سرویس: سیاسی کد خبر: 94263 ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰

در شماره جدید روزنامه مهرمشرق می‌خوانید؛

به خسروی رسیدیم

در شماره جدید مهرمشرق گزارشی از شورای ائتلاف انقلاب اسلامی در استان خراسان جنوبی در خصوص کاندیدای اصلح، گفت‌وگو با حجت‌الاسلام علیرضا حسینی و چند خبر و گزارش دیگر را می‌خوانید.

به خسروی رسیدیم

به گزارش خبرنگار خاورستان، در شماره 232 مهرمشرق گزارشی از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در استان خراسان جنوبی در خصوص کاندیدای اصلح با عنوان «به خسروی رسیدیم»، گزارش حمایت جمعی از اقشار از «حسین خسروی کاندیدای شاخص و انقلابی حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف»، گفت‌وگو با حجت‌الاسلام علیرضا حسینی با عنوان «هیچ‌گاه انصراف نمی‌دهم» و چند خبر و گزارش دیگر را می‌خوانید.

دریافت پی‌دی‌اف روزنامه

 

به خسروی رسیدیم

در آبان‌ماه امسال بود که شورای ائتلاف نیروهای انقلاب (شانا) منشعب شده از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور چهره‌های مطرح و برجسته‌ای تشکیل شد.

تأکید بر حق تصمیم‌گیری استان‌ها و شهرستان‌ها و نفی تصمیم‌گیری از مرکز برای نامزدها، از اساسی‌ترین رویکردها و دیدگاه‌های شورای ائتلاف انقلاب است. از دیگر اصول محوری، نفی سهمیه‌بندی برای تشکل‌ها و جریان‌های سیاسی و استفاده از مطالعات علمی در حوزه انتخابات و مطالبات مردم است.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با ایجاد یک هیئت اجرایی کارآمد و تشکیل کارگروه‌های فعال زیرنظر شورا، ضامن پیشبرد امور بر اساس شاخصه‌های تعیین‌شده‌اش است. مسلما بزرگ‌ترین سرمایه این شورا، همراهی عموم ملت انقلابی ایران اسلامی و به ویژه جوانان خواهد بود.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در خراسان جنوبی نیز مانند سایر نقاط کشور، برای انتخابات مجلس یازدهم، با بررسی کاندیداهای ثبت‌نامی، کاندیداهای مورد تأیید خود را در چهار حوزه انتخابیه استان معرفی کرده است.

حسین خسروی اسفزار کاندیدای مورد حمایت شورای انقلاب

در بیانیه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در خصوص گزینه این ائتلاف در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف آمده است:

باسمه‌تعالی

قابل توجه مردم شریف و انقلابی حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف

با سلام و احترام، بدینوسیله ضمن دعوت مجدد یکایک ایرانیان عزیز و بخصوص مردم شریف آن حوزه انتخابیه با هر گرایش و سلیقه‌ای به شرکت گسترده در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ۱۳۹۸،  به اطلاع می‌رساند کاندیدای نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف جناب اقای حسین خسروی اسفزار می باشد.

همچنین جمعی از خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان، فرهنگیان، روحانیون، اصناف و کسبه، ورزشکاران، خبرنگاران و اصحاب رسانه، دانشجویان، جوانان و بانوان این حوزه انتخابیه نیز حمایت خود را از آقای خسروی اعلام و طی بیانیه‌ای تأکید کردند: «دردفاع از حق مردانه پیشگام باش که میادین حق جولانگاه مردان خداست. پس عزیزان؛ ما دنبال شخص نیستیم بلکه دنبال شاخصه‌ها هستیم. یک نماینده خوب از کلام زیبای رهبری اینست که فرمودند "انقلابی باشد" آقای حسین خسروی اسفزار، در کوچه پس کوچه‌های شهر بیرجند، با حضور در فرازونشیب‌های انقلاب حضور فعال و با کم‌ترین امکانات، در نهایت ساده‌زیستی، رشد کرد و بزرگ شد و لباس زیبای سبز و مسئولیت‌پذیر سپاه را بر تن کرد تا برای خدمت در تمامی زمینه‌ها، خود را وقف مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی کند. نشان این خدمت را روی سینه خود نصب کرد که راه را گم نکند: و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه و من رباط الخیل ترهبون به»

حمایت از خسروی؛ نه مجیدی 

محمدعلی قاسم‌زاده‌نداف هم که کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه چناران و بینالود است، در پاسخ به شایعه‌ای مبنی بر حمایتش از مجیدی، گفته است: «حمایت من از آقای مجیدی صحت ندارد و حتی یک کلمه در حمایت از آقای مجیدی نگفتم، اما  اگر قرار بر حمایت باشد، من از آقای حسین خسروی حمایت می‌کنم.»

همچنین برادران اهل سنت شهرستان درمیان نیز از اعلام حمایت ائتلاف نیرو های انقلاب از حسین خسروی استقبال کرده و معتقدند که اعلام حمایت شخصیت‌های استانی از ایشان در حال اوج‌گیری است.

بیانیه و انتخاب شانا حجت را بر نیروهای انقلابی تمام کرد

تعدادی از بزرگان نیز اعلام کرده‌اند که با توجه به صداقتی که از آقای خسروی در جلسات سخنرانی و تبلیغی وی دیده‌ایم، او را به عنوان انتخاب برتر و اصلح مدنظر داریم. خسروی مانند برخی از کاندیداها شعارهای دهن‌پرکنی که اصلا در حد و قواره یک نماینده مجلس نیست، نداده است و از همین ابتدا با مردم صادق و یکرنگ است و علی‌رغم وعده‌ها و شعارها، تلاش صادقانه را مطرح کرده است.

این جمع تأکید کردند: اکنون با اعلام نظر شورای انقلاب برای انتخاب آقای خسروی به عنوان کاندیدای اصلح و مورد حمایت، گام مهمی در عرصه انتخابات برداشته شد و گام دیگر نیز حضور حداکثری مردم در انتخابات و تعیین نماینده مورد نظر با رأیی قاطع است که با شناختی که از مردم بصیر و انقلابی استان حاصل شده، قطعا حضورشان بی‌نظیر و مثال‌زدنی خواهد بود.

آقای خسروی نیرویی انقلابی و برخواسته از عصاره ملت است که تأکید می‌کند: «وعده‌های دروغ و قول‌هایی که در اختیار نماینده مجلس شورای اسلامی نیست نمی‌دهم، چون خدا و قیامتی وجود دارد. متأسفانه برخی بعد از رأی آوردن پشت سر خود را هم نگاه نکردند، اما خدا را شاهد می‌گیرم که اگر قرار است، نماینده‌ای شوم که رأی مردم را بگیرم و بعد پشت سر خود را هم نگاه نکنم، دعا کنید که به مجلس نرسم. خداوند توفیق شهادت را نصیبم کند که این‌گونه شخصیتی نداشته باشم.»

شرایط آزمون و خطا نیست

با توجه به نظر قطعی و محکم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مبنی بر حمایت از آقای خسروی و همچنین در شرایط حساس کشور و از طرف دیگر ناکارآمدی و ضعف مجلس دهم، مبرهن است که دیگر شرایط آزمون و خطا نیست و این انتخاب و نظر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در خراسان جنوبی، حجت را بر تمام نیروهای انقلابی و دلسوز تمام می‌کند.

براساس آن‌چه مطرح شد در انتخابات به حسین خسروی رسیدیم و به او رأی می‌دهیم چراکه او را اصلح می‌دانیم و ویژگی‌هایی که امام خامنه‌ای برای یک نماینده مطرح کردند را در خسروی یافتیم. حل مشکلات به خصوص اقتصادی و پیشرفت انقلاب اسلامی از مجلسی انقلابی برمی‌آید و مجلس انقلابی نیازمند نمایندگان انقلابی است تا به فکر مردم باشند.

"امام خامنه‌ای روز گذشته در دیدار مردم آذربایجان شرقی فرمودند باید برای مجلس شورای اسلامی، افراد «با ایمان»، «شجاع»، «کارآمد«، »وظیفه‌شناس»، «پرانگیزه»، «وفادار به اسلام، مردم، انقلاب و کشور»، «سرسخت در مقابل دشمنان» و «دل نبسته به دنیا و مطامع مالی» برگزیده شوند. ایشان فرمودند: مردم باید در انتخاب نمایندگان بسیار مراقبت کنند زیرا ما در همین دوره انقلاب، نمایندگانی در مجلس داشتیم که اکنون نوکر و کُلفَت آمریکا و دشمنان ایران هستند. ایشان فرمودند: تنها راه مأیوس‌شدن دشمنان، قوی‌شدن ایران است و یکی از مصادیق ایرانِ قوی، مجلسِ قوی است، مجلسی که بتواند با تصویب قوانین لازم و با هدایت دولت‌ها به مسیر مطلوب، کشور را مصونیت ببخشد."

در این دوران گذار از تثبیت انقلاب اسلامی به تشکیل جامعه‌ای تمدن‌ساز، باید بیش از هر زمان دیگری، تمام توان و ظرفیت کشور، صرف پیشبرد امور مردم، اعتلای راهبردها، کارآمدسازی ساختارها، بهینه‌سازی فرآیندها و بازنگری در مسائل و نقصان‌ها باشد.

اکنون تا کلیدخوردن مراحل اجرایی و قانونی اولین انتخابات در دوران گام دوم جمهوری اسلامی ایران، زمان زیادی نمانده است. مجلس شورای اسلامی، ریل‌گذار کشور و در رأس امور است و باید عصاره فضایل ملت باشد. مجلس کارآمد، دولت را پاسخ‌گو می‌کند و از همین روست که به نظر می‌رسد نقطه آغاز تحول در نظام مدیریتی کشور، مجلس شورای اسلامی باشد؛ بر همین اساس ضروری است تا همه مردم استان با بصیرتی مثال‌زدنی، نسبت به انتخاب اصلح و در شأن انقلاب و نظام اسلامی اقدام کنند.

 

هیچگاه انصراف نمی دهم

دوست دارم با مجیدی و خسروی مناظره کنم

حجت الاسلام علیرضا حسینی کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف، با توجه به انصراف برخی از کاندیداهای این حوزه از حضور در انتخابات، در گفتگو با مهرمشرق، گفت: سه نفر از کاندیداهایی که تاکنون از حضور در انتخابات کناره گیری و انصراف داده اند، همشهری  و با هم دوست هستیم و طی این مدت هم با هم در ارتباط بودیم و به نوعی برای اینکه همشهریان و هم لباسی های ما هم به یک وحدت رویه بیشتری برسند، دغدغه داشته ایم.

وی با اشاره به دلخوری این کاندیداها از ائتلاف شانا، افزود: این کاندیداها در متن انصرافشان، به نفع کسی کنار نرفتند، ولی تمام کنشگران سیاسی و دوستان ما می دانند که رفتنشان به نفع چه کسی تمام می شود.

وی بیان کرد: کاندیداهای انصراف دهنده، صلاح ندانستند که در متن بیانه شان، به نفع شخص خاصی انصراف دهند، ولی از آنجایی که انصراف این نامزدها، همشهریان و طرفداران ما را مبنی بر اینکه آرای شهرستان ما یک دست شود را امیدوار کرده و سبب ایجاد امیدواری در ستاد و در بین هواداران ما هم  شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است به نفع کسی از انتخابات کناره گیری کند، هم گفت: قطعا و یقینا در این شرایط که شرایط رو به بهبودی است و بسیار امیدوارم که اتفاق خوبی برای محرومان و مردم رقم بخورد تا کسی در مجلس فریاد و صدای مردم و محرومان باشد، همانطور که هیچ گاه به انصراف و کناره گیری فکر نکرده ام، همچنان در صحنه خواهم بود.

حسینی تصریح می کند: اما احتمال دارد نامزد دیگری به نفع اینجانب کناره گیری کند که هم اکنون در حال رایزنی هستیم و ممکن است تا آخر امروز یا امشب، چنین اتفاقی بیفتد، اما مجاز به گفتن نام این کاندیدا نیستم.

وی اظهارکرد: تقریبا از دو روز گذشته شور و شعف انتخاباتی را بیشتر احساس می کنم، مخصوصا اینکه احزاب متنوع و مختلفی که به حدود 10 حزب می رسد، از جمله حزب اصلاحات، جمعی از روحانیت، اتاق کار و ... از بنده حمایت کرده اند و احتمالا این روند ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: فکر می کنم که رقابت دارد جدی تر می شود و دوست دارم که حداقل یک مناظره با حضور آقایان خسروی و مجیدی هم داشته باشم.

 

نماینده مجلس نباید دنبال قدرت و ثروت باشد

وجود چندین جوان بیکار در برخی منازل دردآور است

«حسین خسروی» کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف در گفتگو با مهرمشرق با بیان اینکه وظیفه اصلی مجلس شورای اسلامی قانونگذاری و نظارت است، گفت: چنانچه مجلسی قوی و کارآمد باشد و نمایندگان به جای منافع حزبی و گروهی خود بدنبال حل مشکلات مردم باشند، قطعا مشکلات مختلف مردم حل شدنی است.

وی با بیان اینکه تورم و بیکاری کمر مردم را شکسته است، گفت: اینکه انسان می بیند در خانواده ای چندین فرزند بیکار بدلیل تعطیلی کارخانه و یا واحد تولیدی وجود دارد، سخت و رنج آور است، خراسان جنوبی یکی از استانهای کمتر برخودار کشور است که باید برای فعال شدن صنایع استان و واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل دولت تصمیم جدی اتخاذ کند، در این راستا مجلس می تواند با طرح های ویژه برای مناطق محروم دولت را موظف به انجام این کار کند.

خسروی در این خصوص ادامه داد: یک مجلس انقلابی، قوی و کارآمد نه تنها می تواند کمک حال دولت باشد، بلکه در حل مشکلات مردم و چشاندن طعم شیرین عدالت، رونق اقتصادی، اشتغال و ازدواج جوانان و مسکن محرومان، فراهم کردن زیرساخت ها برای سرمایه گذاری در مناطق محروم، توجه به کشاورزان و روستائیان و بیمه قشرهای مختلف جامعه به خصوص اشتغال های خانگی و خیلی موضوعات دیگر با طرح های مختلف موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از نیروهای جوان و توانمند و متخصص در مسائل مختلف کشور، همان طور که در دوران دفاع مقدس کارآمد و موثر بود، بسیار در حل مشکلات مردم تاثیر خواهد داشت، افزود: در این راستا مجلس باید دولت را مجاب کند که از نیروهای جوان و صاحب فکر و ایده و خلاق کشور در حل مشکلات استفاده کند، خراسان جنوبی را هم از قدیم الایام به نیروی انسانی توانمند و متخصص آن می شناختند، باید از این نیروهای جوان در اداره کشور و استان استفاده شود.

حمایت از گسترش صنایع استان

کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از طرح های مهم استان که باید حمایت و توسعه قرار گیرد، صنعت لاستیک سازی است، گفت: در این خصوص باید از توان بخش خصوصی و استفاده از مشوق های سرمایه گذاری و آماده کردن زیرساخت های لازم اقداماتی صورت گیرد، اگر به دنبال رونق و رشد اقتصادی هستیم باید شیوه فعلی در بانک ها تغییر کند و بانک ها بدنبال حمایت از سرمایه گذار و تولیدکننده باشند نه بنگاه داری. اگر حمایت واقعی از سرمایه گذاری صورت بگیرد مشکل اشتغال جامعه حل می شود.

خسروی با بیان اینکه توجه ویژه به عدالت و مبارزه با فساد یکی از برنامه های خود اعلام کرد و گفت: فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی، توده ی چرکین کشورها و نظام‌هاست و اگر در بدنه‌ی حکومت ها عارض شود، زلزله ی ویرانگر و ضربه زننده به مشروعیّت آنها خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه های خود در حوزه صنعت نیز گفت: این برنامه ها شامل طرح های تشویقی برای سرمایه گذاری در مناطق و استان های محروم برای ورود سرمایه گذار به استان، حمايت از كار آفريني و استفاده از ثروت ملي و نيروهاي انساني كارآمد در اين جهت و تقويت فعاليت هاي بخش تعاون، ايجاد بستر و زمينه مناسب براي جذب سرمايه هاي داخلي وخارجي به منظور ايجاد كار و اشتغال و بكارگيري نيروهاي جوان در اين زمينه و حمايت از صنايع داخلي و جلوگيري از ورود بي حدوحصر كالاهاي وارداتي براي حمايت از توليدات داخلي است.

تلاش برای رفع مشکلات مالیاتی شرکت‌ها و صنایع تولیدی

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف ادامه داد: همچنین تلاش برای ایجاد صنایع کم آب بر در شهرک های صنعتی، تلاش برای رفع مشکلات مالیاتی شرکت ها و صنایع تولیدی در خراسان جنوبی  به صورت ویژه و تلاش برای رفع خام فروشی محصولات استراتژیک استان و فراهم نمودن

بستر مناسب برای فرآوری محصولات کشاورزی در برنامه های سازمان تعاون روستایی در زمینه جذب سرمایه گذار از دیگر برنامه ها در حوزه اقتصاد و صنعت است.

وی توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان و کارآفرینی های نوین در منطقه و همچنین تلاش برای رفع مشکلات کارخانه کویرتایر، دان و علوفه شرق، زیرساختی شهرکهای صنعتی، پروژه کنسانتره و گندله سازی فولاد بیرجند، شمش چدن خوسف، سیمان باقران، و سایر شرکت ها را از دیگر برنانه های خود عنوان کرد و گفت: چنانچه واحدهای تولیدی و صنعتی استان فعال شوند، مشکل بیکاری حل خواهد شد.

نیروهای خرید خدمات آموزشی و قراردادی باید تعیین تکلیف شوند

خسروی با بیان اینکه در حوزه آموزش و پرورش متاسفانه شاهد بی عدالتی هستیم، گفت: متأسفانه مدتی است که مساله آموزش و پرورش در کشورمان به محاق رفته و کمبودها و کاستی های زیادی در آن دیده می شود که باید در راستای بهبود ظرفیت ها و رفع مشکلات، تلاش و پیگیری زیادی کرد، در حال حاضر برخی از فرهنگیان عزیز با اینکه تلاش فراوانی در راستای تعلیم و تربیت در کشور انجام می دهند اما عدالت در مورد انها رعایت نمی شود، نیروهای خرید خدمات آموزشی و حق التدریس با وجود اینکه در مناطق محروم و دوردست سالها به انجام فعالیت آموزشی مشغول هستند، اما حقوق ناچیز و بسیار اندکی دریافت می کنند و بیمه کاملی هم ندارد، این وضعیت باید تعیین تکلیف شود.

حل مشکلات آب استان ردیف اعتبار ملی می‌خواهد

وی کمبود شدید آب در استان را مهمترین عامل بازدارنده توسعه منطقه دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه بسیاری از مردم روستاها در شهرهای بیرجند، درمیان و خوسف با کمبود آب مواجه هستند لذا در صورت انتخاب شدن به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در جهت الزام بیشتر دولت برای حل معضل آب این منطقه تلاش خواهم کرد.

خسروی با بیان اینکه پیگیری برای اجرایی شدن انتقال آب به استان و تلاش برای تخصیص اعتبار ویژه برای خشکسالی را با جدیت دنبال خواهد کرد، افزود: همچنین در این بخش از برنامه های خود برای رفع مشکلات تصفیه خانه آب شرب شهر بیرجند، توسعه و بهسازی شبکه آب شرب شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف و تکمیل تاسیسات فاضلاب شهر بیرجند تلاش می شود.

توجه ویژه به صنایع دستی و مشاغل خانگی

وی تلاش برای رونق بخشیدن به صنایع دستی و مشاغل خانگی و کارهای تولیدی، حمایت از صنعت قالی بافی بخصوص فرش دستباف، توجه به مشکلات مرزنشینان،  توجه به صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان، تلاش در جهت توانمندسازي دختران و زنان روستايي با تأكيد بر ارتقاء سطح دانش، بينش و مهارت آنان از طريق گسترش آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي، ‌ترويج ، ايجاد كارگاه‌هاي كوچك توليدي و مشاغل مولد را از برنامه های خود در راستای توجه به صنایع دستی و مشاغل خانگی عنوان کرد.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب