سرویس: علمی و پزشکی کد خبر: 94672 ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد

بهبودی سه بیمار بیش از 80 سال سن در خراسان‌جنوبی/ بیش از 156 هزار خانوار در طرح ملی غربال‌گری شرکت کردند

دهقانی از بهبود یافتن و ترخیص سه بیمار مبتلا به کرونا در استان که بیش از 80 سال سن داشتند خبر داد و گفت: با مراقبت و درمان می‌توان بیماری را شکست داد.

بهبودی سه بیمار بیش از 80 سال سن در خراسان‌جنوبی/ بیش از 156 هزار خانوار در طرح ملی غربال‌گری شرکت کردند

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در جمع خبرنگاران با بیان این‌که امروزهیچ نمونه مثبتی از ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی اعلام نشد، اظهار کرد: به دلیل این‌که روز گذشته آزمایشگاه را ضدعفونی کردند هیچ نمونه‌ای انجام نشد و به این دلیل امروز هیچ نتیجه‌ای برای استان اعلام نشد.

وی افزود: نتیجه نمونه‌های انجام شده امروز، آخر وقت امشب اعلام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: تا ساعت 19 امشب طرح ملی غربال گری برای 156 هزار و 63 خانواده انجام شد که معادل 63 درصد جمعیت استان است.

دهقانی عنوان کرد: از این تعداد نتیجه غربال یک هزار و 323 نفر مثبت شد که به مراکز جامع درمانی ارجاع داده شدند.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد 816 نفر بدون مشکل، 439 نفر توصیه به استراحت در خانه و 65 نفر در ارزیابی‌های انجام شده نیاز به معاینه بیشتر داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: 43 هزار و 59 نفر نیز با مراجعه به سامانه خوداظهاری از طریق تلفن همراه پرسش‌نامه وزرات بهداشت را تکمیل کردند.

دهقانی در پاسخ به گلایه مردم از انجام تست تب‌سنجی فقط چهار ساعت در روز در ورودی‌های استان، عنوان کرد: طی جلساتی که برگزار شده مقرر شد تب‌سنجی در ورودی‌های استان به صورت شبانه روزی انجام شود.

وی ادامه داد: در 9 گلوگاه خراسان‌جنوبی پایگاه‌هایی راه‌اندازی شد و برنامه‌ریزی شده به صورت شبانه‌روزی تب‌سنجی انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: گلایه مردم از انجام تب‌سنجی چهار ساعت در شبانه روز بررسی و پیگیری می‌شود.

دهقانی در مورد فعالیت داشتن مراکز خرید و تجاری استان، اظهار کرد: در ستاد استانی که امروز برگزار شد از فروشندگان درخواست شد برای حفظ سلامت خود و مردم و کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا فروشندگان به صورت داوطلبانه اقدام به تعطیلی فروشگاه‌ها کنند.

وی تصریح کرد: مراکزی که مایحتاج زندگی مردم را ارائه می‌دهند فعال است و تعطیل نخواهد شد چراکه در این صورت بیشتر مردم اذیت خواهند شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از بهبود یافتن و ترخیص سه بیمار مبتلا به کرونا در استان که بیش از 80 سال سن داشتند خبر داد و گفت: با مراقبت و درمان می‌توان بیماری را شکست داد.

دهقانی بیان کرد: هرچه زمان و شرایط بهتری برای بیماران صرف شود می‌توان خدمات بهتری ارائه داد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب