سرویس: اقتصادی کد خبر: 94683 ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳

رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی:

پاساژها، مجتمع‌های تجاری و بازار سنتی بیرجند تعطیل شد

علیزاده گفت: به‌منظور کمک در کاهش شیوع کرونا ویروس از سوم فروردین لغایت ۹ فروردین‌ماه تمامی مجتمع‌ها پاساژهای تجاری و بازارهای سنتی بیرجند تعطیل شد.

پاساژها، مجتمع‌های تجاری و بازار سنتی بیرجند تعطیل شد

به گزارش خاورستان، با شیوع کرونا ویروس با وجود هشدارهای وزارت بهداشت اما در ایام قبل از نوروز برخی از مردم به توصیه‌ها بی‌توجه بوده و برای خرید اقدام کردند اما با آمدن نوروز و گسترش ویروس کرونا در ستاد مبارزه با کرونا خراسان جنوبی مقرر شد اتاق اصناف خراسان جنوبی جلساتی برگزار کند تا برای تعطیلی بازار تصمیماتی اتخاذ شود. اکنون خبرنگار ما بر آن شد تا آخرین تصمیمات را از رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی جویا شود.  

رضا علیزاده بیرجندی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه روز گذشته بعد از جلسه  ستاد مبارزه با ویروس کرونا با روسای اتحادیه‌های مختلف جلسه چندین ساعته برگزار شد تا برای تعطیلی موقت پاساژها و بازار تصمیم‌گیری شود.  

وی با بیان اینکه اصناف همیشه در همه عرصه‌ها پیشگام بودند افرود: مقرر شد به‌منظور کاهش شیوع کرونا ویروس و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی تمامی پاساژها، مجتمع‌های تجاری و بازار سنتی بیرجند از امروز سوم فروردین‌ماه لغایت 9 فروردین‌ماه تعطیل شود.

رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی گفت: تاریخ مشخص شده در وهله اول مبنی بر این است اگر تا 9 فروردین آمار کرونا در بیرجند رو به کاهش نباشد امکان تعطیلی مجدد وجود دارد و به عبارتی بستگی به آمار کرونا ویروس دارد.  

علیزاده افرود: این تعطیلی در بیرجند به‌صورت داوطلبانه انجام می‌شود چرا که اصناف ما داوطلبانه تصمیم گرفتند برای کاهش این ویروس پیش قدم باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز از بهبودی سه بیمار سن بالا خبر داد و گفت: خوشبختانه سه بیمار در سنین 86 و 87 با کرونا ویروس مقابله و با صحت سلامتی کامل از بیمارستان مرخص شدند که این اقدام نشان می‌دهد با مراقبت‌های درمانی می‌توان کارهای خوبی انجام داد.

دهقانی فیروزآبادی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر تست تب‌سنج تنها در چهار ساعت در شبانه روز در ورودی و خروجی استان  افزود: ابتدا مقرر بود تب‌سنجی در 24 ساعته در ورودی و  خروجی استان انجام شود و در حال حاضر به‌دنبال پیگیری این امر هستیم.  

وی با بیان اینکه شاهد کاهش 60 درصدی ورودی‌ها و کاهش  56 درصدی خروجی وسایل نقلیه در هفته پایانی سال نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد بودیم اظهار داشت: از مردم خراسان جنوبی می‌خواهیم دو هفته پیش‌رو را نهایت همکاری کنند و از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند و به خریدهای اینترنتی روی آوردند.  

دهقانی فیروزآبادی از غربالگری 63 درصدی خراسان جنوبی تا ساعت 19 شب گذشته خبر داد و افزود: تا ساعت 19 دوم فروردین‌ماه 156 هزار و 63 خانوار معادل 63 درصد استان غربالگری شدند که از این میزان هزار و 323 نفر در وهله اول مثبت و به مراکز جامع سلامت ارجاع شدند که  از این تعداد 816 نفر مشکل نداشتند و 439 نفر به استراحت در منزل توصیه و 65 نفر به  سطوح بالاتر ارجاع شدند و از این تعداد سه نفر به درمان دارویی تجویز شدند.  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: در سامانه خوداظهاری هم 42 هزار و 59 نفر در این سامانه اطلاعات خود را وارد کردند.  

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب