سرویس: اخبار استان کد خبر: 94760 ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷

مدیرکل هواشناسی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

فعالیت 100 ایستگاه هواشناسی در خراسان جنوبی/ خالی بودن 70 درصد چارت سازمان هواشناسی استان

خندان‌رو گفت: هواشناسی خراسان‌جنوبی یکی از سازمان‌هایی است که دارای کمترین تعداد نیرو است و با 30 درصد نیروی چارت سازمانی در استان فعالیت دارد.

فعالیت 100 ایستگاه هواشناسی در خراسان جنوبی/ خالی بودن 70 درصد چارت سازمان هواشناسی استان

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا خندان‌رو مدیرکل هواشناسی خراسان‌جنوبی امروز در دیدار با آیت الله عبادی، اظهار کرد: هواشناسی وظیفه پایش، پیش‌بینی و تحقیقات علوم جوی در سطح استان را بر عهده دارد.

وی افزود: همکاران ما در بیش از 100 ایستگاه هواشناسی در اکثر نقاط استان مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل هواشناسی خراسان‌جنوبی بیان کرد: حدود 20 ایستگاه خودکار در استان داریم که به صورت شبانه روزی پایش وضعیت جوی را انجام می‌دهند.

خندان‌رو عنوان کرد: در مرکز پیش‌بینی نیز همکاران ما کار پیش‌بینی جوی و تحقیقات را بر عهده دارند و در زمینه مسائل مربوط به خشکسالی فعال هستند.

وی گفت: هواشناسی خراسان‌جنوبی یکی از سازمان‌هایی است که دارای کمترین تعداد نیرو است و با 30 درصد نیروی چارت سازمانی در استان فعالیت دارد.

مدیرکل هواشناسی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی با کمبود امکانات که دارد اما با 90 درصد صحت پیش‌بینی بالاترین صحت پیش‌بینی را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

خندان‌رو بیان کرد: میانگین بارندگی طی روزهای اخیر بیش از 40 میلی متر در سطح استان گزارش شده است و بیشترین بارندگی مربوط به روستای خرو طبس با 75 میلی متر اعلام شده است.

وی افزود: میانگین بارندگی استان تا به امروز حدود 105 میلی‌متر است که خوشبختانه نسبت به سال گذشته حدود 19 درصد و نسبت به بلند مدت حدود 23 درصد افزایش بارندگی را شاهد هستیم.

مدیرکل هواشناسی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: هنوز خشکسالی های 18 ساله دامنگیر استان است و این بارندگی‌ها نتوانسته جبران خشکسالی‌ها را داشته باشد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب