سرویس: سیاسی کد خبر: 94457 ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳

روزنامه اصلاح‌طلب برای توجیه شکست این جناح مدیرمسئول خود را انکار کرد

روزنامه اصلاح طلب ابتکار در حالی برای توجیه شکست این جریان سیاسی در انتخابات مجلس بیان می کند که اصولگرایان در غیاب رقیب توانسته اند پیروز این رقابت شوند که «محمد علی وکیلی» مدیرمسئول این روزنامه در تهران با لیست اصلاح طلبان پایتخت در انتخابات شرکت کرد و مغلوب شد.

روزنامه اصلاح‌طلب برای توجیه شکست این جناح مدیرمسئول خود را انکار کرد

به گزارش خاورستان، اصلاح طلبان این روزها به شدت در حال توجیه شکست‌شان در جریان انتخابات مجلس یازدهم هستند. درحالی که بسیاری از کارشناسان سیاسی معتقدند با توجه به عملکرد بسیار ضعیف این جناح سیاسی در مدیریت کشور که در مجلس و شورای شهر به طور مستقیم و در دولت به طور نسبتا غیر مستقیم و با حضور نیروهای این جریان اتفاق افتاد، این جریان به شدت با ریزش آرا روبرو شد.

اولین زلزله این ریزش شدید آرا نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی یازدهم بود. اصلاح طلبان با هر بهانه ای با توجه به اینکه می دانستند در میان بدنه مردمی طرفدار خود و قشر خاکستری دیگر آرایی ندارد، شکست خود را توجیه کردند. حالا یکی از روزنامه های اصلاح طلب بیان می کند که اصولگرایان در یک رقابت بدون رقیب پیروز شدند.

در همین زمینه روزنامه اصلاح طلب ابتکار که «محمد علی وکیلی» نماینده اصلاح طلب مدیرمسئولی آنرا بر عهده دارد در مطلبی با عنوان «توهم انتخاباتی اصولگرایان» نوشت: «اصولگرایان که در این دوره از انتخابات مجلس توانستند بدون حضور رقیب مجلس را به طور کامل در اختیار بگیرند و تمام نامزدها و طیف‌های خود را وارد بهارستان کنند، حالا دست به تحلیل انتخابات زده و مدعی هستند که پیروزی‌شان به خاطر عملکرد این جریان سیاسی و میزان مشارکت بالا در انتخابات بوده است.»

جالب اینجاست که این روزنامه اصلاح طلب درحالی مدعی است که اصلاح طلبان در انتخابات شرکت نکرده‌اند که مدیرمسئول این روزنامه در لیست اصلاح طلبان پایتخت به عنوان کاندیدا شرکت کرده بود و در مقابل لیست رقیب 30 به صفر بازنده شد.

در این میان تنها دو نماینده اصلاح طلب مجلس که خود را نماینده کارگران می نامیدند از جمله «علیرضا محجوب» توانستند در این رقابت بهتر از آرای دیگر هم جناحی های خود آرای مردمی را کسب کنند. محمد علی وکیلی یکی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس دهم بود که مورد استقبال مردم قرار نگرفت.

روزنامه ابتکار در ادامه می نویسد: « این جریان که حالا آن هم در شرایطی که درصد بسیار بالایی از مردم به دلایل متعددی تصمیم گرفتند رای ندهند؛ پیروزی خود را جشن گرفته‌اند به یاد داشته باشند که نمی‌شود همه کم‌کاری‌ها و ناکارآمدی‌ها را به دولت نسبت داد. اصولگرایان این روزها با تصور اینکه رویگردانی جامعه از اصلاحات، آن‌ها را به سوی این جریان سوق داده پیروزی‌شان را جشن گرفته‌اند. »

انتهای پیام/4

دانا


نظرات بازدیدکنندگان

رضا
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳

بدجور شکست خوردن. دولت اصلاح طلب و طرفداراش دیگه باید فهمیده باشن مردم دیگه قبولشون ندارن. اونم با این همه وضعیت اقتصادی بسیار اسفناک که اینا درست کردن


محمد
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳

این جماعت تا می تونن از توجیهات و دلایل مسخره میارن تا خودشونو از شکست سنگین نجات بدن


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب