سرویس: اقتصادی کد خبر: 94929 ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹

منتخب مردم بیرجند در مجلس یازدهم در بازدید از شهرک صنعتی:

تولیدکنندگان موفق باید به مردم معرفی شوند

خسروی با تاکید بر اینکه برای عملی کردن شعار سال باید ابتدا دیدگاههای صاحبنظران در این حوزه را شنید، گفت: چرا باید امروز مردم آقای گل هر لیگ فوتبال کشور را بشناسند اما تولیدکنندگان موفقی که با سختی فراوان صدها نیرو را سرکار برده است را نشناسند؟

تولیدکنندگان موفق باید به مردم معرفی شوند

به گزارش خاورستان، حسین خسروی منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی روز گذشته (18 فروردین) با حضور در شهرک صنعتی بیرجند از دو واحد تولیدی کاشی و سرامیک فرزاد و نیلوفر بازدید کرد.

وی در این بازدید ضمن خداقوت به کارگران زحمت کش، مدیران و کارکنان این واحدهای تولیدی، از بخش های مختلف این واحدها بازدید و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت و سپس با مدیران این واحدهای تولیدی گفت‌وگو کرد.

منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس یازدهم با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام «جهش تولید»، گفت: امید است با حمایت دولت، مسئولان و مجلس از واحدهای تولیدی کشور به ویژه مناطق کم برخوردار، امسال شاهد سالی سرشار از اشتغال و تولید در کشور باشیم.

خسروی با اشاره به این‌که مقام عظمای ولایت حدود 20 سال است که سالها را با شعارهای اقتصادی نامگذاری می کنند، گفت: این موضوع نشان می دهد که مقام معظم رهبری چقدر به موضوع اشتغال، تولید و در نتیجه شکوفایی اقتصاد کشور تاکید و توجه دارند.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمنان علیه انقلاب اسلامی ایران و مقاومت مثالزدنی ملت ایران در مقابل دشمن، به آیاتی از قرآن در موضوع صبر در راه حق و برکات آن اشاره و اظهار کرد:  قطعا کار تولید سختی هایی دارد و سرمایه گذاری در یک جایی جز تولید ممکن است سود بیشتری هم برای تولید کننده داشته باشد، اما همان طور که پیامبر(صلی الله علیه وآله) فرمودند: «اگر یک نفر به دست تو هدایت شود، برای تو بهتر از آن چیزی است كه خورشید بر آن می تابد»؛ لذا هر شغلی که شما ایجاد می کنید در واقع زندگی و جان یک انسان را نجات دادید.

منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس یازدهم با بیان اینکه ایران اسلامی به برکت هدایت های مقام معظم رهبری در حال تبدیل به یک کشور مقتدر در همه ابعاد در جهان است، گفت: امروز و در شرایط سخت و دشوار می بینیم که آنچه که تاکنون از غرب پوشالی در ذهن مردم ساخته بودند که اینها چقدر پیشرفته اند و امکانات دارند، در مبارزه با کرونا خود را نشان داد و دیدیم که چطور از کیسه زباله به جای لباس مخصوص استفاده کردند.

خسروی با بیان اینکه نظارت و قانونگذاری دو وظیفه مهم و خطیر یک نماینده است، افزود: چنانچه تاکنون به همین دو مورد به درستی عمل می شد، شاهد مشکلات اقتصادی در کشور نبودیم.

وی با تاکید بر اینکه برای عملی کردن شعار سال باید ابتدا دیدگاههای صاحبنظران در این حوزه را شنید، گفت: یکی از دلایل سقوط دولت ها در جهان و موفق نبودن برخی دولت ها در کشور جابجا کردن اصل با فرع است، چرا باید امروز مردم آقای گل هر لیگ فوتبال کشور را بشناسند اما تولیدکنندگان موفقی که با سختی فراوان صدها نیرو را سرکار برده است، نشناسند؟

منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس یازدهم افزود: اینکه می‌بینیم رهبر معظم انقلاب 21 سال است که شعار سال را با موضوعات اقتصادی انتخاب می‌کنند، این مبنا دارد و معلوم میشود که چقدر موضوعات اقتصاد از نظر رهبری مهم است.

خسروی در این بازدید چهار ساعته ابتدا از بخش های مختلف این دو واحد تولیدی به صورت مجزا بازدید کرد و سپس پای درد و دل مدیران این دو واحد تولیدی نشست.

علیرضا ناصری مدیرعامل کارخانه کاشی نیلوفر بیرجند در این بازدید به بیان برخی موانع پیش روی واحدهای تولیدی استان و کشور پرداخت و گفت: مدیران کم توان در بخش های مختلف اقتصادی و تولیدی می توانند ضربات بدی را به تولیدکنندگان بزنند.

وی وجود معادن فراوان در استان و از طرفی هم مرز بودن به کشور افغانستان را یک فرصت بزرگ برای اشتغال دانست و افزود: همه اینها در گرو فراهم کردن ریل و راه آهن به استان است، چنانچه راه آهن طبس را به مرکز استان وصل کنند، پیشرفت استان را به سرعت شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل کارخانه کاشی نیلوفر بیرجند با گلایه از سنگ اندازی برخی مسئولان سر راه واحدهای تولید در استان، تصریح کرد: برخی مسئولان متاسفانه به جای کمک به واحدهای تولیدی، سنگ اندازی می کنند، ما آمادگی برای جهش در تولید داریم و چنانچه مسئولان کمک کنند تا دو ماه آینده یک پروژه بزرگ با اشتغال زیاد می توانیم افتتاح کنیم، اما سنگ اندازی ها و عدم ترخیص 4 ماهه بخشی از دستگاههای ما از گمرک، کمر واحدهای تولیدی را شکسته است.

همچنین علی‌اکبر فلاحی مدیر عامل کارخانه کاشی فرزاد بیرجند نیز با اشاره به وجود برخی مشکلات سر راه تولیدکنندگان، خواستار معافیت مالیاتی یا به حداقل رساندن مالیات واحدهای تولیدی استان شد.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب