سرویس: اجتماعی کد خبر: 93907 ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲

طی مراسمی؛

مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی معرفی شد

در مراسمی با حضور جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سرهنگ پاسدار غلامرضا فلاحی به عنوان مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی معرفی شد.

مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی معرفی شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی صبح امروز با حضور جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، مسئولان و فرماندهان نیروهای مسلح خراسان‌جنوبی برگزار شد.

سرهنگ غلامرضا فلاحی، مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی در این مراسم اظهار کرد: ما در زمان جنگ و دوران دفاع مقدس طبق فرمایش امام خمینی (ره) توانستیم فرهنگ جهادی و مظلومیت خود در برابر مستکبران را به جهان منتقل کنیم.

وی افزود: دوران دفاع مقدس یک گنجینه بسیار ارزشمند است و این اهمیت کار در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را برای انتقال این ارزش‌ها به نسل جوان نشان می‌دهد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به پیگیری جدی‌تر پروژه موزه دفاع مقدس خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: افتتاح چنین پروژه‌ای می‌تواند در حوزه فرهنگ نیز تأثیر فراوانی داشته باشد.

محمدرضا فخر، مدیرکل سابق حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۰ هزار سند از دوران دفاع مقدس اعم از عکس، فایل صوتی، سند مکتوب و فیلم را جمع‌آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه در بحث دانش نامه دفاع مقدس 500 مدخل و موضوع باید کار شود که تاکنون برای بیش از 150 مدخل پرونده درست شده است افزود: کتابخانه تخصصی دفاع مقدس را در استان داریم که نزدیک به 9 هزار جلد کتاب و 8 هزار عنوان کتاب در این کتابخانه داریم.

مدیرکل سابق حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: در بحث ادبیات، سال گذشته و امسال با توفیقی که ذیل کنگره شهدا انجام شد 160 عنوان کتاب را از نظر محتوایی آماده کردیم و قصد ادامه چاپ کتاب‌ها را داریم.

 فخربا بیان این‌که در بحث راهیان نور اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: خبرگزاری دفاع مقدس تنها خبرگزاری تخصصی حوزه دفاع مقدس است که سال گذشته در بحث بارگذاری اخبار در این حوزه رتبه سوم کشوری را کسب کرده است.

وی افزود: ۱۵۳ شهید گمنام در ۴۹ نقطه خراسان‌جنوبی تدفین شده‌اند.

فخر گفت: هر کجا که شهید گمنامی تدفین شده تبدیل به یک مرکز فرهنگی و محل تجمع دوست‌داران و علاقمندان به فرهنگ ایثار و شهادت شده است.

گفتنی است، در این مراسم سرهنگ غلامرضا فلاحی به عنوان مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی معرفی و از زحمات محمدرضا فخر مدیرکل سابق حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی تقدیر شد.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب