سرویس: اجتماعی کد خبر: 94686 ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳

امام جمعه طبس:

تصور عدم‌دشمنی آمریکا با ملت ایران نشانه کوته‌فکری است/ صبر یعنی شناسایی ظرفیت‌ها و برداشتن گام‌هایی برای تحقق آن

حجت‌الاسلام محمدی گفت: صبر در بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی به معنی شناسایی ظرفیت‌ها و برداشتن گام‌هایی برای تحقق آن‌ها و همچنین تلاش و کوشش و همت در راستای اهداف نظام و ملت است.

تصور عدم‌دشمنی آمریکا با ملت ایران نشانه کوته‌فکری است/ صبر یعنی شناسایی ظرفیت‌ها و برداشتن گام‌هایی برای تحقق آن

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی امام جمعه طبس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص سخنان امروز امام خامنه‌ای، گفت: بسیاری از کسانی که بیان می‌کنند عدالت اجتماعی از غرب آمده‌ است، انگیزه‌های سیاسی دارند و به جای این‌که پاسخ‌گو باشند، مطالبه‌گر شده‌اند.

وی افزود: عدالت اجتماعی در جامعه در تمامی ابعاد آموزش، رفاه و خدمات به برکت انقلاب و نظام اسلامی در کل کشور گسترش پیدا کرده‌ است و آب، برق، تلفن و امکانات رفاهی و بهداشتی در سراسر کشور وجود دارد که در زمان نظام شاهنشاهی 70 درصد بودجه کشور فقط در تهران هزینه می‌شد که امروزه به روستاهای دوردست نیز رسیده‌ است.

امام جمعه طبس با اشاره به آمادگی قسمت‌های مختلف کشور برای ویروس کرونا، بیان کرد: این‌که در همه‌ی نقاط کشور برای مقابله با این ویروس امکانات وجود دارد نشانه عدالت اجتماعی و توجه نظام به مقوله عدالت اجتماعی است.

حجت‌الاسلام محمدی اظهار کرد: اگر امروز ما حریم خود را نشناسیم و به موقعیت و جایگاهی که در دنیا داریم توجه نکنیم و دشمن را نشناسیم، این نشانه ساده‌لوحی است و رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که این بسیار ساده‌لوحانه است که تصور کنیم آمریکا با ما دشمنی ندارد و دست از دشمنی برداشته است که این نشانه کوته‌فکری انسان‌ها است.

همت و جوان‌گرایی ملت را به آرمان‌ها می‌رساند

وی افزود: خوشبختانه در کشور ما ظرفیت‌های زیادی وجود دارد و با روشنفکری، بلندنظری و همت و همچنین تفکر جوان‌گرایی که کشور را به جایگاه رفیع خودش برساند و با توجه به این‌که ملت در تمام عرصه‌ها برنده و پیشرو بوده می‌تواند در بحران‌ها و مشکلات به آرمان‌های خود برسد و مسئولان نیز به خط ملت برگردند و با آن‌ها همراهی کنند و نسبت به اهداف بلند نظام کوته‌بین نباشند و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی ما به دنبال ایجاد تمدن اسلامی هستیم.

صبر یعنی شناسایی ظرفیت‌ها و برداشتن گام‌هایی برای تحقق آن

امام جمعه طبس با بیان این‌که صبر در بیان مقام معظم رهبری به معنی دست در دست هم گذاشتن و در گوشه خانه نشستن نیست، گفت: صبر در بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی به معنی شناسایی ظرفیت‌ها و برداشتن گام‌هایی برای تحقق آن‌ها و همچنین تلاش و کوشش و همت در راستای اهداف نظام و ملت است.

حجت‌الاسلام محمدی ادامه داد: همان‌طور که مردم در بحبوحه بحران‌ها با وجود مشکلات فراوان با شرکت در راهپیمایی‌ها و انتخابات و هرجایی که خطری نظام را تهدید کند، حضور پیدا می‌کنند باید مسئولان نیز به همین اندازه اقدامات مثبت و موثری انجام دهند که مطمئنا از مشکلات عبور می‌کنیم اما بعضی از روشنفکرنماها دنبال ایجاد ارتباط با دشمن هستند و به قول رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌خواهند دشمن را فرشته نجات جلوه دهند تا بتوانند زمینه ارتباط و مذاکره مجدد با دشمن را فراهم کنند که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند مذاکره نمی‌کنیم، جنگ هم نمی‌شود.

آمریکا متهم ردیف اول در خصوص ویروس کرونا است

وی در خصوص کمک آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا گفت: آمریکا مکررا شعارهای مردم‌فریبی به عنوان شعار حمایت از ملت‌ها و حقوق بشر و کمک به ملت‌ها داشته است و امروز در سراسر جهان هر قتل و خونریزی و جنایتی که هست آمریکا یا مستقیم یا غیرمستقیم درگیر است و با توجه به این‌که آمریکا خود را به عنوان حامی تروریسم به ملت‌ها نشان داد اما برخی دولت‌های خبیث نمی‌خواهد قبول کنند.

امام جمعه طبس افزود: آمریکا متهم ردیف اول در خصوص ویروس کرونا است که از ژن‌هایی که از ملت‌ها سراغ دارند ویروسی مختلف برای ضربه به ملت‌ها درست کردند و اگر آمریکا راست بگوید باید به ملت خودش برسد که درمانده هستند و روستاهایش را تخلیه کردند و آشوب‌های داخلی بوجود آمده است.

حجت‌الاسلام محمدی تصریح کرد: آمریکا مکار و نیرنگ‌باز است که با مکر و حیله و فریب می‌خواهد کار خود را پیش ببرد اما با هوشیاری و شناخت آمریکا و عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌توانیم انقلاب را در راستای تمدن اسلامی پیش ببریم.

عدم‌کنترل فضای مجازی عواقب زیادی را به دنبال دارد

وی در خصوص قوت در فضای مجازی گفت: از دولت می‌خواهیم فضای مجازی را کنترل کنند، زیرا دشمن در قالب فضای مجازی شیطنت‌های خود را انجام می‌دهد و در بحران‌هایی که اخیرا داشتیم مانند فتنه‌ها در سال‌های 88، 96، 97 و 98 دشمن از فضای مجازی استفاده کرد که آشوبی را در بین مردم ایجاد و ملت را به نظام بدبین کند.

امام جمعه طبس اظهار کرد: دولت ما با توجه به امتیازات خوبی که در عصر علم و صنعت دارد باید کنترل بیشتری روی فضای مجازی داشته‌ باشد چراکه عدم‌کنترل فضای مجازی عواقب زیادی را به دنبال خواهد‌ داشت.

حجت‌الاسلام محمدی افزود: در مورد بیماری کرونا بسیاری با مخوف جلوه‌دادن این بیماری باعث ایجاد وحشت در مردم شدند که دولت و وزارت ارتباطات باید بر این اوضاع کنترل داشته‌ باشند و با افرادی که از این فضا سوءاستفاده می‌کنند برخوردهای لازم انجام دهد.

وی گفت: امیدوارم که پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی از زوایای مختلف تبیین شود و قلم به دستان و صاحبان تریبون در قالب فضای مجازی و به صورت غیرحضوری در راستای اعتلای نظام اسلامی و جهش تولید که شعار امسال است قدم بردارند.

انتهای پیام/133/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب