سرویس: اجتماعی کد خبر: 95004 ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی مطرح کرد

احساس امنیت و آرامش روانی خانواده‌ها در روزهای قرنطینه خانگی/ نشاط ایرانی اسلامی قابل مقایسه نیست

روستا گفت: در این روزهای قرنطینه خانگی نشاط ایرانی و اسلامی بین خانواده‌ها، لذتی به وجود آورده که اصلا با کشورهای دیگر قابل مقایسه نیست.

احساس امنیت و آرامش روانی خانواده‌ها در روزهای قرنطینه خانگی/ نشاط ایرانی اسلامی قابل مقایسه نیست

زهره روستا مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در کشور اسلامی ایران خانه خِرد شهری با مصالح عقلانیت و عاطفه است.

وی افزود: در جامعه اسلامی ایران ناخدای هر خانواده مادر و همسر است که به خوبی خانواده را در صلح و آرامش در کنار یکدیگر نگه می‌دارد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی بیان کرد: طی دو ماهی که از شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد با توجه به مسئله مهم در خانه ماندن به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مادران ایران بسیار خوش درخشیدند.

روستا عنوان کرد: عاطفه ورزی و برقراری آرامش و امنیت روانی در خانواده‌های ایرانی با همکاری بسیار خوب مادران و پدران در خانواده‌ها در فضایی کامل از مهر محبت برقرار بوده و است.

وی اظهار کرد: در این ایام خانواده‌های ایرانی از شرایط قرنطینه خانگی به خوبی استفاده کردند و از این‌که در کنار هم هستند و یکدیگر را بیشتر کشف کردند لذت می‌برند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی گفت: در این روزهای قرنطینه خانگی با همکاری بسیج جامعه زنان استان برای خانواده‌ها پویش های بسیار خوبی از جمله هر خانه یک مسجد با برگزاری نماز جماعت در خانه‌ها، اعتکاف خانگی و جلسات تفسیر و گفت‌وگوهای خانگی مانند حلقه‌های صالحین برگزار شده که نه تنها شاهد افزایش مهر و عطوفت بین خانواده‌ها بودیم بلکه در این جلسات خانگی برای مدافعان سلامت، پرستاران و بیماران هم‌استانی و سراسر کشور نیز بسیار دعا شده است.

روستا خاطرنشان کرد: در این ایام با توجه به درخانه ماندن اعضای خانواده و مناسبت‌هایی که گذشت شاهد نذر و نذورات خانواده‌ها برای اموات از داخل خانه و همکاری اعضای خانواده با یکدیگر جهت هر چه بهتر انجام دادن نذورات بودیم.

وی با اشاره به پویش اهدای خون در خراسان‌جنوبی، بیان کرد: در این پویش نیز شاهد حضور تمامی اعضای برخی از خانواده‌ها جهت اهدای خون بودیم که بسیار با ارزش و نتیجه عملکرد مثبت خانواده‌ها در ایام قرنطینه بود که به فرزندان نیز نشان داد فرزند مکتب امام حسین (ع) و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بودن محدود به مکان و زمان نیست بلکه در هر شرایطی می‌توان مدافع هم‌نوعان بود.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی عنوان کرد: متاسب با شرایط قرنطینه و تحکیم مودت و مهربانی در خانواده‌ها هر خانواده ایرانی یک ساختار جدیدی گرفت و خانه‌های برخی از افراد به کارگاه‌های تولید ماسک، گان، شیلد و دستکش تبدیل شد و در کمترین زمان ممکن تولیدات آماده و تحویل مردم شد.

روستا خاطرنشان کرد: تهیه بسته‌های غذایی کمک معیشت و بسیاری از اقدامات نوع دوستانه دیگر توسط تمامی اعضای خانواده در روزهای قرنطینه خانگی انجام شده است.

وی تاکید کرد: خانواده های ایرانی در این ایام با توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی که دارند به محوریت پدر و مادر و با انس و الفت بسیار خوب علاوه بر این‌که از کنار هم بودن لذت بردند با همکاری بسیار خوب به خانواده‌های نیازمند نیز کمک کردند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی گفت: در این روزهای قرنطینه خانگی نشاط ایرانی و اسلامی بین خانواده‌ها، لذتی به وجود آورده که اصلا با کشورهای دیگر قابل مقایسه نیست.

روستا خاطرنشان کرد: خوشبختانه در کشور ایران در ایامی که مردم در قرنطینه خانگی هستند اقدامی از خشونت دیده نشده و اگر در گذشته فرصت کمتری برای در کنار هم بودن داشتند حال که فرصت بیشتری فراهم شده مودت و دوستی بیشتری اتفاق افتاده و حتی بسیاری از مشکلات مرتفع شده است.

وی افزود: نقطه تفاوت مردم ایران با کشورهای دیگر در مرکز ثقل بسیار خاص آن یعنی خانواده است که سبک زندگی بر اساس آن تعیین می‌شود.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی گفت: چون نهاد خانواده‌های ایرانی بر اساس ولایت‌مداری است بازتاب خوب آن، مودت، مهربانی، انس و الفت در اجتماع قابل مشاهده است.

روستا با اشاره به فعالیت‌های بسیار ارزشمند اقشار مختلف در بحث مقابله با کرونا از ضدعفونی معابر گرفته تا تولید ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی، تصریح کرد: این همه همکاری و کمک به هم‌نوع نشان از وجود مهر و محبت در خانواده‌های ایرانی اسلامی است که باعث شده افراد در کنار هم با تشکیل گروه‌های همیاری برای کاهش مشکلات و مقابله با ویروس منحوس کرونا فعالیت داشته باشند.

وی اظهار کرد: مهر و محبتی که در خانواده‌های ایرانی موج می‌زند بر پایه ولایت و مهر و محبت به ائمه اطهار (ع) است و این روحیه باعث شده امروز کشور جمهوری اسلامی به عنوان ابرقدرت و امپراطوری روز جهان مطرح باشد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب