سرویس: اجتماعی کد خبر: 94674 ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳

دبیر قرارگاه جهادی شفا ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاین خبر داد

توزیع 10 هزار ماسک در سطح شهرستان قاین/ 924 خانواده آسیب‌دیده از کرونا شناسایی شدند

صفرزاده گفت: تاکنون بیش از 10 هزار عدد ماسک در مراکز عمومی، روستاها، خانواده‌های نیازمند، شرکت‌ها و کارخانجات شهرستان توزیع شده و یک‌هزار و 500 ماسک تولیدی شهرستان نیز تحویل شبکه بهداشت و درمان شده تا استریل شود.

توزیع 10 هزار ماسک در سطح شهرستان قاین/ 924 خانواده آسیب‌دیده از کرونا شناسایی شدند

صفرزاده دبیر قرارگاه شفا ناحیه مقاومت بسیج قاین در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به عملکرد این قرارگاه گفت: قرارگاه جهادی شفا با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در راستای شکست این ویروس، جهت ضدعفونی، امداد پزشکی و تهیه و توزیع ماسک و دستکش تشکیل شده است.

وی عنوان کرد: تاکنون 840 لیتر مواد ضدعفونی خالص در سطح شهرستان قاین توزیع شده است.

دبیر قرارگاه شفا ناحیه مقاومت بسیج قاین با اشاره به توزیع ماسک و دستکش در سطح این شهرستان افزود:تا روز دوم فروردین‌ماه 1399 بیش از 10 هزار عدد ماسک در مراکز عمومی، روستاها، خانواده‌های نیازمند، شرکت‌ها و کارخانجات شهرستان توزیع شده و یک‌هزار و 500 ماسک تولیدی شهرستان نیز تحویل شبکه بهداشت و درمان شده تا استریل شود و در روزهای آینده در آرین‌شهر توزیع خواهد شد.

صفرزاده اظهار کرد: در حال حاضر 14 کارگاه تولیدی با تولید میانگین روزانه یک‌هزار و 500 ماسک در سطح شهرستان فعال است که نیازمند مواد اولیه بیشتر است.

وی به ایستگاه‌های پایش در ورودی‌های شهرستان قاین اشاره کرد و گفت: پنج ایستگاه در خضری، کرغند، نیمبلوک، بزن‌آباد و اسفشاد فعال است.

دبیر قرارگاه شفا ناحیه مقاومت بسیج قاین، تعداد گروه‌های جهادی فعال در سطح شهرستان را 28 گروه عنوان کرد و افزود:این گروه‌ها با ظرفیت 270 نفر به صورت شبانه‌روزی در راستای جلوگیری از شیوع و شکست ویروس کرونا در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

صفرزاده خاطرنشان کرد: 59 گروه پنج نفره نیز در حوزه رفع آلودگی فعالیت می‌کنند که بخشی از آن‌ها در پمپ‌های بنزین شهرستان همکاری دارند.

دبیر قرارگاه شفا ناحیه مقاومت بسیج قاین عنوان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا ضدعفونی مساجد، معابر، بوستان‌ها، خودروی‌های شخصی، خودروهای نقلیه عمومی و اماکن عمومی و آموزشی در دستور کار قرارگاه بوده و به صورت مداوم انجام می‌شود.

صفرزاده با بیان این‌که تاکنون 80 میلیون ریال توسط پایگاه‌های بسیج شهرستان کمک نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری شده است گفت: تاکنون 100 بسته موادغذایی به ارزش 200 میلیون ریال بین خانوادهای نیازمند توزیع شده است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های این قرارگاه، شناسایی خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا بوده که 624 خانواده شناسایی شده به کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قاین، 300 خانواده به قرارگاه استان و 25 خانواده به فرمانداری شهرستان جهت دریافت کمک معرفی شده‌اند.

دبیر قرارگاه شفا ناحیه مقاومت بسیج قاین با اشاره به موضوع فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی عنوان کرد: ساخت نرم‌افزار با موضوع راهکار مقابله با کرونا، استفاده از ادعیه، چاپ و نصب 120 بنر و استفاده از فضای مجازی در حوزه فرهنگ‌سازی مقابله با کرونا در قرارگاه جهادی شفا شهرستان قاین انجام شده است.

صفرزاده از فعالیت 10 پیک موتوری در راستای خرید اینترنتی در سطح شهر قاین خبر داد و افزود: این پیک موتوری با 13 سوپرمارکت، سه نانوایی و 5 میوه‌فروشی در راستای خرید اینترنتی همکاری دارند.

وی گفت: در این قرارگاه 5 گروه پزشکی اعلام آمادگی کردند که در صورت نیاز به کمک گروه‌های پزشکی بشتابند.

دبیر قرارگاه شفا ناحیه مقاومت بسیج قاین از راه‌اندازی کارگاه تولید دستکش در شهر قاین طی دو روز آینده خبر داد و افزود: سپاه شهرستان با تمام توان و ظرفیت خود در کنار شبکه بهداشت و درمان و دیگر نهادها وارد میدان شده است و از تمام توان برای شکست ويروس کرونا استفاده می‌کند.

انتهای پیام/151/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب