سرویس: اقتصادی کد خبر: 94796 ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰

منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

اراده دولت و کمک مردم، مهمترین دلیل رسیدن به جهش تولید

ایزدخواه گفت: مشارکت مردم و اراده دولت عامل‌های مهمی هستند که می‌توانیم با کمک آنها شاهد جهش تولید باشیم.

اراده دولت و کمک مردم، مهمترین دلیل رسیدن به جهش تولید

روح الله ایزدخواه منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی، کارشناس اقتصادی و رئیس اندیشگاه توسعه منطقه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد شعار سال 1399 با عنوان "جهش تولید"، اظهار کرد: چندین سال است در کشور ایران شاهد ناکارآمدی ها و مشکلات اقتصادی هستیم که بیش از همه گریبانگیر مردم شده است.

وی با بیان این‌که شاه کلید حل مشکلات اقتصادی، تولید است افزود: اگر تولید را رونق دهیم متحول و شکوفا خواهد شد و بسیاری از مشکلات و معظلات درون اقتصاد حل می‌شود.

منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت‌ها در سال‌های اخیر کمتر به مسئله تولید پرداختند و آنچنان که لازم بود بحث تولید توسعه ندادند.

ایزدخواه عنوان کرد: امروز تولیدکنندگان در کشور با مشقت و مشکلات فراوانی کار می‌کنند اما از طرف دیگر سوداگران، دلال واسطه کارشان را راحت انجام می‌دهند.

وی با بیان این‌که واردات و قاچاق در کشور راحت انجام می‌شود، اظهار کرد: سختی و مشکلات برای تولیدکنندگان است و دلیل این مسئله این است که مسئولان تاکنون اهتمام لازم را به حوزه تولید نشان نداده‌اند.

منتخب مردم تهران در در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: برای توجه به مسئله تولید چندین سال است که مقام معظم رهبری در حوزه تولید تاکید دارند و بسیار درست است چراکه به لحاظ علمی و تجربی ثابت شده اگر کشورها تولیدشان را درست کنند مشکلات اقتصادی دیگر نیز به سرعت قابل حل خواهد بود.

ایزدخواه با بیان این‌که تحقق یافتن اقتصاد مقاومتی در سال گذشته خیلی تعریف کننده نبود، تصریح کرد: مشکلات، بحران‌ها و مصیبت‌هایی که در سال گذشته شاهد بودیم نیز مزید بر علت شد و همگی با هم مانع تحقق یافتن اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر در سال گذشته تولید رونق پیدا می‌کرد لازم نبود سال جدید مجدد در حوزه تولید نامگذاری شود.

منتخب مردم تهران در در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر می‌آید در حوزه تولید کم کاری صورت گرفته و با وجود رکود اقتصادی سنگینی که در حوزه تولید حاکم است مقام معظم رهبری بر تولید تاکید کردند و خواستند تولید به صورت جدی توسعه پیدا کند.

ایزدخواه گفت: مهمترین عامل اصلی عدم اجرای کامل رونق تولید در سال گذشته اراده نداشتن دولت در بحث تولید بود. 

وی ادامه داد: دولت باید اراده کند و به تولید بپردازد وقتی دولت اراده نمی‌کند و موضوع تولید را جدی نمی‌گیرد شاهد  شرایطی خوبی نیستیم.

منتخب مردم تهران در یازدهمین مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عامل بعدی که برای کمک به رونق تولید بسیار مهم است مشارکت بالای مردم در زمینه خرید و حمایت از تولید داخلی است که مردم باید در این خصوص با انگیزه وارد شوند و کمک کنند. 

ایزدخواه عنوان کرد: مشارکت مردم و اراده دولت عامل‌های مهمی هستند که می‌توانیم با کمک آنها شاهد جهش تولید باشیم.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از راه‌های میانبر برای جهش تولید این است که ما در هر استان یک سیاسیت مشخص برای تولید داشته باشیم یعنی مسئولان استانی منتظر تصمیم و اقدام مرکز کشور برای استان خود نباشند و خودشان برای جهش تولید در استان خود برنامه‌ریزی کنند.


انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب