سرویس: علمی و پزشکی کد خبر: 94680 ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳

آمار مبتلایان «کرونا» در خراسان‌جنوبی به ۱۷۸ نفر رسید

به گفته رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان قطعی به کرونا در خراسان‌جنوبی با افزایش ۱۵ مورد به ۱۷۸ نفر رسید.

آمار مبتلایان «کرونا» در خراسان‌جنوبی به ۱۷۸ نفر رسید

به گزارش خاورستان، کیانوش جهان‌پور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با رسانه ملی پیرامون آخرین آمار مبتلایان قطعی به کرونا در کشور، آمار مبتلایان قطعی در استان خراسان‌جنوبی را ۱۷۸ نفر اعلام کرد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، تا روز گذشته از مجموع ۵۱۲ نمونه آزمایش انجام شده تاکنون ۳۴۹ نمونه منفی ۱۶۳ مورد مثبت بوده است.

از مجموع مبتلایان، ۵۸ نفر در بیرجند، ۲۲ نفر در قاین، ۲۱ نفر در زیرکوه، ۳۱ نفر در طبس، ۱۴ نفر در فردوس، پنج نفر در سرایان، چهار نفر در درمیان، پنج نفر در بشرویه، دو نفر در سربیشه و یک مورد در نهبندان هستند.

دهقانی با اشاره به کاهش آمار ترددهای درون و برون‌شهری در استان، اعلام کرد: دو هفته پیش رو می‌تواند فرصت خوبی برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا باشد.

وی مطرح کرد: واحدهای تجاری که به عرضه اقلام غیرضروری می‌پردازند، چنانچه در جهت حفظ سلامت مردم، فعالیت خود را تعطیل کنند، در قطع این زنجیره نقش مهمی خواهند داشت.

گفتنی است؛ تاکنون ۱۰ شهرستان از ۱۱ شهرستان استان خراسان‌جنوبی درگیر با کرونا شدند و شهرستان‌های بیرجند، طبس، زیرکوه، قاینات و فردوس بیشترین میزان ابتلا را دارند.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب