سرویس: اقتصادی کد خبر: 94749 ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹

منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس یازدهم:

جهش توليد یعنی دیگر به غرب اعتماد نکنیم

اسحاقی گفت: منظور از جهش توليد، همان صادقانه برخوردكردن، تنبلی‌نكردن، كوته‌بينی و ساده‌نگری‌نكردن است؛ ايران را به قله ابتدای حكومت اسلامی در زمان پيغمبر(ص) رساندن است، جهش توليد يعنی ديگر در بی‌اعتمادی به غرب و دشمنی او مطمئن شده‌ايم و بايد در راستای يک قدرت ديگر یعنی اقتصادمقاومتی حركت كرد.

جهش توليد یعنی دیگر به غرب اعتماد نکنیم

سلمان اسحاقی منتخب مردم قاین و زیرکوه در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص جهش تولید گفت: كشور ما دارای منابع و پتانسيل‌های ارزشمندی است كه تكيه بر آن می‌تواند ما را به يک قدرت اقتصاد در دنيا تبديل كند البته اين امر زمانی تبديل به قدرت می‌شود كه ما دست از خام‌فروشی برداشته، تكيه بر نفت را كنار گذاشته و در خصوص ملزومات داخلی تكيه بر محصولات داخلی كنيم.

وی افزود: امروز اگر سخن از يک جهش می‌شود حداقل به سه دليل است؛ دليل اول اين‌كه ما در چندسال گذشته به داشته‌های خود اشراف پيدا كرديم و امروز نسبت به آن‌ها آشنا شده‌ايم.

منتخب مردم قاین و زیرکوه در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: دليل دوم آن‌است كه امروز از وجود جوانان و دانشمندانی برخورداريم كه می‌توانيم سخن از يک جهش به زبان آوريم؛ به عبارتی امروز از نيرویی برخورداريم كه می‌توانيم با انرژی بيشتر، علمی كامل‌تر و اراده‌ای قوی‌تر روبه جلو، پرشی بلند داشته باشيم و دليل سوم آن‌كه در عرصه بين‌الملل برای كسب قدرت بيشتر می‌بايست در جهت خودكفايی و اقتصاد مقاومتی، آن‌هم قوی پيش رويم.

اسحاقی افزود: اما منظور از جهش توليد، همان صادقانه برخوردكردن، تنبلی‌نكردن، كوته‌بينی و ساده‌نگری‌نكردن است؛ ايران را به قله ابتدای حكومت اسلامی در زمان پيغمبر(ص) رساندن است، جهش توليد يعنی ديگر در بی‌اعتمادی به غرب و دشمنی او مطمئن شده‌ايم و بايد در راستای يک قدرت ديگر یعنی اقتصادمقاومتی حركت كرد.

وی اظهار کرد: به نظر من كشور ما مانند يک پازل است. اگر اقتصاد مقاومتی قرار است شايسته و بايسته در نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران اجرا شود بايد در هر استان بصورت شايسته محقق شود، مثلا اقتصاد مقاومتی می‌گويد از خام‌فروشی ممانعت شود، آيا زرشک و زعفران و آيا سنگ معادن در استان ما فرآوری می‌شود یا خام‌فروشی می‌شود؟ قطعا اگر اجرای اقتصاد مقاومتی در استان ما به‌صورت شايسته ادامه پيدا كند، می‌تواند برای استان و در قدم بعدی برای كشورمان مبارک باشد.

منتخب مردم قاین و زیرکوه در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در مسير رونق و جهش تولید می‌تواند نقش بسيار ارزشمند و چشمگيری داشته باشد. در برخی جاها با نظارت خود بر حسن اجرای قوانين كه آيا در جهت حمايت از توليدكنندگان قوانين اجرا می‌شود؟ و در جايی با اصلاح قوانينی كه برای سرمايه‌گذاران و توليدكنندگان دست‌وپا گير شده است.

اسحاقی افزود: از سوی ديگر دولت بايد بستر را آن‌گونه كه شايسته و بايسته زمان حال، زمانی كه بايد در جهت تقويت اقتصاد داخلی آن‌هم با ظرفيت داخلی است پيش برويم، سرمايه‌گذاران را در كش و قوس امور اداری بی‌انگيزه نكند، برود.

وی اظهار کرد: به نظر من رونق توليد بايد شروع، بستر و قدرتش از قوه مقننه، حمايتش از قوه قضائيه و جهشی با قدرت از قوه مجريه شروع شود و در آخر نتايج مباركش به استقلال، اقتدار و عزّت ايران اسلامی برسد.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب