سرویس: سیاسی کد خبر: 94335 ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی:

نماینده‌های منتخب مردم استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شدند

خوش‌خبر گفت: بعد از اتمام مرحله شمارش آرا، نماینده‌های منتخب مردم استان برای حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شدند.

نماینده‌های منتخب مردم استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شدند

به گزارش خاورستان، ناصر خوش‌خبر رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی در تشریح این خبر متذکر شد: مردم خراسان جنوبی با مشارکت بالایی در انتخابات، نماینده‌های خود را برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تعیین کردند.

وی ادامه داد: مجموع واجدین شرایط رأی دادن در این دوره از انتخابات در استان خراسان جنوبی بیش از 560 هزار نفر بوده است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار نهایی اعلام شده از ستاد انتخابات کشور، از مجموع 155 هزار و 505 رأی مأخوذه، حسین خسروی‌اسفزار در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان، خوسف  72 هزار و 872 رأی کسب کرد.

خوش‌خبر افزود: مصطفی نخعی در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه از مجموع 52 هزار و 153 رأی مأخوذه، 17 هزار و 341 رأی مردم را از آن خود کرد.

وی ادامه داد: مجید نصیرایی نیز از مجموع 84 هزار و 74 رأی مأخوذه با کسب 37 هزار و 334 رأی، نماینده منتخب مردم در شهرستان‌های فردوس، طبس، بشرویه و سرایان شد.

به گفته وی؛ در حوزه انتخابیه قاین و زیرکوه نیز سلمان اسحاقی با 21 هزار و 934 رأی از مجموع 75 هزار و 744 رأی، بیشترین آرای مأخوذه را کسب کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان در ادامه به تشریح بندهای ماده 68 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: بر اساس ماده 68 قانون انتخابات، از تاریخ انتشار آگهی اعلام نتایج شمارش آرای مأخوذه، هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه به مدت 2 روز برای قبول شکایت‌ها آماده است.

خوش‌خبر افزود: به استناد تبصره‌های 2،1 و 3 ماده 68 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت دارند، می‌توانند ظرف مدت 7 روز از تاریخ اخذ رأی شکایت مستند خود را به دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم دارند.

وی تأکید کرد : در این مرحله، شکایت‌هایی قابل رسیدگی خواهد بود که مشخصات شاکی یا شاکیان، شامل نام و نام‌خانوادگی، نام پدر، شغل، نشانی کامل، شماره تلفن و اصل امضای شاکی را داشته باشد.

به گفته وی؛ در صورتی که شاکی بدون دلیل و مدرک، کسی را متهم کند و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد، قابل تعقیب و پیگیری است.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب