سرویس: اقتصادی کد خبر: 93877 ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

دوخت 6 هزار دست البسه رزم گردان‌های بیت المقدس توسط بسیج سازندگی

هنری گفت: بسیج سازندگی مسئولیت دوخت 6 هزار البسه رزم گردان‌های بیت المقدس استان را توسط کارگاه‌های روستایی تحت پوشش گرفته است.

دوخت 6 هزار دست البسه رزم گردان‌های بیت المقدس توسط بسیج سازندگی

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی در حوزه اشتغال، کمک به ایجاد کارگاه‌های کمک اشتغال روستایی است.

وی افزود: با توجه به این‌که یکی از مشکلات اساسی کارگاه‌های خرد خانگی فقدان بازار مناسب است سازمان بسیج سازندگی در راستای تفاهم نامه کشوری منعقد شده با آماد کل سپاه به منظور حمایت از کارگاه‌های اشتغال روستایی و بازاریابی تضمینی تولیدات، در گام اول اقدام به اخذ سفارش دوخت البسه رزم گردان‌های بیت المقدس استان و اجرای کار توسط کارگاه‌های روستایی تحت پوشش گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: این طرح در گذشته به صورت  متمرکز کشوری اجرا می‌شد که با رایزنی به عمل آمده، اعتبار دوخت البسه به کارگاه‌های استانی اختصاص یافته و ان‌شاءالله با فراگیر شدن طرح، زمینه اشتغال افراد بیشتری فراهم خواهد شد.  

هنری عنوان کرد: این طرح به مناسبت هفته بسیج، با شناسایی یک کارگاه خیاطی در هر شهرستان، عقد قرارداد با آن و تحویل پارچه مورد نیاز، آغاز شده است. تا پایان سال نیز برنامه دوخت 6 هزار دست لباس در استان با اعتباری بیش از2هزار و 700 میلیون ریال اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: در فاز اول طرح دوخت یک هزار و ۳۳۰ دست لباس به کارگاه‌های شهرستانی واگذار شده که تاکنون یک هزار و 200 دست لباس آماده تحویل است.  

هنری گفت: یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی تامین نیازمندی‌های آماد کل به وسیله کارگاه‌های اشتغال خرد روستایی در راستای ایجاد اشتغال پایدار و مولد در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان است که در همین راستا، گام دوم طرح فوق نیز با دوخت ‌چادرگردان‌های کوثر ادامه خواهد یافت.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در سال آینده نیز برنامه دوخت کاور گروه‌های جهادی و سایر موضوعاتی که در استان ظرفیت اجرا داشته باشد پیگیری خواهد شد و با عنایت به برنامه سازمان بسیج سازندگی در خصوص شناسایی شبکه تولیدات روستایی، ظرفیت سنجی و رفع مشکلات آن، امید است اجرای طرح‌های این چنین برکات خوبی در حوزه اشتغال روستایی استان داشته باشد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب