سرویس: علمی و پزشکی کد خبر: 94743 ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شمار مبتلایان به کرونا در خراسان‌جنوبی به 225 نفر رسید/ توزیع دستکش در داروخانه‌های استان

دهقانی گفت: امروز 8 نمونه مثبت جدید ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی اعلام شد و بدین ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در استان به 225 نفر رسید.

شمار مبتلایان به کرونا در خراسان‌جنوبی به 225 نفر رسید/ توزیع دستکش در داروخانه‌های استان

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز 8 نمونه مثبت جدید ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی اعلام شد و بدین ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در استان به 225 نفر رسید.

وی افزود: از ابتدا 676 آزمایش در خراسان جنوبی انجام شده که تاکنون 451 نمونه منفی و 225 نمونه مثبت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از 225 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی 160 بیمار بهبود یافته و مرخص شدند، 45 بیمار بستری و با دو نفر فوتی جدید امروز که 77 و 89 ساله بودند شمار بیماران فوتی ناشی از کرونا دراستان به 20 نفر رسید.

دهقانی با بیان این‌که تا کنون درمان قطعی برای کرونا کشف نشده، عنوان کرد: اما سه دارو وجود دارد که شدت بیماری را درافراد کاهش داده و مدت زمان بستری بیمار را کاهش می‌دهد و در خراسان‌جنوبی نیز از این داروها استفاده می‌شود.

وی در مورد کیت‌های تشخیص کرونا موجود در استان، گفت: عمده کیت‌های استفاده شده در خراسان‌جنوبی را انستیتو پاستور تهران تهیه میکند و کیت های مورد استفاده در استان از کیت های خارجی است و کیت داخلی در استان نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مورد طرح غربال‌گری بیان کرد: تا ساعت 19 امشب 171 هزار و 787 خانوار معادل 70 درصد خانوار استان در طرح ملی غربال‌گری شرکت کردند.

دهقانی گفت: از این تعداد 83 نفر نیاز به ارجاع به بیمارستان داشتند و برای 4 نفر درمان دارویی آغاز شده است.

وی عنوان کرد: تاکنون 53 هزار و 477 نفر در طرح خوداظهاری شرکت کرده و پرسشنامه وزارت بهداشت را پر کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان این‌که 70 درصد جمعیت استان در خانه ماندند که از آنها تشکر میکنم، گفت: بنابر دستور رئیس جمهور رفت و آمد ها ممنوع  سختگیری هایی انجام خواهد شد و در یک بازه زمانی مشخص به افرادی که در مسافرت هستند مهلت برگشت داده خواهد شد.

دهقانی خاطرنشان کرد: تمامی سختگیری ها برای حفظ سلامت مردم است.

وی تصریح کرد: مادران باردار با خیال راحت به بیمارستان ولی عصر (عج) مراجعه کنند و مطمئن باشند در بخش زنان و زایمان بیمارستان ولی عصر (عج) هیچ مشکلی وجود ندارد و کاملا فضا از بخش بیماران مبتلا به کرونا جداسازی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از توزیع تعداد زیادی دستکش از فردا در داروخانه های استان خبر داد و افزود: با توزیع محلول های ضدعفونی در سطح استان قسمت عمده ای از نگرانی های مردم برطرف میشود.

دهقانی از تمامی اصنافی که برای حفظ سلامت مردم صنوف خود را تعطیل کردند نیز تشکر کرد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب