سرویس: علمی و پزشکی کد خبر: 95171 ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

روزه گرفتن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود

دهقانی گفت: روزه‌داری برای افرادی که سالم هستند و بیماری خاصی ندارند نه تنها سیستم ایمنی بدن را ضعیف نمی‌کند بلکه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

روزه گرفتن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود

محمددهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص اهمیت موضوع روزه داری با توجه به بیماری کرونا، اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح دنیا، ایران و خراسان‌جنوبی یکی از دغدغه‌های مردم، مسئله مهم روزه داری و ارتباط آن با کرونا است.

وی افزود: اظهار نظرهای زیادی در دنیا انجام شده و از نظر علمی نیز در مقالات متعدد مطرح شده که روزه‌داری برای افرادی که سالم هستند و بیماری خاصی ندارند نه تنها سیستم ایمنی بدن را ضعیف نمی‌کند بلکه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق مکانیزهای مختلفی که باعث تنظیم شدن فعالیت‌های بدن از طریق سوخت ساز می‌شود، است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: افرادی که سن آنها کمتر از 65 سال است و دارای بیماری خاصی نیستند می‌توانند به راحتی روزه بگیرند و هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی اظهار کرد: سایر افرادی که بیماری خاصی دارند نیز باید همانند سال‌های گذشته با پزشک معالج خود مشورت کنند و ضمن کسب مجوز از پزشک می‌توانند روزه بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده، بهبود یافتند و دوران نقاهت را سپری کردند نیز منعی برای روز‌ه‌داری ندارند.

دهقانی افزود: آندسته از افرادی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند باید تحمل کنند بهبودی کامل را به دست آورند و دوران نقاهتشان به طور کامل طی شود اگر مشکل تنفسی نداشته باشند پس از کسب مجوز از پزشک معالج می‌توانند روزه بگیرند در غیر این صورت باید به دستور پزشک معالج عمل کنند.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب