سرویس: اقتصادی کد خبر: 94668 ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲

امام جمعه فردوس مطرح کرد

لزوم استفاده حداکثری از سرمایه‌های داخلی در سال جهش تولید

حجت الاسلام بابایی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند ما در استفاده‌‎نکردن از امکاناتمان رتبه اول جهان را داریم، گفت: امسال که سال جهش تولید است باید جوانان سعی کنند برای رونق و جهش تولید از سرمایه استان و کشور استفاده کنند.

لزوم استفاده حداکثری از سرمایه‌های داخلی در سال جهش تولید

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص تبیین شعار سال 1399، اظهار کرد: چندین سال است که نامگذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب در رابطه با مسائل اقتصادی است.

وی افزود: اهمیت مسائل اقتصادی در حدی است که اگر وضعیت اقتصادی مملکت سامان پیدا کند و مردم در رفاه نسبی قرار بگیرند حق آ‌ن‌ها ادا شده است.

امام جمعه فردوس گفت: رهبر معظم انقلاب از سال گذشته که سال رونق تولید بود نسبتا اظهار رضایت کردند اما فرمودند باید جهشی در امر تولید ایجاد شود تا بتوانیم از لحاظ اقتصادی روی پای خودمان بایستیم و تحریم‌ها در ما اثر نکند.

حجت‌الاسلام بابایی تصریح کرد: قطعا همه ارگان‌ها، قوای سه گانه و همه اقشار ملت باید جهش تولید را عملی کنند تا نیازمند بیگانه نباشیم و آن‌ها نتوانند با فشار اقتصادی معیشت ما را به خطر بیاندازند.

وی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند ما در استفاده‌‎نکردن از امکاناتمان رتبه اول جهان را داریم، عنوان کرد: امسال که سال جهش تولید است باید جوانان سعی کنند برای رونق و جهش تولید از سرمایه استان و کشور استفاده کنند.

امام جمعه فردوس به معادن بسیار غنی استان خراسان‌جنوبی اشاره کرد و ادامه داد: باید این معادن استخراج شوند تا زمینه برای اشتغال و رونق تولید فراهم شود.

حجت‌الاسلام بابایی متذکر شد: امید است مسئولان نیز کمک کنند و تسهیلات در اختیار جوانان قرار دهند تا ان‌شاءالله این مهم محقق شود.

وی با بیان این‌که درگیری‌های سیاسی، تقسیمات راست و چپ و وقت‌کشی در عملی‌شدن رونق تولید بی‌تأثیر نبوده است، بیان کرد: اگر همه جناح‌ها و همه کسانی که اعتقاد به ولایت و نظام دارند اختلافات را کنار بگذارند و به کار اصلی خود که تأمین معاش مردم و رسیدگی به امور مستضعفین است اقدام کنند قطعا شعار سال عملی خواهد شد.

امام جمعه فردوس با بیان این‌که خوشبختانه همه قوای سه‌گانه از شعار سال حمایت کردند، گفت: بایستی همه اقشار در جهت پیاده‌کردن این شعار تلاش کنند و به حاشیه‌های دیگر نپردازند.

وی یادآور شد: امید است در دو ماه مبارک شعبان و رمضان بتوانیم علاوه بر تقویت معنویت، دنبال اجرای فرامین رهبری باشیم و ان‌شاءالله آغاز این سال همراه با نابودی ویروس کرونا باشد.

انتهای پیام/135/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب