سرویس: اقتصادی کد خبر: 94748 ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷

منتخب مردم قاین و زیرکوه در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی:

مجلس باید صادقانه در نظارت بر اجرای قوانین ورود کند/ ذلّت‌وخواری، نيستی و پوچی در مسیر نگاه به غرب مشهود بود

اسحاقی گفت: نگاه به غرب همان مسيری بود كه دشمن قصد داشت تا ملت ما را به آن سمت‌وسوی ببرد. جهتی كه در كنار ذلّت‌وخواری، نيستی و پوچی نیز در آن مشهود بوده است.

مجلس باید صادقانه در نظارت بر اجرای قوانین ورود کند/ ذلّت‌وخواری، نيستی و پوچی در مسیر نگاه به غرب مشهود بود

سلمان اسحاقی منتخب مردم قاین و زیرکوه در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن تبریک سال نو اظهار کرد: مقام معظم رهبری بيست‌ويک سال است سال نو در كنار ضريح منور امام رئوفمان، علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) حاضر می‌شوند و با مردم سخن می‌گويند. با آن‌كه ايشان می‌توانستند اين زيارت را نيز امسال در محيط خلوت حرم انجام دهند اما چون خود به مردم توصيه كردند تا مردم به مصوبات ستاد ملی مبارزه با كرونا توجه كنند، از اين امكان كه می‌توانست ويژه باشد دريغ كردند. اين يكی از ويژگی‌های نائبان امام زمان (عج) در هدايت امت اسلام است.

وی در خصوص آزادی اجتماعی در غرب گفت: حاصل آزادی اجتماعی در غرب هرج ومرج، فساد، بی‌بندوباری، خفقان و ديكتاتوری در فرهنگ و ادب، قتل و تجاوز بوده است و اين را می‌توانيد در آمارها مشاهده كنيد اما اسلام قصد دارد آزادی اجتماعی را كه نتيجه‌اش امنيت، عزّت، اقتدار، آرامش و استكبارستيزی در هر سوی است، برای جامعه معرفی و آن‌را احيا كند كه اين امر يا همان آزادی اجتماعی اسلامی كه در تضاد غرب است را می‌توانيد در اهداف محی‌الدين زمان، امام خمينی(ره) مشاهده كنيد.

اهانت به اسلام در غرب آزاد است اما تحقیق در خصوص صهیونیست ممنوع

منتخب مردم قاین و زیرکوه در یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی افزود: به عنوان مثال آزادی‌بيان يكی از شاخه‌های آزادی اجتماعی است که در غرب مشاهده می‌كنيد هرگونه اهانت به مقدسات و بزرگان اسلام آزاد است و چه بسا مصونيت نيز وجود دارد و با بهانه‌های دفاع از آزادی از آنان دفاع نیز می‌شود در حالی‌كه هرگونه نقد، انتقاد، تحقيق و تفحص در خصوص صهيونيست‌ها مجازات بسيار سنگين دارد.

اسحاقی اضافه کرد: می‌توان به عنوان نمونه هولوكاست را بيان كرد. جنايتی كه صهيونيست‌ها سال‌هاست با القا و تاريخ‌سازی غلط به جنايت خويش مشغولند.

وی اظهار کرد: افرادی که ناآگاهانه تاييد می‌کنند عدالت اجتماعی از غرب آمده است، نسبت به اسلام و تاريخ اسلام هيچ‌گونه اطلاعات و شناختی ندارند چون عدالت اجتماعی در مدينه‌النبی در زمان پيامبر(ص) بسيار مشهود است.

منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در خصوص افرادی که آگاهانه بر طبل دشمن می‌كوبند گفت: فرهنگ غرب يک فرهنگيست كه برای سست‌كردن ريشه‌های اعتقادی، مبارزه با ايمان و باورهای يک ملت مسلمان می‌تواند كاربرد داشته باشد البته بايد اعلام كرد كه اين فرهنگ هيچ‌گاه نمی‌تواند به فرهنگ مردم بصير، فهيم و انقلابی ايران‌زمين ورود كند اما در ادامه عده‌ای با بيان اين فرضيه غلط در پی مخدوش‌كردن فرهنگ اسلامی ايران هستند يعنی قصد دارند تا اين‌جا كه نتوانستند فرهنگمان را مخدوش كنند، در ادامه صاحب‌نظران را برای كامل‌كردن اين پازل در پی تكه‌های آن در غرب بفرستند به عبارتی دادن آدرس غلط به نخبگان، صاحب‌نظران و فرهنگسازان ايران‌زمين است كه صد البته اين دشمنی به جايی نخواهد رسيد.

اسحاقی در خصوص كوته‌بينی و ساده‌نگری اظهار کرد: در زمان پيامبر(ص) مردم ايمان و باور قوی داشتند از اين‌كه اسلام جهانی می‌شود. اين ايمان و باور در خصوص دين اسلام و امروز در ابعاد مختلف در بين آحاد مردم وجود دارد. پس می‌توانيم بگوييم مردم در صحنه هستند اما صداقت، تنبلی‌نكردن، كوته‌بينی و ساده‌نگری‌نكردن را كجا و در بين چه اشخاص حقوقی بايد جست‌وجو کرد؟

وی افزود: به عنوان مثال مجلس ما در نظارت بر حسن اجرای قوانين نبايد تنبل باشد و بايد صادقانه ورود كرده و دولت، سرمايه‌گذاران و ... را در لاين سرعت تحقق حقوق مردم قرار دهد. نظارت بر حسن اجرای قوانين می‌تواند آن‌جا كه سرعت جهش توليد را كم می‌كند و به سمت تنبلی می‌رود اصلاح يا اقدامی ديگر انجام دهد.

به ظرفیت‌ها و نيروهای موجود در داخل كشور با كوته‌بينی و سهل‌انگاری نگاه نشود

منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بايد دولت و ملت يک نگاه متعالی و چشم‌اندازی ارزشمند داشته باشند و نبايد به نيروها، امكانات و پتانسيل‌های موجود در داخل كشور با كوته‌بينی و سهل‌انگاری نگاه شود.

اسحاقی افزود: ما امروز الحمدالله از وجود دانشمندان، مديران و نيروهای كار لايق و ارزشمندی بهره‌مند هستيم كه در كنار منابع و پتانسيل‌های موجود می‌توانند در جهان خوش درخشيده و همان جهش اسلام در زمان پيامبر(ص) را در منابع ديگر تجربه كنيم.

وی اظهار کرد: امروز برايمان با شعار جهش توليد راه مشخص شده است. دولت و ملت بايد با صداقت در رفتار، كردار و تدبير خويش بستری را فراهم كنند كه به توليدات، منابع و پتانسيل‌های موجود با كوته‌بينی و ساده‌نگريی برخورد نشود و در اين مسير با تنبلی حقوق مردم پايمال نگردد.

منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در خصوص صبر گفت: كلام مقام معظم رهبری در خصوص صبر برای یک بازه زمانی خاص نيست بلكه می‌توان در اين خصوص به زمان حال و همچنين گذشته اشاره كرد و چه بسا می‌تواند يک درس برای آيندگان نيز باشد.

نتیجه مذاكره با غرب كندی و حتی ايست در سرعت تحقق آرمان‌های انقلاب است

اسحاقی افزود: صبر مردم در امتحان و نشان‌دادن تدابير فضاهای دولت‌های مختلف بوده است. به عبارتی مردم اين فرصت را به همراهان و دولتمردان يک دولت دادند تا تدابير خويش در تحقق حقوق مردم را نشان دهند. در بين اين زمان‌ها عده‌ای روشنفكرنماها بودند كه نجات از وضعيت‌های دولت‌ها را نگاه و مذاكره با غرب می‌دانستند نگاهی كه نتيجه‌اش كندی و حتی ايست در سرعت تحقق آرمان‌های انقلاب است.

وی تصریح کرد: نگاه به غرب همان مسيری بود كه دشمن قصد داشت تا ملت ما را به آن سمت‌وسوی ببرد. جهتی كه در كنار ذلّت‌وخواری، نيستی و پوچی نیز در آن مشهود بوده است. اين‌جا ملت صبوری كرد تا جايي‌كه به اين روشنفكرنماها ثابت شود كه نگاه و تكيه به غرب مسيريست كه دشمن برايتان تبيين كرده است و چه بسا سرابی است كه دشمن برايتان ترسيم کرده است و همان‌طور كه از گذشته و تاريخ آشكار بوده است هيچ‌گاه دشمن صلاح و مصلحت ما را نخواسته است و قطعا نخواهد خواست.

منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: اين‌جاست كه بايد به روشنفكرنماهايی كه صبوری ندارند بايد گفت به‌جايی كه دنبال همراهی و سراب وعده‌های دشمنی كه دشمنی او بر شما ثابت شده است برويد بهتر است همراه مردم صبوری شويد كه می‌دانند با صبرواستقامت خويش می‌توانند دشمن را به زانو درآورند.

صفات آمریکایی‌ها در برجام مشهود است

اسحاقی در خصوص اعتماد به آمریکا اظهار کرد: درخصوص صفاتی كه مقام معظم رهبری در وصف آمريكا به آن اشاره كردند، همه دارای سابقه مستند تاريخی است كه آخرين نمونه آن مذاكرات برجام است كه تمام صفات را می‌توانيد در منش، رفتار و عملكرد آمريكايی‌ها به صورت روشن و آشكار مشاهده كنيد.

وی افزود: مقامات آمریکایی در حالی در خصوص مبارزه با بيماری کرونا سخن می‌گويند كه متهم به ساخت اين ويروس در جهت جنگ بيوتروريسم هستند. اين را ما نمی‌گوييم، ايران نمی‌گويد بلکه كشور چين می‌گويد.

منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: سخنگوی وزارت امور خارجه چین چند روز قبل بیان کرد که می‌تواند این ویروس توسط آمریکایی‌ها شیوع پیدا کرده باشد. یک ماه پیش از شیوع این بیماری در چین، المپیک ورزشکاران نظامی در چین برگزار شد. آیا نظامیان آمریکایی این ویروس را با خود به چین آوردند؟ این‌ها همه احتمالات است. مقام معظم رهبری نیز در سخنانشان از احتمال حمله بیولوژیکی نام بردند.

اسحاقی افزود: حتی می‌توانيم به كيفيت جنگ‌های زمانه خود اشاره كنيم. بیل گیتس چند سال پیش در سخنرانی خود که در سایت TED منتشر شد گفت گه جنگ‌های آینده دیگر اتمی نخواهد بود و سلاح‌های بیولوژیکی خواهد آمد که می‎‌تواند ده میلیون نفر را بکشد.

وی افزود: پس می‌توانيم امروز بگوييم كه شیوع ویروس کرونا احتمال جنگ آن هم يک جنگ بيولوژيكی است.

منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در كنار احتمال حمله بيولوژيكی، نگاه علمی نيز باید به اين موضوع داشت كه بی‌اعتمادی ما را به آمريكايی‌ها بيشتر كند گفت: احتمالاً دیده‌اید در یک خانواده برخی بیشتر مریض می‌شوند و برخی کمتر. برخی حساسیت زیادی به دارو دارند و برخی نه. اکنون نیز داروهایی که ساخته می‌شود در برخی نژادها پاسخ می‌دهد و در برخی نژادها نه. بیماری‌ها در یک نژاد اثر دارد در نژاد دیگر اثر ندارد. این نشان می‌دهد که گیرنده‌های سلولی نژادها با یکدیگر متفاوت است و یک ویروس باید به گیرنده سلول متصل شود تا بتواند اثر بگذارد. این موضوع به راحتی با اصطلاح‌های اتنیک وِپن (ethnic weapon) و ژنتیک وِپن(genetic weapon) قابل جست‌وجو است. اتنیک وپن یعنی سلاح‌های نژادی. سلاح نژادی یعنی چه؟ یعنی این ویروس به یک نژاد خاص بیشتر ضربه می‌زند. البته این به این معنا نیست که نژاد دیگر درگیر نمی‌شوند، بلکه هدف این است که یک نژاد خاص بیشتر درگیر شود.

اسحاقی افزود: پس می‌توانيم مطمن باشيم كه كشوری كه خوراكش را صهيونيست‌ها می‌دهند جز خيانت و خباثت هدفی ندارد. با اندكی تأمل در تاريخ می‌بينيم رژيم صهيونيستی و آمريكا ظالمانی بودند كه تجربه در جنگ‌های بيولوژيكی را داشتند و امروز به‌خاطر درمانده‌شدن، به هر دسيسه و ابزاری دست می‌برند.

دشمن با فضای مجازی به ایمان مردم ضربه می‌زند

وی در خصوص فضای مجازی اظهار کرد: بيش از دو دهه است مقام معظم رهبری مكرر به شبيخون فرهنگی اشاره می‌كنند. سلاح اين شبيخون فرهنگی يا به عبارتی ميدان جنگ اين موضوع فضای مجازی است.

منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمن می‌داند برای آن‌كه به انقلاب اسلامی، نظام و كشور خدشه و آسيب بزند بايد نخست به اعتماد، ايمان و باور مردم آن نظام، انقلاب و كشور آسيب بزند. اين مكر دشمن نياز به يک ميدان و بستر دارد كه می‌توان به فضای بی‌صاحب مجازی اشاره كرد. آيا در خود كشورهای غربی اين‌گونه است؟ آيا در روسيه و چين و ... فضای مجازی اين‌گونه است؟

اسحاقی با بیان این‌که بايد به چند واقعيت اشاره كرد افزود: اول اين‌كه اين تيشه ناكارآمدتر از آن است که به ريشه انقلاب كه خلوص امام راحلمان، خون شهيدان و ايثار رزمندگان، آزادگان و جانبازان و وجود رهبری حكيمانه امام خامنه‌ای را در خود دارد، ضربه بزند.

وی اظهار کرد: واقعيت دوم اين‌كه در همين ميدان نبرد جوانان پرشور، انقلابی، نخبگان و صاحب‌نظران جوانی هستند كه رزمنده مبارزه با شبيخون فرهنگی هستند و در فضای نااميدی، القائات غلط و بی‌اعتمادی كه دشمن ايجاد می‌كند می‌جنگند.

منتخب مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام برای فضای مجازی بايد از مجلس شروع شود. توجه به ساختارها در فضای مجازی نيازمند قانون‌گذاری، نظارت و بعضًا اصلاح قوانين و مقررات است و دولت در جهت وظایف ذاتی خود كه همان فراهم‌كردن بستر امن و اميد برای ملت است بايد در اين مسير پيش قدم گردد.

توجه به فضای مجازی توجه به امنيت است

اسحاقی تأکید کرد: قطعا توجه به فضای مجازی توجه به امنيت است. همان نعمتی كه در كنار سلامتی به آن اشاره شده است.

وی افزود: توجه به فضای مجازی توجه به اعتماد، باور و اعتقادات مردم كشور به مسئولان، كارگزاران، دين و ... است. امروز دشمن يكی از ميادين جنگ خود را فضای مجازی می‌داند.

انتهای پیام/4


نظرات بازدیدکنندگان

دكتر بهادرى
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷

بسيار عالى بود مخصوصا اشاره به بيل گيتس و بخش نژاد


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب