سرویس: اجتماعی کد خبر: 93961 ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوسف:

واقف خوسفی ارثیه پدری خود را برای خرید جهیزیه وقف کرد

حجت الاسلام الهی گفت: واقف نیک اندیش در خوسف سهم ارث پدری خود را برای جهیزیه نیازمندان وقف کرد.

واقف خوسفی ارثیه پدری خود را برای خرید جهیزیه وقف کرد

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین الهی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوسف گفت: آقای گل محمد نوری 9 هکتار زمین از سهم ارث خود را وقف کرد که بخشی از نیت این واقف خرید جهيزيه برای نیازمندان است.

وی افزود: این موقوفه در جاده بیرجند کرمان واقع شده که ارزش ریالی آن حدود 500 میلیون تومان است.

حجت الاسلام الهی عنوان کرد: نیت واقف در این موقوفه برگزاری کلاس‌های قرآنی و ترویج فرهنگ قرآن و خرید جهيزيه برای افراد نیازمند است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوسف یادآور شد: از ابتدای امسال هفت وقف در شهرستان خوسف ثبت شده که مجموع این وقف ها یک میلیارد و پانصد میلیون ریال ارزش ریالی دارد.

حجت الاسلام الهی خاطرنشان کرد: از آنجا که موقوفات قابل خرید و فروش نیستند ارزش ریالی موقوفه صرفا در اجاره و سرمایه گذاری های آن در آینده اثرگذار است.

وی گفت: عمده وقف های جدید با در شهرستان خوسف با توجه به اعتقادات مردم مذهبی است. و همچنین در سال جاری دو موقوفه با نیت مرتبط با دهه فاطمیه به ثبت رسیده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوسف شماره موقوفه‌های شهرستان خوسف را 1157 موقوفه اعلام کرد و افزود: از این تعداد 85 موقوفه انتفاعی و مابقی منفعتی است.

حجت الاسلام الهی یادآور شد: برنامه های اوقاف در راستای بهره وری موقوفات منجر به سرمایه گذاری هایی شده که درآمد موقوفات را افزایش داده و از این محل نیت واقف به بهترین شکل اجرا می شود.  

وی بیان کرد: تلاش بر این است که وقف های جدید به سمت نیازهای روز جامعه سوق داده شود که در این راستا مشاوره قبل از ثبت وقف ارائه می شود.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب