سرویس: علمی و پزشکی کد خبر: 94992 ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

مجوز موقت تولید اتانول در خراسان‌جنوبی صادر شد

آهنی گفت: با توجه به تفویض اختیار صورت گرفته از سوی سازمان غذا و دارو اولین مجوز موقت تولید اتانول در خراسان‌جنوبی از سوی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صادر شد.

مجوز موقت تولید اتانول در خراسان‌جنوبی صادر شد

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند غلامرضا آهنی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور انجام اقدامات مقابله‌ای و پیشگیرانه و با توجه به تفویض اختیار صورت گرفته از سوی سازمان غذا و دارو اولین مجوز موقت تولید اتانول در استان از سوی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صادر شد.

وی افزود: در شرایط کنونی و نیاز کشور به الکل یکی از واحدهای تولید عرقیات گیاهی استان واقع در شهرستان قاین به تغییر در خط تولید خود موفق به تولید اتانول گردید.

 معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: معاونت غذا و دارو پس از نمونه برداری و انجام آزمایشات لازم و اطمینان از سلامت محصول تولیدی و دارو بودن حداقل استانداردهای لازم برای این واحد تولیدی مجوز موقت تولید اتانول صادر نمود.

آهنی عنوان کرد: با توجه به اظهارات مدیر عامل این واحد تولیدی با شرایط و تجهیزات فعلی توان تولید روزانه ۸۰۰ لیتر اتانول ۷۷ درجه را دارد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب