سرویس: اجتماعی کد خبر: 94010 ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸

شهردار بیرجند مطرح کرد

حفظ فضای سبز؛ دغدغه مشترک منابع طبیعی و شهرداری بیرجند

جاوید گفت: حفظ فضای سبز سطح شهر دغدغه مشترک منابع طبیعی استان و شهرداری بیرجند است.

حفظ فضای سبز؛ دغدغه مشترک منابع طبیعی و شهرداری بیرجند

به گزارش خاورستان، محمدعلی جاوید شهردار بیرجند در جلسه مشترکی با مدیر کل و مدیران منابع طبیعی خراسان جنوبی، اظهار کرد: پارک جنگلی بیرجند در سال 52 با مساحتی معادل 40 تا 50 هکتار ایجاد و نحوه ی کاشت درخت در آن به گونه ای منظم و سازماندهی شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ساماندهی پارک جنگلی توسط شهرداری در حال انجام است، یادآور شد: در طول سنوات گذشته از طرف حوزه های خدماتی کم لطفی شده و در شهری که فضاهای کمتری برای تفریح، اوقات فراغت و ... شهروندان وجود دارد می بایست به این ظرفیتی که مغفول مانده توجه بیشتری می شد.

شهردار بیرجند خاطر نشان کرد: در شرایطی که بزرگترین پارک این شهر یک پارک 10 هکتاری است توجه به 40 هکتار از پارک جنگلی و پارکهای خطی بلوار پیامبر اعظم (ص) از جانب شهرداری، نشان از علاقه مندی و توجه شهرداری به بحث فضای سبز دارد.

جاوید با اشاره به پیشنهاد اجرای باغ ملی به شورای اسلامی شهر اذعان کرد: در هیچ یک از پروژه های فضای سبز به دنبال انتفاع و بردی برای شهرداری نیستیم و تنها هدف از اجرای آنها، نفع شهروندان است.

وی با اشاره به ورود گونه های جدید در فضای سبز شهری، افزود: در طرح پارک جنگلی شامل کف سازی، اجرای آیلند، معابر و ... فضاهای فاقد درخت به زمین های ورزشی اختصاص یافته است.

شهردار بیرجند اضافه کرد: طراحی پروژه با توجه ویژه به درختان انجام شده و تمام توجه و تلاش مجموعه مدیریت شهری بر آسیب نرساندن به درختان است.

جاوید با اشاره به این‌که برای توجه بیشتر به فضای سبز شهری، مشاور فضای سبز و مشاور گیاه پزشکی با سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری همکاری می کنند، تصریح کرد: 60 تا 70 درصد درختان کاج پارک جنگلی هرس شده اند و مابقی نیز تا پایان سال تکمیل می‌شوند.

علیرضا نصرآبادی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به تعامل بین دو دستگاه اظهار کرد: پیشنهاد می شود مراسم روز درختکاری یادمان 2 هزار شهید استان در محل پارک جنگلی برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه با بهسازی پارک جنگلی بستر مناسبی برای ارائه خدمات به شهروندان از طرف شهرداری فراهم شده است، گفت: هرگونه تغییر و تحول در پارک جنگلی بر اساس آخرین طرح های شهرداری می بایست به کمیته فنی ارجاع و تصویب شود.

لازم به ذکر است بهسازی 27 هکتار از پارک جنگلی توسط شهرداری بیرجند در حال انجام است و مقرر شد کل مجموعه 40 هکتاری پارک جنگلی برای بهره برداری به شهرداری بیرجند واگذار شود.

انتهای پیام/ 132


نظرات بازدیدکنندگان

حسنی
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱

اقای شهردار شما که دغدغه تان فضای سبز است پس جرا فضای سبز سعدی یک که قبل از شما سرسبز بود خشک شد و جرا هیج توجهی از سازمان فضای سبز در زمان مدیریت شما به پارکهای کوجک نمی شود فقط شعار جندین بار به سازمان فضای سبز تماس کرفته شد ولی متاسفانه فقط بازدید و دیگر هیج ایا مدیریت این است فقط ظاهر سازی


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب