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: مجموع تعداد حادثه دیده‌گان این حوادث سه هزار و ۳۵۶ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

شهریاری عنوان کرد: مجموع افراد اسکان داده شده در حوادث جاده‌ای در سال گذشته ۱۴۲ نفر بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل هفت درصد افزایش را نشان می‌دهد.  

وی اظهار کرد: در سال گذشته ۲۵۲ مورد عملیات رهاسازی برای حوادث جاده‌ای انجام شده که این مورد نیز هفت درصد رشد داشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: طی سال گذشته سه هزار و 274 نفر در قالب یک‌هزار و 425 تیم عملیاتی با بکارگیری یک‌هزار و 428 خودروی امدادی به محل حوادث اعزام شدند.

شهریاری افزود: شهرستان قاین با ۱۹۵ مورد، طبس۱۲۴، سربیشه و نهبندان ۱۱۵ و بیرجند با ۸۲ مورد بیشترین فراوانی حوادث جاده‌ای را داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: خواب آلودگی و سرعت غیرمجاز عامل اصلی واژگونی در حوادث جاده‌ای است لذا از رانندگان هم‌استانی درخواست می‌شود ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، در سفرها با حفظ آرامش و دوری از شتاب مسیر را طی کنند.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب