سرویس: سوژه های مردمی کد خبر: 94655 ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹

پیگیری سوژه مردمی؛

پاسخ دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به گلایه اهالی روستای چاهک موسویه

رئیس گروه گسترش بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در پاسخ به گلایه اهالی چاهک موسویه گفت: امسال در ایام نوروز پزشک مستقر در مرکز بهداشت و درمان چاهک موسویه در این روستا حضور خواهد داشت و به آرین شهر منتقل نمی‌شود.

پاسخ دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به گلایه اهالی روستای چاهک موسویه

محمدرضا خسروی رئیس شورای اسلامی روستای چاهک‌موسویه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: روستای چاهک دارای یک مرکز بهداشتی درمانی است که 5 هزار نفر را تحت پوشش دارد.

وی افزود: اهالی 5 روستای چاهک، موسویه، علی‌آباد، چونک و شونگان از این مرکز بهداشتی درمانی استفاده می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی روستای چاهک گفت: هر ساله در نوروز، پزشک مستقر در این روستا را به آرین‌شهر منتقل می‌کنند و اعلام می‌کنند آرین‌شهر در مسیر جاده بین‌المللی است و باید این اقدام انجام شود.

خسروی افزود: امسال نیز قصد انتقال پزشک را از چاهک به آرین‌شهر دارند.

وی اظهار کرد: 5 هزار نفر در روستا مستقر هستند و در نوروز نیز افرادی به روستا می‌آیند و امسال که ویروس کرونا مشکلاتی ایجاد کرده، حضور پزشک در این مرکز بهداشتی درمانی بیش از گذشته است.

رئیس شورای اسلامی روستای چاهک گفت: مرکز بهداشتی درمانی روستای چاهک در مسیر جاده سه‌قلعه بیرجند قرار دارد که تردد در آن جریان دارد.

خسروی افزود: صدای ما به گوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی برسد که چرا باید هر ساله در نوروز مردم روستا بدون پزشک باشند و آیا لازم است در شرایط حساس امسال نیز پزشک منتقل شود؟

وی با بیان این‌که تا چه زمان باید نوروز را بدون پزشک بگذرانیم؟ اظهار کرد: مردم روستا در نوروز باید حدود 40 کیلومتر به آرین‌شهر بروند تا توسط پزشک ویزیت شوند.

مسعود دلپسند رئیس گروه گسترش بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: امسال در ایام نوروز پزشک مستقر در مرکز بهداشتی درمانی چاهک موسویه در محل مرکز بهداشت و درمان روستای چاهک موسویه حضور خواهد داشتو به آرین شهر منتقل نمی‌شود.

وی افزود: اگر مورد و شرایط خیلی خاصی در آرین شهر به وجود بیاید احتمال همکاری پزشک مرکز بهداشتی چاهک موسویه خواهد بود اما برنامه فعلی این است که امسال پزشک در روستای چاهک موسویه مستقر باشد.

تمامی واحدهای مراکز ارائه خدمات بهداشتی استان در ایام نوروز فعال است

رئیس گروه گسترش بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: تمامی واحدهای مراکز ارائه خدمات بهداشتی استان در ایام نوروز فعال است و متوقف نخواهد شد.

دلپسند عنوان کرد: در ایام نوروز خدمات توسط مراکز و پایگاه‌های بهداشتی مانند سایر ایام سال فقط با تفاوت شیفت مشخص ارائه می‌شود و تعطیل نیست.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب