سرویس: اجتماعی کد خبر: 94785 ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی خبر داد

تولد اولین بره‌های قوچ و میش در سال 1399/ زنده‌گیری نوزادان حیات وحش پیگرد قانونی دارد

اکبری گفت: هرساله با شروع فصل بهار زاد و ولد حیوانات وحشی آغاز می‌شود و زیر چتر حمایت و حفاظت محیط‌بانان حفاظت محیط زیست به زندگی خود ادامه می‌دهند.

تولد اولین بره‌های قوچ و میش در سال 1399/ زنده‌گیری نوزادان حیات وحش پیگرد قانونی دارد

به گزارش خاورستان، اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی با بیان این‌که اولین بره‌های قوچ و میش در سال 1399 در استان متولد شدند، گفت: زنده گیری نوزادان حیات وحش از جمله تخلفات زیست محیطی است که بعضی از افراد سهوا یا از روی عمد اقدام به آن می‌کنند.

وی با اشاره به رواج زنده‌گیری نوزادان حیوانات وحشی در فصل زاد و ولد و فصل بهار، افزود: در این فصل از سال برخی افراد سودجو و متخلف اقدام به زنده گیری نوزادان حیوانات وحشی می کنند که لطمات جبران ناپذیری به طبیعت وارد می کند زیرا علاوه بر حذف یک گونه جانوری از طبیعت که سال ها می تواند زادآوری داشته باشد ،قطعا در ادامه نسل خلل ایجاد خواهد کرد. 

اکبری تصریح کرد: نوزادان حیات وحش زنده گیری شده حتی در صورت کشف و بازپس گیری از متخلفان  به دلیل تغذیه دستی، انس با انسان و عدم آموزش مهارت‌های لازم جهت زندگی در طبیعت، قابلیت بازگشت به عرصه های طبیعی را ندارند و به ناچار می بایست ادامه زندگی خود را در اسارت به سر ببرند که تحت این شرایط زندگی آنها دوام نخواهد داشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی بیان کرد: بعضا مشاهده شده برخی از مردم و علاقمندان به حیات وحش با مشاهده نوزادان حیات وحش در مناطق، از سر دلسوزی و کمک به حیوانات اقدام به زنده گیری و تحویل آنها به محیط بانان و یا ادارات حفاظت محیط زیست می کنندکه توصیه می شود در صورت مشاهده نوزادان حیوانات وحشی در طبیعت  هیچگونه اقدامی جهت گرفتن آنها نکنند و مراتب را به ماموران یگان حفاظت محیط زیست مستقر در مناطق و یا از طریق شماره تماس 1540 اطلاع دهند تا در صورت نیاز اقدامات لازم انجام گیرد.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب