سرویس: اجتماعی کد خبر: 94007 ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸

گزارشی از نرخ میوه در بازار محله تا خیابان؛

بازی برخی کسبه روزبازار با اعتماد مردم

برخی فروشندگان با وجود اعتمادی که مردم به آن ها دارند علاوه بر رعایت نکردن قیمت 15 درصدی زیر مبلغ بیرون از بازار، میوه را گران تر هم می فروشند و به نوعی با اعتماد مردم، بازی می کنند!

بازی برخی کسبه روزبازار با اعتماد مردم

به گزارش خاورستان به نقل از خراسان جنوبی، زنبیل را که بر می دارد سوی روزبازار را می گیرد تا حسب اعتمادی که دارد میوه را از آن جا خرید کند. این باور در پی خریدهای متعددی است که داشته و قیمت هایی که بارها با بیرون مقایسه کرده است با این حساب، کمتر پیش آمده است که میوه را در دیگر فروشگاه ها قیمت بگیرد حال آن که برخی فروشندگان با وجود اعتمادی که مردم به آن ها دارند علاوه بر رعایت نکردن قیمت 15 درصدی زیر مبلغ بیرون از بازار، میوه را گران تر هم می فروشند و به نوعی با اعتماد مردم، بازی می کنند! به گفته مسئولان امر قیمت میوه و تره بار باید در روز بازارها کمتر از میوه فروشی ها و مغازه های شهر باشد اما آن چه از شواهد بر می آید این موضوع چندان رعایت نمی شود. گزارش خبرنگار ما از یکی از روز بازارهای شهرداری بیرجند و میوه فروشی های راسته خیابان، حکایت از این دارد که قیمت ها در روز بازارهاگاه با بیرون برابر است و در برخی اجناس هم با قیمت بیشتر به فروش می رسد. در یک میوه فروشی راسته خیابان هندوانه 2500 تومان، نارگیل 10 هزار تومان، موز بر اساس کیفیت و داخلی و خارجی بودن هفت تا 13 هزار تومان، لیمو شیرین، پرتقال و نارنگی از چهار تا شش هزار تومان، کیوی شش هزار تومان، انار 9 هزار تومان، سیب زرد و قرمز بین چهار هزار تا هفت هزار و 800 تومان، گلابی 9 و 10 هزار تومان و هویج سه هزار و 500 تومان، سیب زمینی چهار تا پنج هزار تومان اعلام شد در حالی که بررسی قیمت موارد یاد شده در روز بازار نشان می دهد که این اجناس کمتر به نرخی زیر 15 درصد بازار عرضه می شود. چند میوه فروشی هم در روز بازار، قیمت انواع نارنگی و پرتقال را چهار هزار و 500 تا هشت هزار تومان، سیب زرد و قرمز به نرخ های شش تا هفت هزار و 500 تومان، گوجه فرنگی به نرخ های متفاوت 7500 تا هشت هزار تومان، کدو و بادمجان سه هزار و 500 تا چهار هزار و 500 تومان، خیار سبز چهار هزار و 500 تومان و هویج سه هزار و 500 تومان عرضه می کردند که مقایسه این نرخ ها با بیرون از روز بازار، نشان می دهد نه تنها اجناس با 15 درصد زیر قیمت بازار به فروش نمی رسد بلکه در مواردی نیز بیشتر است.

قیمت با بیرون تفاوتی ندارد

یکی از خریداران در روز بازار با بیان این که برخی اقلام قیمت گذاری شده است و برخی بدون درج قیمت عرضه می شود، گفت: کیفیت میوه ها در روز بازار و میوه فروشی های حاشیه خیابان تفاوتی ندارد در حالی که بر اساس قانون باید قیمت میوه و تره بار در این محل ها پایین تر باشد اما کمتر شاهد چنین ماجرایی هستیم. یک میوه فروش روز بازار اظهار کرد که همه فروشنده ها بار میوه را از میدان بار تهیه می کنند و نرخ ها بر اساس کیفیت مشخص می شود بنابراین قیمت میوه در روز بازار و مغازه ها تفاوت چندانی ندارد.

اجناس؛ 15 درصد زیر قیمت بازار

رئیس سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی شهرداری بیرجند هم در این باره گفت: بر اساس قراردادی که با غرفه داران روز بازارها منعقد می شود باید اجناس را 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه کنند و شهروندان می توانند در صورت مشاهده تخلف، شکایت خود را از طریق شماره 32204527 اعلام کنند. به گفته «لطایفی» اجرای گشت مشترک به همراه تعزیرات حکومتی برای کنترل بازار و نظارت بر عملکرد روز بازارها در دستور کار شهرداری قرار دارد.«حیدری» رئیس اتحادیه میوه و تره بار بیرجند نیز گفت: طی چند روز اخیر قیمت موز، سیب زمینی و پیاز افزایش نامتعارفی داشته است به طوری که موز تا 14 هزار تومان، سیب زمینی چهار هزار و 500 و پیاز بین 6 هزار و 800 تا هشت هزار و 500 تومان در بازار عرضه می شود.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب