سرویس: اخبار استان کد خبر: 94752 ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد

ورود سامانه بارشی و کاهش دما در خراسان‌جنوبی در هفته آینده

لطفی از ورود سامانه بارشی از اواخر وقت شنبه به جو استان خبر داد.

ورود سامانه بارشی و کاهش دما در خراسان‌جنوبی در هفته آینده

سمیه لطفی کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: براساس اطلاعیه جوی صادر شده با ورود سامانه بارشی از اواخر وقت شنبه به جو استان  وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید و خیزش گرد و خاک و در برخی ساعات کاهش دیدافقی، رگبار و رعد وبرق و در مناطق مستعد بارش تگرگ و تشکیل مه برای مناطق مختلف قابل پیش بینی است.

وی با بیان این‌که میزان بارش تخمین زده شده در این سامانه برای  استان  از دهم تا دوازدهم فروردین ماه حدود ۲۰ تا ۵۰ میلی‌متر است، افزود: این سامانه تا اواخر وقت سه شنبه ۱۲ فروردین ماه فعال است که وقوع رواناب، آبگرفتگی معابرشهری، روستایی و سیلابی شدن برخی مسیل‌ها و خط ربرخورد باصاعقه در مناطق مرتفع را در پی خواهد داشت که ممکن است سبب اختلال در سفر‌های درون شهری و برون شهری شود.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی اجتناب از سفر‌های غیر ضرور، رعایت قوانین و مقررات رانندگی، خودداری از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها، پرهیز از چرای دام و دوری از صعود را توصیه کرد.

لطفی گفت: در شب و روز گذشته قاین با کمینه دمای یک درجه سلسیوس بالای صفر سردترین و دهسلم نهبندان با بیشینه دمای 21 درجه سلسیوس بالای صفر گرمترین شهرهای استان گزارش شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین تغییرات دمای هوا در مرکز استان نیز بین 3 و 12 درجه سلسیوس بالای صفر ثبت شده است.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی متذکر شد: طی 24 ساعت گذشته کریمو با 13 میلی‌متر بارندگی بیشترین میزان بارندگی را داشته است.

انتهای پیام/ 135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب