سرویس: اخبار استان کد خبر: 93873 ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد

پیش‌بینی باران و برف در جنوب شرقی خراسان‌جنوبی/ ورود سامانه جدید بارشی از چهارشنبه شب

لطفی گفت: با توجه به الگوی نقشه‌های پیش‌یابی با ادامه فعالیت امواج کم دامنه و جو استان برای امروز تا صبح فردا بارش باران و برف را در نیمه شرقی استان به خصوص جنوب شرق پیش‌بینی می‌کنیم.

پیش‌بینی باران و برف در جنوب شرقی خراسان‌جنوبی/ ورود سامانه جدید بارشی از چهارشنبه شب

سمیه لطفی کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: آمار بارندگی‌های طی 24 ساعت گذشته در رقه 5 میلی‌متر، نهبندان، سرایان و فردوس 4 میلی‌متر، قاین، بشرویه، دهسلم، علی‌آباد زارعین و جنوب شهر بیرجند 2 میلی‌متر،زهان و ارسک یک میلی‌متر و بیرجند و اسدیه کمتر از یک میلی‌متر گزارش شده است.

وی افزود: با توجه به الگوی نقشه‌های پیش‌یابی با ادامه فعالیت امواج کم دامنه و جو استان برای امروز تا صبح فردا بارش باران و برف را در نیمه شرقی استان به خصوص جنوب شرق پیش‌بینی می‌کنیم.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی بیان کرد: فردا شب بارش‌ها به صورت پراکنده ادامه پیدا خواهد کرد و در ادامه سامانه بارشی برای فرداشب در شهرستان‌های نهبندان، خوسف و جنوب طبس شاهد بارندگی خواهیم بود.

لطفی عنوان کرد: صبح چهارشنبه انتظار بارش باران برای نهبندان و بخش مرکز بیرجند را داریم.

وی اظهار کرد: در این مدت علاوه بر کاهش دید ناشی از تشکیل مه در مناطق کوهستانی و گردنه‌ها بارش‌ها به صورت برف خواهد بود.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: به لحاظ دمایی نیز طی امروز و فردا روند کاهشی دما پیش‌بینی می‌شود.

لطفی بیان کرد: از چهارشنبه شب شاهد ورود سامانه بارشی دیگری به جو استان خواهیم بود و روز پنج شنبه بیشتر نقاط استان تحت تاثیر این سامانه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: طی 24 ساعت گذشته سربیشه با چهار درجه زیر صفر سردترین و دهسلم با 17 درجه بالای صفر گرمترین نقاط استان گزارش شده است.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: دمای مرکز استان بین یک تا 10 درجه سانتی‌گراد گزارش شده و در حال حاضر دما در مرکز استان سه درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در مدت مشابه یک درجه افزایش را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب