سرویس: اجتماعی کد خبر: 93931 ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴

در برنامه رادیویی نفس به نفس تا سیستان و بلوچستان مطرح شد

کمک 3 میلیارد و 600 میلیون ریالی مردم خراسان جنوبی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان

ناصری گفت: تاکنون یک میلیارد و 700 میلیون ریال کمک نقدی توسط هلال احمر، کمیته امداد و گروه‌های مردمی جمع آوری و ارزش کمک‌های غیر نقدی نیز یک میلیارد و 900 میلیون ریال بوده است.

کمک 3 میلیارد و 600 میلیون ریالی مردم خراسان جنوبی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرنگار خاورستان، برنامه رادیویی نفس به نفس تا سیستان و بلوچستان توسط رادیو جوان و با عنوان کاروان کمک به سیل زدگان صبح پنج‌شنبه در شهرداری بیرجند ضبط و اقدامات خراسان جنوبی در رابطه با بحران سیل سیستان و بلوچستان مطرح شد.

علی ناصری فرماندار بیرجند در این برنامه، اظهار کرد: در سیستان و بلوچستان حجم بارندگی‌ها زیاد بود و همه مردم و مسئولان آستین همت را بالا زدند.

وی افزود: سمن‌ها، ادارات دولتی، سازمان‌ها، انجمن‌های مردم نهاد دست به کار شدند و کمک‌های نقدی و غیر نقدی جمع آوری و در همان روزهای اولیه به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان ارسال شد.

فرماندار بیرجند گفت: تاکنون یک میلیارد و 700 میلیون ریال کمک نقدی توسط هلال احمر و کمیته امداد و گروه های مردمی بسیج جمع آوری و ارزش کمک‌های غیر نقدی نیز یک میلیارد و 900 میلیون ریال بوده است که به مناطق سیل‌زده ارسال شده است.

ناصری تصریح کرد: شهرداری بیرجند در حوزه ماشین آلات و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در کنار بسیج سازندگی خواهند بود و در بحث ساخت و ساز حضور خواهند داشت.

مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی نیز در این برنامه اظهار کرد: از مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان بازدید میدانی به عمل آمد و خراسان‌جنوبی و کرمان استان‌های معین سپاه سیستان و بلوچستان تعیین شدند.

وی با اشاره به این‌که سه‌هزار و 500 نفر از جهادگران کشور در سیستان و بلوچستان حضور دارند، افزود: 300 نفر از جهادگران خراسان جنوبی اعلام آمادگی کردند و فعلا مشکل نیروی انسانی وجود ندارد و مشکل اصلی کمک‌های نقدی، غیرنقدی و ماشین آلات سنگین است چراکه بسیاری از خسارت‌ها در راه‌ها و مزارع کشاورزی اتفاق افتاده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: بعد از این‌که آمار مسکن تخریبی و تعمیری تعیین شود و مبالغ نقدی که جمع آوری شود در بحث ساخت و ساز در قالب تفاهم‌نامه کشوری هزینه و همکاری خواهیم داشت.

جمع آوری 102 میلیون تومان کمک نقدی و 140 میلیون تومان کمک‌ غیرنقدی در پایگاه‌های بسیج و مقاومت خراسان‌جنوبی

هنری تصریح کرد: 102 میلیون تومان کمک نقدی و 140 میلیون تومان ارزش کمک‌های غیرنقدی است که در پایگاه‌های بسیج و مقاومت جمع آوری شده است.

وی افزود: 25 تن آب معدنی و 5.5 تن آرد کمک‌های غیر نقدی مردم خراسان جنوبی بوده است و 25 تن سیمان و سایر مصالح ساختمانی نیز آماده و اعلام آمادگی برای ساخت و ساز شده است.

محمد رحیم شهریاری مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز در این برنامه گفت: در پی وقوع سیل در سیستان و بلوچستان در همان ساعات اولیه از محل کمک‌های جمعیت هلال احمر یک هزاربسته غذایی 72 ساعته موکت 6 متری، کنسروجات، پتو، چادر امدادی، مواد شوینده، آب معدنی و البسه به میزان درخواستی در غالب 6 محموله امدادی به مناطق سیل زده فرستاده شد و همچنین نیروهای امدادی مورد نیاز به منطقه اعزام شده‌اند.

جمع‌آوری 10 میلیارد ریال کمک غیر نقدی و یک میلیارد و 100 میلیون ریال کمک نقدی در 44 پایگاه هلال احمر خراسان‌جنوبی

وی افزود: تاکنون 10 میلیارد ریال کمک غیر نقدی و یک میلیارد و 100 میلیون ریال کمک نقدی از طریق 44 پایگاه در سطح استان جمع آوری شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: تیم‌های سحر در قالب 50 نفر از جوانان داوطلب خراسان جنوبی هفته آینده در بحث کمک‌های روانی به منطقه اعزام خواهند شد.

رضا سلم‌آبادی مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی نیز در این برنامه اظهار کرد: مردم نوع دوست خراسان جنوبی از زمان دریافت پیام مقام معظم رهبری ثابت کردند در کنار مردم سیل زده سیستان و بلوچستان هستند.

جمع آوری 367 میلیون تومان کمک در 105 پایگاه کمیته امداد خراسان جنوبی

وی افزود: 40 نفر از جوانان خراسان جنوبی در قالب گروه جهادی لشگر ویژه شهدای بیرجند به مدت 3 روز به مناطق سیل زده سیستان اعزام شدند که با مشارکت کمیته امداد، صنعت و معدن و استاندار خراسان جنوبی روزی 5 هزار پرس غذای گرم پخت و بین مردم توزیع می‌شود که در مجموع 150 میلیون تومان هزینه شده است.

مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که 105 پایگاه جمع آوری کمک‌های مردمی در سطح استان فعال هستند، گفت: در این پایگاه‌ها تا روز گذشته 367 میلیون تومان کمک جمع‌آوری شده است که 208 میلیون تومان نقدی و 159 میلیون تومان غیر نقدی بوده است که به تناوب به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان ارسال می‌شود.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب