سرویس: علمی و پزشکی کد خبر: 94844 ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳

توسط رئیس مرکز آموزشی درمانی ولیعصر(عج) بیرجند انجام شد

تشریح آخرین اقدامات بیمارستان ولی عصر (عج) در خصوص کنترل و مقابله با ویروس کرونا

محمودی راد آخرین اقدامات انجام شده در بیمارستان ولی عصر (عج) در خصوص کنترل و مقابله با ویروس کرونا را تشریح کرد.

تشریح آخرین اقدامات بیمارستان  ولی عصر (عج) در خصوص کنترل و مقابله با ویروس کرونا

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند علیرضا محمودی راد رئیس مرکز آموزشی درمانی ولیعصر(عج)  بیرجند در خصوص آخرین اقدامات این بیمارستان در خصوص کنترل و مقابله با ویروس کرونا، گفت: از زمانی که آلودگی به ویروس کرونا در کشور و به دنبال آن در استان شیوع پیدا کرد، بیمارستان ولیعصر(عج) به عنوان مرکز معین و ریفرال این بیماری در استان معرفی شد.

وی افزود: بخش اورژانس عفونی و بخش‌های داخلی ایزوله شدند و فضاها جداسازی شد به نحوی که بیماران هنگامی که به تریاژ مراجعه می‌کنند، توسط پرستار مربوطه کنترل می‌شوند و اگر دارای علائم تنفسی، تب و.. باشند به متخصص طب اورژانس ارجاع داده می‌شوند و پزشک در قسمت‌های تحت نظر عفونی دستور بستری آنها را صادر می‌کند و اگر فاقد این علائم بود در قسمت‌های غیر عفونی تحت نظر قرار می‌گیرند.

رئیس مرکز آموزشی درمانی ولیعصر(عج)  بیرجند بیان کرد: در قسمت بستری اورژانس یک مسیر با احتمال کم ، یک مسیر با احتمال بالا و یک قسمت icu بخش ویژه داریم که بیماران با یکدیگر ادغام نشوند.

محمودی راد عنوان کرد با برنامه جدیدی که در پیش رو داریم احتمالا قسمت غیرعفونی اورژانس را به پذیرش و بستری اولیه بیمارانی که مشکوک هستند اختصاص دهیم تا بتوانیم مراقبت‌های اولیه و کارهای تشخیصی را انجام دهیم و هم این‌که بیمارانی که احتمال مبتلا بودن آنها نسبت به سایرین پایین‌تر خواهد بود با بیماران احتمال بالا ادغام نشوند تا سلامت آنها به خطر نیفتد و در همین راستا این برنامه درحال بررسی است تادر صورت امکان اورژانس غیر عفونی را در مکانی دیگر جانمایی کنیم .

وی اظهار کرد: بخش نقاهتگاه بیمارستان که همکاران بسیج جامعه پزشکی از آن بازدید کرده‌اند نیز آماده بهره‌برداری است و از لحاظ بکارگیری نیرو مشکلی نداریم، اما در حال حاضر این بخش به این دلیل که بیماران معدودی که ترخیص شده اند و تعهد داده‌اند تا از بیماری خود در منزل مراقبت‌های لازم را انجام دهند و بر اساس پروتکل وزارت بهداشت عمل بکنند فعالیتی در این زمینه ندارد .

رئیس مرکز آموزشی درمانی ولیعصر(عج)  بیرجند گفت: از بابت آزمایشگاه ویروس شناسی قرار بر این بود که روزی ۲۵ تا ۳۰ آزمایش صورت بگیرد اما باتوجه به همکاری پزشکان و پرسنل این بخش تعداد نمونه گیری از ۳۰ به ۵۰ نمونه آزمایش در روز افزایش پیدا کرده و همچنین در خواست خرید دستگاه استخراج RNA و دستگاه PCR جدیدی داده شده تا بتوانیم موارد بیشتری را مورد آزمایش قرار بدهیم و بتوانیم تشخیص زود رس و مراحل پیگیری را داشته باشیم .

محمودی راد اظهار بیان کرد: نکته‌ای که در حال حاضر خطر ساز می‌باشد بحث انتقال این بیماری به صورت فرد به فرد می‌باشد و یکی از خطرناکترین مسائلی است که باعث می‌شود جامعه به خطر بیفتد همین انتقال فرد به فرد است.

وی تصریح کرد: از تمامی هموطنان این تقاضارا دارم که در منازل خود بمانند و بجز انجام امور ضروری از خانه خارج نشوند و مراسم روز طبیعت را تعطیل کنند تا شرایط خوب و سالمی مهیا شود.

انتهای  پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب