سرویس: اخبار استان کد خبر: 93966 ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷

طی مراسمی؛

غلامرضا شاهوردی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی شد

غلامرضا شاهوردی به عنوان رئیس جدید پلیس مبارزه با مواد مخدر استان معرفی شد.

غلامرضا شاهوردی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، روز گذشته مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی برگزار شد. در این مراسم از خدمات حسین محمدی رئیس پلیس سابق مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی تقدیر و غلامرضا شاهوردی به عنوان رئیس جدید پلیس مبارزه با مواد مخدر استان معرفی شد.

سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: پلیس در جمهوری اسلامی ایران به صورت انقلابی و جهادی با پدیده شوم مواد مخدر مبارزه می کند و این در حالی است که از سوی کشورهای اروپایی که عمده ترانزیت مواد مخدر به این کشورهاست اقدام و تلاش تأثیرگذاری از سوی آن ها انجام نمی‌گیرد.

وی با بیان این‌که حضور آمریکا در منطقه و کشور افغانستان باعث افزایش تولید و عرضه مواد مخدر شده، افزود: در سال جاری بیش از 41 تن انواع مواد مخدر در استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 26 درصد افزایش داشته است که این افزایش کشف قسمتی مربوط به تلاش های خستگی ناپذیر پلیس در استان و قسمت دیگر آن بابت افزایش تولید و ترانزیت مواد مخدر توسط سوداگران مرگ بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای سال جاری انهدام باندهای ترانزیت و توزیع مواد مخدر و همچنین توقیف خودروهای قاچاقچیان و دستگیری سوداگران مرگ نیز افزایش چشمگیری داشته است.

شجاع با بیان این‌که مبارزه با مواد مخدر کاری جمعی است، عنوان کرد: دستگاه های مقابله ای به تنهایی نمی توانند در راه مبارزه با مواد مخدر اقدام کنند بلکه بایستی تجهیزات مناسب کشف و رصد مواد مخدر توسط دستگاه های ذی ربط در اختیار پلیس قرار گیرد تا اقدامات تخصصی تری انجام گیرد.

وی اظهار کرد: خراسان جنوبی استانی کویری است که 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد و در همسایگی نقاط آلوده به مواد مخدر است اما تلاش ما بر این است که ورود مواد مخدر از مرزهای این استان را به حداقل برسانیم.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: حدود 96 درصد مواد مخدر کشف شده در این استان از سایر استان ها وارد خراسان جنوبی شده است.

شجاع بیان کرد: نیروی انتظامی مهم‌ترین دستگاه مقابله‌ای کشور در حوزه مبارزه با مواد مخدر است و رشادت ها و جانفشانی های مأموران پلیس با تقدیم خون خود در این راه، موید تلاش خستگی ناپذیر پلیس در این راه است.

انتهای پیام/127


نظرات بازدیدکنندگان

محمد
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷

ان شاء الله موفق باشن. ان شاء الله هیچ وقت کسی به موادمخدر گرفتار نشه


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب